Máte nějaký dotaz, připomínku či
konstruktivní kritiku?
Piště na victorias-stories@seznam.cz --- Najdete mě také na Databázi knih

Andělé v mých vlasech

22. ledna 2014 v 21:43 | Victoria |  Čtenářský koutek
Autor: Lorna Byrneová
Počet stran: 298
Nakladatelství: Knižní klub
Rok vydání: 2010

Hlavní postavy: Lorna, Joe, Lornin otec, Lorniny děti - Christopher, Owen, Ruth, Megan, andělé :-)


Děj:
Představte si, že právě teď máte vedle sebe strážného anděla, který vás chrání a pomáhá vám úplně se vším. Že to není možné?
Lorna Byrneová je irská mystička, která od narození vídá anděly (také energie kolem lidí, duchy,…). Když byla malá holčička, rodiče si mysleli, že je "retardovaná", protože Lorna žila vlastně v úplně jiném světě. Ve světě andělů, kteří ji učili, dokázali ji rozveselit, ale také jí pomáhali pochopit, jakou úlohu má v našem světě. Lorna nás v knize seznamuje se svým neobyčejným životem. Přestože má dar vidění, žije jako každý jiný člověk - má práci, manžela a děti. Do života jí vstupují chvíle radostné, ale samozřejmě i ty smutné, se kterými se musí vypořádat. Kniha však není jen o Lorniném životě, ale také nám dává možnost nahlédnout tajů andělů, např. to, jak s nimi navázat komunikaci.
Jak Lorna říká: "Stačí je jen požádat."

Můj názor:
Z knihy jsem byla doslova nadšená! Už nějakou dobu se docela zajímám o esoteriku, filosofii, alternativní medicínu,…
V této knize najdete úplně všechno. Je to úplně jiný pohled na svět. Víte, nemusíte tomu věřit. Stačí se jen zamyslet a zkusit se podívat na svět trochu nematerialisticky. Já si to klidně přiznám - na anděly věřím. Víte, některé věci podle mě nejsou jenom náhoda. Ukážu to na názorných příkladech. Například moje babička. Mamka mi vyprávěla, jak babička šla po cestě a na saních táhla své dvě dcery (mámu a moji tetu). Najednou jí v hlavě zazněl hlas, ať okamžitě přejde na druhou stranu, což přirozeně udělala. Nakonec se ukázalo, že kdyby tak neučinila, srazilo by je auto.
Nebo mamčin spolupracovník, který jel traktorem na poli. Traktor byl však nějaký pošramocený. V hlavě se mu ozval hlas, ať okamžitě zastaví a podívá se, co s tím traktorem je. On si toho nevšímal a pokračoval v cestě, když v tu chvíli se mu traktor rozpadl a on jen tak tak stihl vyskočit, takže měl štěstí, že se nezabil.
Ale ono se stačí podívat kolem sebe na všechny ty maličkosti, které se nám dějí. Určitě jste si někdy něco strašně moc přáli a on se to splnilo. Třeba jen to, abyste nepsali tu plánovanou písemku :-). Náhody se určitě dějí, ale všechno podle mě nelze přisuzovat jen náhodám. Ať tak či onak, určitě je tato kniha zajímavým námětem k zamyšlení. Já bych ji doporučila všem, už jen z toho důvodu, že je neobyčejně krásná a čtivá :-).

Úryvek:
Jednou, když jsme zase seděli na břehu, jsem uviděla krásný příklad toho, jak se andělé o nás starají. Dívala jsem se na mladou maminku s malým dítětem, mohlo mu být tak půldruhého roku, jak stojí v mělké vodě. Dítě bylo nadšené, když mu voda proudila přes nožky, matka ho držela v pase a snažila se ho naučit držet rovnováhu, aby stálo samo. Někdy ho na chvíli pustila, aby viděla, jak dlouho vydrží stát a neupadne. Pozorovala jsem strážného anděla dítěte, jak sedí ve vodě pod ním. Dítěti se začaly podlamovat nožičky a keclo si do vody. Matce se ho nepodařilo včas zachytit, ale chytil ho anděl! Když dítě se šplouchnutím spadlo do vody, přistálo vsedě andělovi na klíně. Místo aby se rozplakalo, začalo kolem sebe cákat a smálo se. Neubránila jsem se úsměvu. Joe se zeptal: "Nad čím se tak spokojeně usmíváš?"
Usmála jsem se na něho a nic neříkala. Zase jsem propásla příležitost nechat Joa alespoň trochu nahlédnout do toho, co sama vidím. Byl to jediný člověk, s nímž jsem se nebála podělit se o své myšlenky, ale bála jsem se mu říct o andělech, aby si nemyslel, že nejsem normální.
"Pojď, půjdeme se ještě kousek projít po břehu," navrhl Joe.
Vstal a šel přede mnou. Jeden anděl mi šeptal do ucha, že andělé nám pomáhají úplně se vším, co v životě děláme - třeba když chodíme, dýcháme, hovoříme, smějeme se. Pořád nám pomáhají s jakoukoli fyzickou činností, kterou provádějí naše těla. Andělé nám také pomáhají vyřešit problémy, které nás trápí, všechny otázky, které si klademe. Celou dobu nám šeptají odpovědi, jenže my se většinou zabýváme jen tím, že se ptáme, a neuděláme si chvilku času, abychom se zastavili a poslechli si odpovědi.


Na závěr bych si ještě dovolila přidat dvě videa, ve kterých odpovídá Lorna na několik otázek. Samozřejmě se na to nemusíte dívat, je to jen pro zájemce :-). 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Čteš rád/a?

Miluji to! 86.8% (131)
Celkem ano 6.6% (10)
Nepřeháním to 2.6% (4)
Moc ne 0.7% (1)
Nenávidím to! 3.3% (5)

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 23. ledna 2014 v 19:11 | Reagovat

O knihe som až doteraz nepočula, ale vyzerá zaujímavo a má pekný nápad. Nie je to síce tak celkom môj šálok čaju, ale vyzerá dobre :-)

2 Ilía Ilía | E-mail | Web | 25. ledna 2014 v 7:53 | Reagovat

Ta vypadá zajímavě. Ten námět je skvělý. Rozhodně si ji pridávám na můj čtenářský seznam.

3 Casion Casion | Web | 25. ledna 2014 v 17:10 | Reagovat

ohľadom VA, áno, chystám sa robiť rozbor postáv alebo takú hlavnú charakteristiku, kto to je, ako vyzerá atď. najskôr hlavné a potom aj vedľajšie :-)

4 Karin Karin | Web | 29. ledna 2014 v 9:43 | Reagovat

Tvoje recenze mě zaujala :) vidím to tak, že knížku koupím mamce k narozeninám. Taky vídá duchy a podobné bytosti.

5 Anie Anie | Web | 8. února 2014 v 15:13 | Reagovat

Tak tuhle knihu si určitě musím přečíst !!!! Doufám, že ji někde seženu, protože tvoje recenze mě opravdu nadchla a ta kniha vypadá moc zajímavě.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama