Máte nějaký dotaz, připomínku či
konstruktivní kritiku?
Piště na victorias-stories@seznam.cz --- Najdete mě také na Databázi knih

Co je u mě nového?

29. června 2014 v 20:44 | Victoria |  Pár žvástů z mé nevymáchané pusy
Sedím ve škole se svými spolužáky a nervózně si okusuju nehty. Maturitu nemám za sebou - bohužel. Můj neoblíbený učitel, pan tělocvikář, nám oznámil, že všichni musíme znovu podstoupit zkoušku dospělosti. A důvod? Dva studenti z mojí třídy ji neudělali, tak se to musí celé zopakovat. Všichni mí spolužáci jsou hrozně naštvaní, včetně mě. A nejhorší na tom je zjištění, že tentokrát opravdu NIC neumím. Jsem v háji…
Snažím se vzpomenout na otázky v jednotlivých předmětech, ale nic ve své hlavě nenacházím. Můj mozek se odebral na dovolenou, odmítá spolupráci. Ne, prosím! Ne! Teď mě nesmíš zradit! Mozek se však jenom škodolibě zachechtal…
Najednou se na chodbě objeví ředitel naší školy - Albus Brumbál. Nelze si ho splést. Na sobě má svůj oblíbený hábit a také charakteristické půlměsíční brýle. V jeho očích se však objevila zuřivost, až jsem se ustrašeně přikrčila. Rázným krokem prošel chodbou až k našemu tělocvikáři, který tento zmatek způsobil. Slyšela jsem, jak se dohadují, ale bohužel ani samotný Brumbál není všemocný. Musíme znovu maturovat, tak zní konečný verdikt.
Jako první je na seznamu hudebka. Se zatajeným dechem si tahám otázku. Vývoj symfonie, to není špatné. Jedna z mála otázek, které si pamatuji. Začnu povídat, ale paní K. mě zřejmě opravdu nemá ráda. Vyptává se čím dál víc a já začínám pomalu propadat panice. Její přesládlý úsměv mi na náladě také nepřidá. Je mi jasné, že jsem neuspěla. Je konec. Nedala jsem to…

Ano, poslední dobou mám tyto noční můry :-D. Určitě jste poznali, že se jedná o sen :-). Ale abych byla upřímná, absolutně netuším, co tam ten Brumbál dělal :-D. Jaká škoda, že paní K. nepřeměnil v obří ropuchu. To by k ní sedělo :-D. Navíc by se všem ulevilo :-).
No jo, to je ten pomaturitní stres. Asi bude ještě chvíli trvat, než to můj mozek zpracuje :-).


Každopádně se omlouvám, že jsem tady necelý měsíc nebyla. Poslední dobou je toho nějak moc. Bohužel mám zprávy dobré i špatné.
Udělám to teda klasicky a začnu těmi špatnými.

Nedostala jsem se na vysokou školu. V Brně jsem si moc šancí nedávala, ale s Olomoucem jsem víceméně počítala - hlásila jsem se na žurnalistiku a také na českou filologii s editorstvím. Uteklo mi to o blbých šest bodů! Šest bodů mi chybí do minimálního počtu bodů, tudíž jsem nesplnila podmínky. Já jsem taková kráva! Když už se má něco zkazit, tak se zkazí všechno.
Samozřejmě budu dávat všude odvolání, ale v mém případě to nejspíš nemá smysl. Ach jo.
A víte, co je na tom nejhorší? To zklamání v očích mých rodičů, kteří s vysokou na sto procent počítali. No, mají vážně úžasně blbou dcerušku. Prostě…
Samozřejmě mám plán B. Vypadá to, že některé školy ještě vypisují druhá kola přijímacích zkoušek, ale většinou na obory, kam nechci. Jeden obor se jmenuje Specializace v pedagogice - takže nic moc. Ale radši tohle, než nějaká analytická chemie. No a druhý obor je žurnalistika, jenže ta škola je soukromá, navíc nemá nějak extra dobro pověst. Opět ach jo.
A aby toho nebylo málo, mám ještě plán C, což je jazykovka. Na rok bych prostě studovala angličtinu a udělala si FCE zkoušky. Ale abych byla upřímná, jazyky mě zas tak moc nebaví. Ale bohužel si nemůžu nějak extra vybírat, takže je to docela snesitelná možnost.
Uvidíme, řekl slepý. Každopádně mi držte palce v tom odvolání. Teď už může věřit jen v zázrak.


Většina z vás ví, že jsem si na léto sehnala brigádu. Pracuji v jedné firmě - dělám ranní, odpolední a noční. Teď trochu odbočím - zrovna dneska mám opět noční. Přestože jsem šla předchozí den spát o půl jedné v noci, tak jsem si vstala o půl sedmé ráno, čilá jako rybička :-D. A ani odpoledne jsem neusnula, takže to bude zajímavé :-D.
Ale nejhorší je pro mě asi paradoxně odpolední. Člověk se sice vyspí, ale celý den je tak nějak v háji. Hlavně v pátek je to otrava.
První dny mě nová práce dost vytáčela, ale teď už je to trochu lepší. Sice skoro celých osm hodin stojím na nohou, ale aspoň u toho neusnu :-). Pracuji s velkou mašinou a většinou nahazuji a shazuji cosi do aut, aby se to pokovilo. Nevím, radši nebudu zacházet do detailů, sama tomu moc nerozumím :-D. Ale celkem dost si vydělám, což je určitě plus (taky proto tam jsem, no ne? :-D). A co se týče kolektivu, tak se to dá. Ne každý je mi sice sympatický, ale s některými si už tykám (třeba s paní uklízečkou - vždycky spolu kecáme na přestávce :-D). Nebo jedna hluchoněmá paní, která je prý i mentálně postižená, je mi velmi sympatická. Trochu jsme se spolu i bavily (rukama, nohama :-D), ale v pohodě. A ocenila jsem, že mi poradila ohledně jedné výroby.

A poslední novinka - mám křečka! :-D Sestře a jejímu příteli (tedy jejich křečkům :-D) se narodila krásná křeččí miminka. Jednoho jsem si nechala. Pojmenovala jsem ho Frodo :-D. Akorát mojí mamce se to nelíbí. Prý dementnější jméno jsem nemohla vymyslet :-D. Nedávno stála u klece a volala: "Ferdo. Ferdo. Ferdo…"
No nezabili byste ji? :-D Křečkovi je to však naštěstí jedno, hlavně když má napapané bříško :-D.
Ale nenechte se zmýlit. Sice vypadá roztomile, ale je to hazl prvotřídní. První noc jsem ho měla ve svém pokoji. Místo akvária jsem mu koupila novou krásnou klec. Ještě než jsem šla spát, preventivně jsem mu sebrala běhátko. Ale ten zmetek mě budil jinak. Neustále lezl po mřížích (asi spider-křeček), chvíli se tam držel a pak spadl na zem. Tohle udělal asi padesátkrát. A aby toho nebylo málo, při tom pádu mříže vytvořily nádherný zvuk: "Ding."
Takže se neustále ozývalo: "Žuch - ding. Žuch - ding. Žuch - ding…"
Teď už si pěkně chrní na chodbě :-D. Ale jinak je to miláček :-).


Omlouvám se za špatnou kvalitu fotky - on se prostě nechtěl nechat vyfotit :-).

To by bylo ode mne zatím vše. Nevím, kdy se zase ozvu (snad brzy). Mějte se pěkně a hezky se vyspěte! Jak já vám závidím :-D.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 1. července 2014 v 10:22 | Reagovat

Uf, taký sen či skôr nočnú moru by som veru nemala, i keď zapojenie Dumbledora je vtipné :D
S tou školou ma to mrzí, možno ešte pomôže to odvolanie, budem držať palce :-)
A škrečok vyzerá milo :D

2 Casion Casion | Web | 1. července 2014 v 10:22 | Reagovat

Uf, taký sen či skôr nočnú moru by som veru nemala, i keď zapojenie Dumbledora je vtipné :D
S tou školou ma to mrzí, možno ešte pomôže to odvolanie, budem držať palce :-)
A škrečok vyzerá milo :D

3 Caroline* Caroline* | Web | 1. července 2014 v 10:57 | Reagovat

Do Olmíku na žurnalistiku jsem se taky nedostala (asi 2 roky zpátky), a neblbni, není to tím, že bys nebyla chytrá, stane se, určitě zkus to odvolání a i kdybys měla zkusit nějaký jiný obor, tak za rok se přece můžeš hlásit znova jinam a nic hrozného se nestane.
S těmi křečky je to vždycky to samé :D první den ohromná radost, pak zjištění, že v noci se při něm nedá spát a že přes den si nebude hrát a už je to otrava :D:D Ale je roztomilý, to jo.
To mě zase nevzali na brigádu a dost jsem s ní počítala... takže stále sháním a nevím, co budu celé léto bez peněz dělat když žádnou neseženu..

4 Anie Anie | Web | 1. července 2014 v 17:04 | Reagovat

Mě se naštěstí takové noční můry nezdají :) Jinak také jsem se hlásila do Olmiku na žurnalistiku. Zkoušky jsem udělala ale nepřijali mě z důvodu plné kapacity :( Nevěš hlavu to odvolání vyjde !!!

5 Ilía Ilía | E-mail | Web | 5. července 2014 v 20:19 | Reagovat

Já si na tom začátku říkala: "A kruci. Chudák. Copak to jim jako přece nemůžou udělat ne?". A pak ten Brumbál tam a já nasadila svůj WTF výraz... a pak jsem vybuchla smíchy, až se sestřenka, která sedí vedle mě lekla :DDD
A s tou Vysokou to moc nehroť. To se může stát každýmu. A ta jazykovka není tak špatnej nápad.
A Frodo je super jméno. :D

No a tady přikládám článek, ve kterým vysvětluju, proč jsem tady tak dlouho nebyla. http://fantasy-poviidky.blog.cz/1407/prosim-precist-aneb-jak-jsem-prezila-sebe-sama-vypravi-me-momentalne-docela-nastvane-a-podrazdene-ja

6 JJB JJB | E-mail | 10. srpna 2014 v 12:16 | Reagovat

Milá Victorie!
Přečetl jsem tvůj poslední příspěvek a jako absolvent mj. žurnalistiky a psychologie na FSS v Brně chci reagovat. Jazykovka není úplně šťastný nápad - z ní už se na VŠ moc dostat nedá - člověk toho SPOUSTU zapomene, donutit se k opětovnému učení toho, co jsem znal na maturitu, už taky moc nejde.
Přemýšlela jsi o soukromé VŠ? Z tvého blogu to spíš vypadá na záměr být spisovatelkou, což státní VŠ moc nereflektují, navíc soukromé školy ještě přijímačky dělají - napiš mi email, něco poradím...
Přeji hodně štěstí, ať se rozhodneš pro cokoliv!

7 Maitter z Creepfellu Maitter z Creepfellu | Web | 15. srpna 2014 v 11:32 | Reagovat

Tak jsem opět zde a jdu dohánět tu spoustu tvých článků, které se mi podařilo zmeškat :-)

Ten sen je šílený a byla jsem na tom úplně stejně jako Ilía :-D Mrzí mě, že tě nepřijali, kam jsi chtěla, ale ještě nevím, co se dělo dál, tak se plně vvyjádřím, až si všecko přečtu.

Frodo je bezvadné jméno! Ferda jsem pojmenovala mládě morčete, které jsem měla jako menší - tehdy jsem ještě nebyla takový nadšenec do všeho možného a zvláště toho nemožného :-D

A nakonec, děkuji, strašně ti děkuji za krásný komentář u Liebster blog award. Jsi úžasně bezprostřední a jako vždycky mi děláš obrovskou radost :-) Těžko říci, zda se lidé někdy vzpamatují!

8 Maitter z Creepfellu Maitter z Creepfellu | Web | 15. srpna 2014 v 12:31 | Reagovat

Ach, takže o VŠ zatím nic nového :-/ Je to k vzteku, zvláště když je to o pouhých šest bodů.
Jak vypadá odvolání a jak na tom teď vlastně jsi? Pořád doufám, že to nějak dobře dopadlo nebo dopadne.

9 TONIE TONIE | Web | 6. října 2016 v 2:14 | Reagovat

pujcim penize :-!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama