Září 2013

The Piano Guys

22. září 2013 v 17:04 | Victoria |  Hudba, videa
Víte, nechci stále tvrdit, že nemám čas - to už by bylo docela klišé. Tento víkend jsem čas měla, ale využila jsem ho jinak. Navíc musím přiznat, že jsem teď jaksi bez nápadu, moje Múza nejspíš odjela na dovolenou (kéž bych mohla jet s ní!) - a abych pravdu řekla, vůbec se mi to teď nehodí, protože musím (a chci) napsat několik prací do soutěží. Ale aby tu nebylo tak mrtvo, rozhodla jsem se přidat několik dalších písniček. Členové The Piano Gyus jsou vážně úžasní! Ne každému se tato hudba líbí, to samozřejmě chápu. Já je beru jako opravdové umělce, kteří svou originalitou dokážou polapit nejednoho posluchače :-).

1) Mission Impossible (Piano/Cello/Violin) ft. Lindsey Stirling - ThePianoGuys


U této písničky spolupracují s Lindsey Stirling, která je také skvělá!

2) Michael Meets Mozart - 1 Piano, 2 Guys, 100 Cello Tracks - ThePianoGuys


3) Carol of the Bells (for 12 cellos) - ThePianoGuys


4) The Cello Song - (Bach is back with 7 more cellos) - ThePianoGuys


5) Beethoven's 5 Secrets -One Republic (Cello/Orchestral Cover) - ThePianoGuys


6) Over the Rainbow/Simple Gifts (Piano/Cello Cover) - ThePianoGuys


Tak trochu (hodně) nestíhám...

15. září 2013 v 18:33 | Victoria |  Oznámení
Je mi jasné, že vás neuvěřitelně zanedbávám a sama bych si dala nejradší pár facek (kdo ví, třeba by mě to probralo). Momentálně si připadám jako nejhorší Sb na světě - moc se vám omlouvám! Ve škole moc nestíhám, je toho docela dost. Už mám zadanou seminární práci do psychologie, referáty do x předmětů, musím si zvolit téma k maturitní práci, hromada písemek, úkolů, povinná četba, zkoušení,...
Slibuju, že co nejdřív vaše blogy okomentuju a přidám nějaký pořádný článek. Navíc se chci přihlásit ještě do několik literárních soutěží, takže taky práce navíc...
Zatím se mějte pěkně a nezlobte se prosím na mě.


Jo, takhle nějak se cítím :-D.

Bojuj!

14. září 2013 v 21:29 | Victoria |  Blabásně a jiná zvěrstva
Rozhodla jsem se, že zde přidám další básničku. Nevím nevím, dneska mi to moc nešlo, neměla jsem to správnou psací náladu :-). Ale třeba se někomu bude líbit. Přeji příjemné čtení!

Životy jsou,
životy plynou.
Proč některé hned vyhasnou
a další svůj cíl minou?

On ukončil svůj život rychle,
políbil svou pistoli.
Ženu, jenž přivedl na mizinu,
zanechal pouze Kristovi.

Holčička, co hrát si chtěla,
do krve se dřela.
Jako hračku práci měla.
Proč jiné mohly a ona nesměla?

Jedna dívka smutná byla,
heroinu se oddala.
Na ulici tiše skuhrá,
závislost si nepřála.

Příběhy, co mluví za vše,
probouzí soucit,
zároveň strach.
Říkají, co stát se může
a také to, že nejlepší je bojovat!Potrat

2. září 2013 v 21:33 | Victoria |  Téma týdne
Rozhodla jsem se, že zde přidám úvahu, kterou jsem sice psala už ve škole, ale k aktuálnímu tématu týdne se velice hodí. Upozorňuji, že se jedná pouze o můj názor. Rozhodně nechci nikoho urazit nebo něco podobného. Díky tématu je úvaha docela pochmurná, přesto doufám, že se bude líbit.

Jsou potraty správným řešením?


Život je plamen, který vždy dohoří do konce a rozžehne se znovu pokaždé, když se narodí dítě. Takto popisuje život dramatik George Bernard Shaw. Co když ale plamen života zhasne ještě dřív, než se dítě narodí? Není třeba si něco nalhávat, k potratům docházelo vždy. Dříve se ženy nechtěného dítěte zbavovaly tajně a mnohdy si i samy ublížily. A dnes? Stačí zajít do nemocnice, zaplatit za zákrok pár tisíc korun a "problém" je vyřešen. Statistika říká, že denně je v České republice usmrceno umělým potratem až sedmdesát dětí. Je to ale dobře?
Děti jsou nechtěné z mnoha důvodů. Některá žena nemá partnera ani finanční prostředky na to, aby dítě sama uživila. Jiná se zase necítí na mateřství připravená a touží v tu chvíli spíše po kariéře či studiu, než po dítěti, o které by se musela dennodenně starat. Představa řvoucího dítěte je pro ně příliš děsivá, a tak raději vyhledají lékaře, který je toho "břemene" zbaví. Mnohdy má však žena závažnější důvod. Lze snad nechápat ženy, které nedobrovolně otěhotněly při znásilnění? Nebo ty, které se dozví, že jejich vytoužené dítě bude nějakým způsobem postižené? Osobně si myslím, že v takových případech nemůže nikdo tyto ženy odsuzovat. Někdy je však lepší dítě donosit a dát mu šanci na život. Za spoustu věcí přece nemůže. Jak by asi o svém životě rozhodlo, kdyby mohlo situaci nějak ovlivnit?
Podle mého názoru by možná bylo nejlepší řešení dítě donosit a dát ho k adopci. Samozřejmě v případě, že je žena zdravá a je ochotná se dítěte nakonec vzdát. Musí být totiž velmi těžké dát své vlastní dítě někomu cizímu. Není to však pro dítě to nejlepší? Možná nebude žít s biologickými rodiči, avšak bude mít možnost normálně vyrůst, vystudovat, splnit si své sny a nakonec si třeba založit vlastní rodinu. Potrat je možná pro ženu snazší a rychlejší způsob, jak se dítěte zbavit. Podle mě to však není vůči němu fér. Člověk by neměl rozhodovat o životě někoho jiného. Každý má právo na život. Avšak uznávám, že někdy je to nevyhnutelné.
Je těžké zamýšlet se nad tím, jestli bych šla já osobně na potrat. Nikdy jsem před tímto rozhodnutím nestála a pevně doufám, že ani stát nebudu. V tomto ohledu se však můj názor zatím nezměnil. Pokud by to finanční situace dovolila, dítě bych si nechala, popřípadě bych ho dala k již zmíněné adopci. Jak bych se však doopravdy rozhodla, netuším. Je snadné říkat, co bych v takové situaci udělala. Rozhodování o tom, jestli bych měla či neměla nechat zabít své nenarozené dítě, je však určitě těžší, než se na první pohled zdá. Raději tedy tuto myšlenku nebudu dál rozvádět, zamknu ji do šuplíku a budu doufat, že o potratu nebudu muset do budoucna uvažovat.
Otázkou však pořád zůstává, jestli by se potraty měly úplně zakázat. Nemyslím si, že by uměle přerušené těhotenství bylo řešení. Že by ale měly být tyto zákroky úplně zakázány? To asi ne. Ať už jsou potraty špatné nebo ne, zabraňují tomu, aby se žena pokusila sama neodborně o potrat, což by pak pro ni mohlo být fatální. V jiném případě by možná dítě strčila do kontejneru či na silnici a zanechala ho vlastnímu osudu. Podle mě je chyba hlavně v obou partnerech. Oni mají být ti zodpovědní a udělat všechno proto, aby pak nemuseli před tímto rozhodnutím stát. Dítě by nemělo být tím, kdo za jejich nezodpovědnost zaplatí.


První den v ústavu a nové přírůstky v knihovničce

2. září 2013 v 19:15 | Victoria |  Pár žvástů z mé nevymáchané pusy
Může mi někdo laskavě vysvětlit, který "génius" vymyslel ranní vstávání? Nevím jak vy, ale já absolutně nechápu ty, kteří radostně vyskočí z postele v šest hodin, mají úsměv od ucha k uchu a energicky vykročí do nového dne. Ještě že mám svoje kafe (já se ho snažím omezit, ale fakt!) :-D. Abych byla upřímná, málem jsem zaspala, a jelikož byl první den školy, byl by to docela trapas.
Ach jo, zase ta škola. Sbohem volný čase, vítejte povinnosti. Každý den budu mít osm hodin, ale pozor - ve čtvrtek mě čeká pouze pět hodin (m)učení, což je super. Každopádně se začátkem školy bude taky méně času na blog, tak s tím prosím počítejte. Když nepočítám svůj rozvrh, přes týden mě čeká ještě 3x týdně trénink v posilovně a doučování z matiky.
Ale přesto jsem celkem spokojená. Konečně jsem se zbavila několika strašáků - hlavně chemie a fyziky, ale dějepis a biologii postrádat zajisté také nebudu :-). Teď v mém rozvrhu najdete převážně filozofii, politologii a právo, sociologii, psychologii, hudebku, angličtinu (prostě semináře) a pak taková ta normálka v podobě češtiny, španělštiny, matiky (brr) a tělocviku.
Mimochodem, nejspíš už jsem se zmiňovala, že budu mít 9 h angličtiny týdně. Co na to říct? Snad jen: "Copak jsem se zbláznila?"
Vypadá to tak, ale aby dnešní emoční blábol nezněl tak pesimisticky, musím se pochlubit svými novými přírůstky :-).
Koupila jsem si (tedy sestra mi je koupila v Brně na můj povel) dvě nové knížky. Bohužel List od Nimrala mi už nestihla koupit, ale zato jsem hrdá majitelka jiných krasavic. První kniha je soubor pohádek bratří Grimmů. Zajisté víte, že to nejsou tak úplně pohádky, ale právě proto jsem si je chtěla pořídit. Už se těším, až si tuto knihu přečtu.


Druhá kniha je Zkrocení zlé ženy. Ano, mám ráda Shakespeara. Podle mě by takového velikána měl znát každý. Už mám od něho Romea a Julii, Othella, Hamleta, Kupce Benátského a Jak se vám líbí. No a dnes k nim přibylo ještě Zkrocení zlé ženy.


Dnes by to bylo pro dnešek vše. Možná (ale opravdu jen možná) přidám v rychlosti ještě jednu kapitolu k Andělským křídlům. Mějte se zatím pěkně a myslete pozitivně!
Design od