Máte nějaký dotaz, připomínku či
konstruktivní kritiku?
Piště na victorias-stories@seznam.cz --- Najdete mě také na Databázi knih

Mám za sebou písemné!

7. května 2014 v 21:37 | Victoria |  Pár žvástů z mé nevymáchané pusy
Ano, je to tak. Písemnou státní maturitu jsem snad úspěšně splnila. Na tohle se hodí jeden takový citát: Jsme za vodou a před námi je poušť.
Ta největší sranda mě totiž teprve čeká. Každopádně se vám alespoň svěřím se svými pocity a popíšu, co si na nás, chudáky studenty, CERMAT zase vymyslel.


V pátek to konečně vypuklo a maturanti (trochu vynervovaní, ale stále v dobré náladě) zasedli do lavic, aby si napsali sloh v anglickém jazyce. Přestože angličtina není moje silná stránka (ale pořád přece jenom silnější, než matematika), ze slohovky jsem příliš velký strach neměla. Nejspíš za to může fakt, že ze zkušebního slohu bych měla 1, takže jsem se zřejmě nechala ukolébat falešným pocitem bezpečí. Zadání však nakonec nebylo tak strašné - dostali jsme za úkol napsat vyprávění (Den, na který nikdy nezapomenu - absolutní temno v mém mozku…) a neformální e-mail.
Chcete se zasmát? Tak tedy čtěte dál, milé děti. Přemýšlela jsem, přemýšlela, ale stále jsem nemohla na nic normálního přijít. Nakonec jsem se zlomyslně ušklíbla a řekla si, že když už to musím psát, tak si z toho udělám trošičku srandu. TAKŽE! DEN, NA KTERÝ NIKDY NEZAPOMENU? Když to má být, tak tedy jo. Samozřejmě to ale trochu zestručním. Tak tedy:
Minulý rok jsem byla v Anglii. Bylo léto, krásné počasí a takové ty kecy okolo :-D. Jela jsem na výlet do Londýna, ale co se nestalo! Zlomila jsem si nohu! (to naštve, co? :-D) Samozřejmě jsem s tím jela do nemocnice. Objevil se tam hrozně pěkný doktor, který mě měl ošetřovat (to mám štěstí!). A to hlavní je, že se mě zeptal, jestli bych mu nedala číslo na mobil. Momentálně jsme manželé, žijeme spokojeně v Anglii a máme tři děti (néé, vůbec si nevymýšlím :-D). Jo, a na závěr jsem dala něco ve stylu: I love him! It´s our happy end!
Co dodat? Docela trapas, ale třeba se tomu pánové z CERMATU zasmějí :-). Myslíte, že budu mít body navíc? :-D
E-mail jsem mimochodem docela pokazila. Zadání bylo jednoduché, že by to pochopil i blbeček. Měli jsme napsat kamarádovi z anglického kurzu, proč jsme nepřišli do školy a požádat ho o nějaké lekce z ANGLIČTINY! A víte, co jsem udělala já? Napsala jsem, jestli by mi nemohl vysvětlit v matematice derivace a ve španělštině gramatiku :-(. A jelikož celý ten e-mail díky tomu může být ohodnocen nula body (kvůli takové hloupé chybě), tak jsem na sebe docela naštvaná. Ach jo!

Než budu pokračovat v popisování mé (ne)úspěšné maturity, musím udělat malou odbočku směr přijímací řízení. V neděli jsem psala v Brně testy TSP a totálně jsem to pokazila (napsala bych něco horšího, ale nechci být sprostá :-D). Takže na 99,9% mě do Brna nevzali. Co jsem slyšela, tak každý má z toho špatný pocit, ale já mám strach, abych nebyla bodově rovnou v mínusu :-D. No, uvidíme. Konečný verdikt ještě nebyl vyřčen, tak mám ještě maličkou naději. A mimochodem - po maturitě se můžete těšit na článek zvaný: Jak jsem poprvé jedla sushi!

V pondělí byla čeština - pohoda. Na ni jsem se absolutně neučila, docela jsem si věřila. Výsledky sice ještě oficiálně nemám, ale kontrolovala jsem si správné odpovědi na internetu a vypadá to, že nejspíš budu mít 88%! Ach jo, ještě dvě hloupá procenta a měla bych jedničku. No nenaštve to? :-D
Co se týče slohovky, psala jsem vyprávění na téma: Africké dobrodružství. Měli jsme navázat na výchozí text (něco ve smyslu, že chlápek se ztratí v džungli, okolo něho poskakují opice a on je úplně sám). Opět jsem vymyslela hroznou hovadinu, ale tak, myslím, že to bude v pohodě :-). Psala jsem, jak putuje tou džunglí, jeho pocity, jak si sem tam něco pro sebe mumlá (něco ve stylu: "Hlavně klid, jen žádnou paniku." :-D) a jako hlavní zápletku jsem tam dala nějakou kočkovitou šelmu, která ho chtěla sežrat. Docela odvážný chlapík, šel proti velké kočce s klackem. A ještě u toho řval: "Tak pojď! Přišla sis pro mě, ne?! Já se tě nebojím!" :-D. A čičinka mu svým divokým řvaním odpověděla: "Já jsem vítěz, ty poražený!"
Prostě jsem tam musela strčit nějakou přímou řeč, aby to bylo zajímavější. Muhehe, kam se hrabe Hemingway.
Nakonec toho chlapa zachránil domorodec, který tu šelmu zastřelil :-). Kamarádka ale měla mnohem lepší nápad. Psala o tom, jak chlápka zajali kanibalové a chtěli ho sníst :-D. To by mě zajímalo, jak se na ty práce budou tvářit učitelé. Nejspíš si budou muset dát malého panáka na posilněnou :-D.

Každopádně všechno nemůže být happy end, no ne? Musím se přiznat, že včera jsem málem vyletěla na didaktickém testu z angličtiny. Skládal se z kvanta textu, poslechu a gramatiky. Angličtina vážně není má silná stránka, ale ty testy jsou většinou primitivní (alespoň ty, co jsem si zkoušela doma a ve škole). Jenže teď to byla hrůza! Zmatkovala jsem a vůbec nestíhala. Doma jsem přišla vynervovaná a s pocitem, že půjdu v září na opravu. Nakonec jsem si doma opět kontrolovala test podle správných výsledků a mám 46%. Uf, dolní hranice je 44%. Je to těsné, ale tu čtyřku snad mít budu. Alespoň doufám!

To by bylo ode mě vše - obdivuji všechny, kteří se dopracovali až sem :-D. Upozorňuji, že mám stále pozastaveno a je mi moc líto, že nestíhám číst články na vašich stránkách. Jsem ráda, že jsem měla trochu času navíc a mohla sesmolit tento blábol. Alespoň víte, že žiju :-). Mějte se pěkně!

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Čteš rád/a?

Miluji to! 86.8% (131)
Celkem ano 6.6% (10)
Nepřeháním to 2.6% (4)
Moc ne 0.7% (1)
Nenávidím to! 3.3% (5)

Komentáře

1 Maitter z Creepfellu Maitter z Creepfellu | Web | 7. května 2014 v 23:51 | Reagovat

Juchů, ahoj!
Páni, ty tam máš frmol. Jsem moc ráda, že to zatím vypadá, že projdeš a že navzdory nervům jsi relativně vysmátá :-D A to čekání je děs, zvykla jsem si na tvou kouzelnou přítomnost a doháněl mne absťák, ještě že jsi měla čas podat hlášení :-D
I nadále držím palce a posílám duševní podporu, ať se daří! Těším se na tvůj návrat ;-)
Měj se krásně a pevné nervy přeji.

2 Maitter z Creepfellu Maitter z Creepfellu | Web | 7. května 2014 v 23:54 | Reagovat

(Okomentovala bych to mnohem šíleněji, ale zrovna mám období nepřetržitého učení a chce se mi hrozně spát, tudíž je má mysl tak trochu mimo :-D Ozvu se, přežiji-li. :-)))

3 Casion Casion | Web | 8. května 2014 v 11:38 | Reagovat

Výborný sloh :D Koniec konco, nám vždy profka hovorí, že si môžeme pokojne vymýšľať, takže to budeš mať určite dobre :D
Verím, že aj zvyšok hravo (a ak nie hravo, tak aspoň dobre) zvládneš :D

4 Tajemná elfka Tajemná elfka | Web | 11. května 2014 v 15:12 | Reagovat

Ahoj, zdravím po dlouhé době.
Pamatuješ si na mě ještě? :-D
No článek jsem si přečetla celý, mě čeká maturita za dva roky a už teď nás ve škole docela stresují. Zkoušeli jsme si poslechový test v ájině a mě ájina docela jde a z testu bych měla tak za 3.
Obdivuji Tvůj optimismus , jen tak dál budu Ti držet palce :-)

5 Casion Casion | Web | 17. května 2014 v 12:53 | Reagovat

Ahoj :-)
Na blogu mám vyhodnotenie zápisu SB, tak si ho prosím pozri :-)
http://my-fantasydream.blog.cz/1405/vyhodnotenie-zapisu-sb
s pozdravom
Casion

6 Taure Taure | Web | 17. května 2014 v 20:40 | Reagovat

Tak jak jsi dopadla? :-) Já prošla, díky bohu :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama