Máte nějaký dotaz, připomínku či
konstruktivní kritiku?
Piště na victorias-stories@seznam.cz --- Najdete mě také na Databázi knih

Liebster blog award od Anie - část I.

7. ledna 2014 v 20:08 | Victoria |  Projekty
Přestože mi stále blbne zveřejňování článků (ach jo, jak dlouho ještě?), rozhodla jsem se, že se konečně zapojím do projektu, který teď koluje po blozích. Chtěla bych moc poděkovat Anie, která mě nominovala. Vážně si toho vážím, podle mě je to opravdu skvělý nápad :-). A jelikož bude moje vykecávačka opět trochu delší, rozhodla jsem se tento článek rozdělit na dvě části.


1. Napíšu 10 faktů o sobě
2. Odpovím na otázky ostatních
3. Vymyslím otázky pro ostatní
4. Nominuju 5 lidí, kterým zadám zodpovězení otázek
5. Informuju je o tom, že jsem je nominovala

1) Věřím, že všichni máme svého strážného anděla, který nás chrání (když mu to dovolíte). Andílci nám v životě strašně moc pomáhají :-). Je smutné, že si toho lidé mnohdy ani nevšimnou.
2) Neznám člověka, který by měl divnější spánek, než já :-D. Jsem náměsíčná, mluvím ze spaní a také trpím spánkovou obrnou. Ale jak já říkám, byla by nuda být normální :-).
3) Mou vášní je psaní (jak taky jinak :-D). Začala jsem s tím celkem brzy, myslím, že když mi bylo dvanáct. To jsem ale psala strašné kraviny, navíc ty chyby…
Jsem ráda, že psaní zůstalo mým koníčkem. Je to skvělé odreagování. A když je člověku smutno nebo má blbou náladu, může se z toho vypsat.
4) Mám docela dobrou intuici (nebo co to vlastně je). Často se mi stane, že některé věci uhodnu nebo vytuším dřív, než se stanou.
5) Les je můj druhý domov. Miluji to tam! Připadá mi, jako by mě stromy vítaly svým tichým šepotem. Když potřebuju nad něčím hodně přemýšlet nebo relaxovat, jdu tam. Ticho prý léčí. V mém případě to platí stoprocentně.
6) Jednou bych chtěla napsat knihu. Jsem docela realista, takže si moc šancí nedávám, ale přesto je to můj tajný sen :-). Nechci ale vydat něco konzumního. Chtěla bych napsat něco, co by donutilo lidí se zamyslet. Něco hlubšího…
7) Jsem úchyl na vlasy :-D. Ano, přiznám si to. Miluji dlouhé vlasy! Ještě v prváku na gymplu jsem byla ostříhaná na krátko. Nejdřív se mi to líbilo, ale když mi jedna holka řekla, že vypadám jako ten hlavní zpěvák ze skupiny Green Day, docela rychle mě krátké vlasy přešly :-D. Teď s odstupem času vidím, že měla pravdu :-D.
8) Jsem knihomolka a s hrdostí si to přiznám. Ke čtení mě vedla moje máma už odmalička a tato vášeň mi zůstala. Většina holek slintá před výlohou s oblečením nebo botami. Já před knihkupectvím :-D.
9) Jsem velký introvert. Hodně nad věcmi přemýšlím a mám ráda svůj klid, kdy si můžu číst, psát, procházet se po lese…zkrátka hloubat nad různými věcmi. Všímám si maličkostí, které ostatní přehlížejí. Přátel bohužel moc nemám, protože dlouho trvá, než začnu někomu důvěřovat (to zapříčinily z části také rodinné problémy). Když toho dotyčného neznám, je pro mě velký problém se s ním bavit bez určité "křečovitosti". Kdo si však získá mou důvěru, může si být jist, že udržím jeho tajemství a pomůžu mu, kdykoli bude potřeba.
10) Jednou bych strašně ráda jela na Nový Zéland. Je to jeden z mých mnoha velkých snů :-). Nevím, to místo mě neskutečně přitahuje - asi svou drsnou divokou krajinou. Ale kdybych měla být skromnější, neopovrhla bych ani Irskem či Švédskem. Já vlastně celkově docela ráda cestuji (ale bohužel je to finančně nákladné).

1. Kdyby ses mohla na jeden den podívat do budoucnosti, co bys chtěla vidět?
To je jednoduchá otázka - nic. Z jedné strany by mě to určitě lákalo, ale v tomhle jsem docela zbabělec. Měla bych strach, že uvidím něco hrozného. Člověk bych neměl znát svou budoucnost. Nejlepší je žít přítomností, což je sice mnohdy těžké, ale nic jiného nám nezbývá. Když se člověk příliš zabývá minulostí či budoucností, semele ho to.

2. Je nějaký člověk, na kterého právě myslíš? Kdo je to a co bys mu chtěla říct?
Abych byla upřímná, ještě před chvílí jsem na nikoho nemyslela. Ale tvá otázka mě k tomu přiměla :-). Momentálně tedy myslím na svou babičku, která už bohužel před několika lety zemřela. Asi bych jí chtěla říct, že ji mám moc ráda. Ráda bych si s ní popovídala a zeptala se jí na několik věcí. A řekla bych jí, že v mém srdci zůstane navždy.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Čteš rád/a?

Miluji to! 86.8% (131)
Celkem ano 6.6% (10)
Nepřeháním to 2.6% (4)
Moc ne 0.7% (1)
Nenávidím to! 3.3% (5)

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 8. ledna 2014 v 16:10 | Reagovat

Netušila som, že si námesačná :D Tak zasa viem o tebe niečo nové :D :D

2 Lillienne Dengel Lillienne Dengel | E-mail | Web | 23. ledna 2014 v 14:15 | Reagovat

2."...byla by nuda být normální." Tak pod to se ti klidně podepíšu, ač nevím, co to je ta spánková obrna. Já jednoznačně trpím pouze poruchou spánku, tedy nespím, řekněme, že je pro mě těžký usnout před půl 4h (mnohdy je to vážně k nesnesení), a poruchou osobnosti.
4. Psaním se dokážu velice dobře dostat z deprese, prý to tak funguje většině lidí a já si myslela, jaký jsem nenašla perfektní lék:D
6 a 8 a 9. Mít sen je krásné a myslím, že někdy je lepší, když sen zůstane snem, je o to krásnější. Co se týče lásky ke knihám pravděpodobně se váže k introverci. Neznám nikoho, kdo by byl největší kápo v životě a přitom přečet jedinou stránku něčeho, co by nemělo přes půlku stránky obrázek a písmenka alespoň dvakrát tak velká. Bohužel.
10. Nový Zéland je krásný. Líbil se mi především díky Pánovi prstenů. Je to takové kouzelné málo zkažené místo, tolik tam nedosahuje ta globalizace.

K otázkám
1. Naprosto s tvým názorem souhlasím, člověk by se měl alespoň v něčem nechat překvapit. Koneckonců je to jediné, co si nikdy nikdo nebude moci koupit, a tak i nadále zůstanou chudí a bohatí na stejné lodi. V tomto a pak už jedině ve smrti.
2. To bych řekla i já své prababičce...

Jsi pozoruhodný člověk, jsem ráda, že jsem tě mohla poznat:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama