Máte nějaký dotaz, připomínku či
konstruktivní kritiku?
Piště na victorias-stories@seznam.cz --- Najdete mě také na Databázi knih

Liebster blog award od Anie - část II.

7. ledna 2014 v 20:18 | Victoria |  Projekty
3. Kdyby ti dnes někdo nabídl roli ve filmu, koho by sis chtěla zahrát?
Ehm, to se v mém případě bohužel nestane, ale co já vím? :-D Kdyby mě osud překvapil a stalo se tak, asi bych si chtěla zahrát člověka s nějakým psychickým problémem. Klidně schizofrenika nebo člověka závislého na drogách. Musí to být hodně těžké, ale pro mě by to byla výzva. Jinak bych brala roli v nějakém fantasy filmu, už kvůli těm kostýmům :-D.

4. Představ si, že je konec světa a ty máš možnost udělat poslední věc ve svém životě. Co by to bylo?
Asi bych se snažila přemluvit svou rodinu a kamarády, jestli by nechtěli jít na nějaký výšlap do přírody. Pokud by nesouhlasili, asi bych se s nimi rozloučila a vyrazila si na špacír sama. V každém případě bych se určitě snažila urovnat všechny konflikty, říct všem, že je mám ráda. Ale co já vím? Třeba bych začala strašně zmatkovat, vyběhla ven, mávala rukama na všechny strany a křičela: "Pomoc! Pomoc! Blíží se konec světa! Zachraň se, kdo můžeš!" :-D Prostě bych se zbláznila :-D.

5. Co považuješ za svůj životní úspěch?
Mám jeden velký, na který jsem hodně pyšná. Můj největší životní úspěch je, že jsem zůstala sama sebou. Už nějaký ten pátek kráčím na tomto světě, tudíž jsem mohla stihnout ledaco. Jsem pyšná na to, že jsem upřímná, nikdy jsem nevzala do pusy cigaretu (přestože mi většina lidí říkala: "Však počkej, ty to jednou zkusíš. To přijde časem…"), nepiju, nedroguju, k lidem se chovám slušně. Znám spoustu lidí, kteří se neuvěřitelně změnili. Chytli se špatné party a už to jelo. V některých věcech jsem se možná změnila i já, ale v tomhle ne. Stále můžu říct, že jsem to já. A to je podle mě obrovský úspěch.

6. Čemu věříš?
Hned v úvodu jsem napsala, že věřím v anděly. V Boha věřím taky, ale moc bych to tak nenazývala. Spíš to beru jako určitou vyšší sílu, vesmír, energii,…
Dále věřím, že člověk může změnit svůj osud, stačí jen chtít.

7. Co si myslíš o dohadech mezi ženami a muži na téma, kdo z nich má těžší život?
Tak samozřejmě, že ženy. Chlapi se nemusí tolik holit, nemají menstruaci, nikdo jim nekouká do výstřihu a nemusí rodit děti.
Ale ne, teď už vážně :-D. Já myslím, že obě strany to mají svým způsobem těžké. Ženské mají blbé to, že se musí starat o rodinu a ještě k tomu chodit do práce. Chlapi by samozřejmě měli také vydělávat, ale také rozumět ekonomice, umět všechno opravit, vyměnit žárovku… :-D. Prostě každé pohlaví má své pro i proti :-).

8. Jsi snílek? Pokud ano, o čem nejraději sníš?
Já jsem obrovský snílek a rozhodně se za to nestydím :-). Sním prakticky všude. Před spaním, při cestě autobusem, při nudné hodině matiky :-D. Většinou sním třeba o své povídce (jak by to mohlo pokračovat) nebo si vysním, že jsem hlavní či vedlejší hrdinka v nějakém mém oblíbeném filmu či knize :-D. Je to sranda, ale občas je bolestné se probudit do té kruté reality :-D.

9. Je něco, čeho ses musela v životě vzdát?? Pokud ano, myslíš si, že to bylo dobré rozhodnutí?
Když nad tím tak přemýšlím, ano, musela. Musela jsem se vzdát svého dětství a dospět, což je, i když se to nezdá, docela náročný úkol. Neříkám, že jsem úplně dospělá, to určitě ne, ale rozhodně jsem se musela postavit na vlastní nohy a už to není to, že za mě něco vyřeší rodiče. Někdy bych si přála, abych byla zase malá. Malé děti totiž nemají tolik starostí.

10. Zastav se a ohlédni zpět na to, co jsi doposud prožila. Jsi spokojená s tím, co vidíš?
V životě jsem sice nedokázala nějak extra převratné věci, ale ano, svým způsobem jsem spokojená. Kdybych měla možnost něco změnit, asi bych neměnila nic, protože spousta věcí (dobrých i těch špatných) mě hodně posílila. Některých věcí lituji, ale nějak žít musíme a co nejde změnit, nad tím nemá cenu se trápit. Myslím, že doposud jsem si vedla celkem dobře (až na nějaké to škobrtnutí). Uvidíme, jak si povedu dál :-).

Otázky pro: Maitter, Taure, Casion, Ilíu a Lilliinku :-)
1) Kdo tě v životě nejvíc ovlivnil? Jak?
2) Kdybys měla možnost stát se někým jiným, udělala bys to? Kdo by to byl, kdyby sis mohla vybrat?
3) Jak si představuješ ideální den?
4) Máš nějakou vzpomínku z dětství, kdy ti bylo maximálně pět let?
5) Představ si, že jsi ztroskotala na pustém ostrově. Na ostrov si však můžeš vzít jednu věc a jednoho člověka. Co by bylo tou věcí a kdo by byl tím člověkem? Vysvětli prosím, proč.
6) Jaká byla v dětství tvá nejoblíbenější hračka?
7) Zažila jsi někdy okamžik absolutního štěstí? Kdy a jaký okamžik to byl?
8) Čteš ráda? Co ti knihy dávají a jaký je tvůj nejoblíbenější autor?
9) Čeho se v životě nejvíc bojíš?
10) Kdybys měla možnost něco vzkázat celému světu (všem lidem), co bys řekla?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Chceš zde články o fantasy?

Ano 89.5% (17)
Ne 10.5% (2)

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 8. ledna 2014 v 16:08 | Reagovat

Otázky boli veľmi zaujímavé a odpovede taktiež, napríklad sa mi páči, že si ostala sama sebou napriek všetkému :-)
A ďakujem ti za nomináciu, i keď neviem, či budem mať čas zapojiť sa, možno cez víkend, ešte uvidím, ale vďaka :-)

Čo sa týka Vampýrskej akadémie je to z úplne iného súdku než Darren Shan, ktorého som tiež čítala a mám rada. VA je skôr taká pubertálna séria, no podľa mňa má niečo do seba, možno to bude spôsob písania autorky :-)

2 Ilía Ilía | E-mail | Web | 8. ledna 2014 v 19:27 | Reagovat

Velmi zajímavé odpovědi! :D A určitě se zúčastním.

A jen tak pro info. Vypadá to s těmi kapitolami dost bledě. Před pár dny jsem přidala novou CZS a před pár... měsíci (:D) Naději zatracencům :DD Nic jiného zatím nemám :DDD

3 Lillienne Dengel Lillienne Dengel | E-mail | Web | 23. ledna 2014 v 14:26 | Reagovat

Jsi docela vyrovnaný člověk, pokud jsem to správně pochytila, který ví, že to v životě není lehké, ale dokáže se pořád usmívat. To, že si zůstala svá je na velké obdivování. Málokdo má tak pevnou vůli, aby ho nesemleli "přátelé" a jejich manýry nebo nároky společnosti jako takové. Máš můj obrovský obdiv.
Moc bych ti přála, aby se ti vedlo v celém životě dobře, ba ne ještě líp jestli to půjde.
Do challenge se zapojím, už dlouho to odkládám, ale tvoje otázky jsou nadmíru zajímavé a nemůžu si je nechat ujít:)

4 Maitter z Creepfellu Maitter z Creepfellu | E-mail | Web | 6. února 2014 v 9:51 | Reagovat

Nejraději bych jen třeštila oči, vůbec netuším, jak to chci stihnout, ale ráda bych na tvé otázky odpověděla! :-D

S tím životním úspěchem... strašně mne motivuje, že někdo dělá totéž co já, respektive ve spoustě tvých odpovědí jsem se našla - nepiji, nedroguji, nezkusila jsem cigaretu a nezkusím! S muži a ženami to mám totéž - a jelikož přikládám největší váhu psychice, nemohu v žádném případě rozsoudit, kdo to má lepší či horší, neboť na obou stranách se najdou lidé emocionálně chudší i přecitlivělí (třeba já :-D )
Rovněž jsem neskutečným snílkem... *svítí jí oči nadšením* Sním pořád o něčem, neustále si něco představuji a když zrovna ne - nevím, zda to takhle má každý - v hlavě mi nepřetržitě zní nějaká melodie. Občas je to taková písnička, kterou jsem od malinka neslyšela, a potom mne naštve, že si nepamatuji její jméno :-D
S tím dětstvím jsem se plně ztotožnila :-) Pamatuji si, že jsem mívala i těžší chvíle, ale veškerá radost byla mnohem silnější, čistší a bylo jí víc. Možná jsem si to tehdy nemyslela (ono v raném dětství jsem nad ničím přehnaně nedumala :-D), ale dnes to tak vidím :-)

Krásně jsi odpovídala... jako vždycky mne strašně nabíjí a fascinuje, že za každou tvou větou se schovává tolik energie, vůle a úsměvů, až bych tomu snad ani nevěřila, nemít to přímo před očima:-) Jsi úžasný člověk, Bell- Vicks :-D :-D

Parádní otázky!
Určitě se zapojím... možná již dnes! :-D Ale jsou dost na přemýšlení a už vidím, jak se šíleně rozepíši a... a... bude to mnohem horší než dva články :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama