Máte nějaký dotaz, připomínku či
konstruktivní kritiku?
Piště na victorias-stories@seznam.cz --- Najdete mě také na Databázi knih

Dnešní svět

9. února 2014 v 22:14 | Victoria |  Téma týdne
Někdy si připadám, že bych měla žít v úplně jiném století. Když se srovnám se svými vrstevníky, tak jsem zkrátka divná. Nemám ráda alkohol, diskotéky a trávení x hodin času na té děsně úžasné sociální síti zvané facebook. Jo, jsem trochu ironická, pochopili jste to správně.
Říká se, že každá doba má své pro a proti. Já s tím úplně souhlasím. Ale co když začnou převažovat ta negativa? Co když se svět řítí do neznámého nebezpečí? K samotné záhubě?
Tak nějak začínám vnímat, že jsme součástí docela nepěkného systému. Víte, ono je to hrozně zvláštní. Svým způsobem jsme svobodní. Máme demokracii, nejsme utlačovaní a… kecy v kleci!
Jsme otroci času, posloucháme a věříme kdečemu a kdekomu a jsme líní přemýšlet! Tak mi to alespoň připadá, když se rozhlédnu kolem sebe. Jsme zarytí materialisté a egoisté. A také jsme samozřejmě ti největší chudáčci, kteří jsou pořád s něčím nespokojení.
Pardon, nechci, aby tento článek působil nějak agresivně. Prostě píšu tak, jak mi to přijde.
Lidé se pořád za něčím honí a působí často nešťastně. Ale proč vlastně? Protože nám dnešní systém ukazuje, že musíme být dokonalí. Takoví, kteří jsou krásní, chytří a mají skvělé postavení. Lidé si pak myslí, že jsou nemožní. Nejsou schopni vidět krásu dnešního světa, zastavit se.
Co se týče facebooku, mám na něho vlastní názor. Nechci říkat, že je vyloženě špatný. Já sama jsem ho nikdy neměla a doufám, že nebudu donucena k tomu, abych si ho založila. Proto ho nemůžu nějak extra odsuzovat. Ale přijde mi to jako něco, co dokáže lidi kontrolovat. Nevím, prostě jako kdyby bylo lidstvo stádo, které nechá sebou manipulovat. Tím samozřejmě nechci nikoho urazit, je to čistě jen můj názor. Často to vídám i u sebe, když se mě známí občas zeptají, jestli mám facebook. Když řeknu, že ne, dívají se na mě často jako na exota, který se právě dostal z pravěku. Co je nejvtipnější, tak prý: "Jak se bez toho ale můžeš obejít?"
Víte jak? Snadno. A zatím to nehodlám měnit! :-)
Pokrok ovšem nezastavím a ani to nemám v úmyslu. Jen bychom se podle mě měli chovat trochu rozumněji a méně konzumně. Využívat tu naši slavnou chytrost k něčemu užitečnému.
Nechci vědět, jak bude svět vypadat třeba za sto let. Mám strach, že dojde třeba ke třetí světové válce. Nebo nás snad zahubí globální katastrofa? Kdo ví, každopádně doufám, že se trochu vzpamatujeme a otevřeme oči. Nechceme přece, aby se za nás další generace styděly. Je jen na nás, co jim na této planetě vlastně zanecháme…

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se ti moje tvorba?

Ano 90.5% (133)
Ne 5.4% (8)
Jen některá 4.1% (6)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama