Máte nějaký dotaz, připomínku či
konstruktivní kritiku?
Piště na victorias-stories@seznam.cz --- Najdete mě také na Databázi knih

Konečně konec!

3. června 2014 v 20:21 | Victoria |  Pár žvástů z mé nevymáchané pusy
Tak dneska jsem měla oficiálně slavnostní předávání maturitního vysvědčení. Co na to říct? Prostě šaškárna největšího kalibru. Všichni museli být ve společenském oblečení a na můj vkus to trvalo zbytečně dlouho. Dále jsem si vyslechla několik proslovů o tom, jak jsme zdárně ukončili gymnázium, že bychom na sebe měli být pyšný, přáli nám mnoho úspěchů do života a další bláboly. A to nejvtipnější - snad nás gymnázium dobře připravilo na život. U této věty jsem málem vyprskla smíchy, protože…
Protože škola není skutečný život. Je to jen jedna malá zastávka. Osobně si myslím, že 99 % učiva je mi úplně k ničemu. Ano, mám ten papír. Ale co ty ostatní věci? Jak nás škola připravuje na život "tam venku"? Nijak. A to je nejspíš jeden z hlavních problémů našeho vzdělávacího systému - učíme se "o ničem". Každopádně tuto úvahu bych si raději nechala na jindy. Velmi brzy bych chtěla napsat článek na téma: Co mi gympl dal a vzal. Takže se můžete těšit (nebo děsit?) :-).


Ach jo, ty čepice se mi vždycky hrozně líbily :-D. Takový "luxus" nám bohužel dopřán nebyl.

A jaké mám vlastně pocity a dojmy z toho, že jsem ukončila střední školu? Žádné. Necítím vůbec nic, jen naprostý útlum. Necítím žádnou lítost a smutek, ale ani to nadšení, o kterém jsem si myslela, že opravdu přijde. Prostě nic, moje emoce jsou umrtveny.
Většina spolužáků mi chybět nebude. Pár lidí se najde, ale abych byla upřímná, se svojí třídou jsem si nějak extra nerozuměla. Samozřejmě to nemůžu dávat za vinu jen jim. Jsem složitá osobnost a je pro mě těžké si někoho pouštět trochu víc k tělu. Já jsem se příliš nesnažila, aby mě poznali. Oni však také ne, takže…
Co se týče učitelů, tak někteří mi určitě chybět budou. Třeba moje profesorka na filozofii - ta byla skvělá a hodně mi pomohla i u maturity. Taková hodně oduševnělá osobnost, její hodiny patřily mezi mé nejoblíbenější :-).
Každopádně je konec. Konec mé střední školy, konec té jistoty. Nejhorší je, že teď nevím, co bude. Zatím netuším, jak to nakonec dopadne s vysokou školou. Nevím, co mě čeká.


Ještě bych chtěla upozornit, že teď možná na mém blogu nastane opět jistý útlum. Nebojte se, budu se snažit o pravidelnost, ale nevím, jak to budu stíhat. Od zítřka mě totiž čeká brigáda - ranní, odpolední, noční. Ach jo, abych byla upřímná, nechce se mi. Zítra jdu na ranní, takže si to dovedete představit. Já měla problém vstávat i do školy, natož teď :-D. Uvidíme, řekl slepý.
Ale peníze se hodí, to bez debat.
Kéž by mě to taky čekalo :-D.

To by bylo pro dnešek asi vše. Studentům samozřejmě držím palce - pro většinu z vás je to poslední měsíc, takže - DRŽTE SE!
Mějte se fanfárově!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Maitter z Creepfellu Maitter z Creepfellu | Web | 4. června 2014 v 17:43 | Reagovat

Děkuji moc za komentáře na blogu, krásně povzbuzují... Možná, MOŽNÁ nakonec nepropadnu, leč obávám se, že to náhodou zakřiknu, takže raději než na psaní se samozřejmě soustředím na školu :-D Volno snad přijde, doufám, doufám :-)

Ten emocionální útlum znám - člověk očekává nadšení/úlevu/lítost/pobavení a nepřichází ani jedno. Dosti prapodivný stav, snad tě však brzy opustí, dovedu si představit, že tohle nejisté mezidobí není příjemné :-) Něco skončilo a... co teď? Na druhou stranu, maturita sama o sobě je velká zkušenost - natož ji přežít :-D Drž se ;-)

K poznámkám o tom, co škola naučí či nenaučí - plně s tebou souhlasím, ačkoliv, možná naivně, věřím, že nějaké nuance mezi různými školami jsou a například praxe jsou podle mého šikovné (jenže gymplu nehrozí).

Kdy se na VŠ posílají přihlášky? Vůbec nevím, jak to chodí, a zajímalo by mne to. A jaké školy sis vybrala? :-)

Nepouštíš si lidi jen tak k tělu... Tahle vlastnost je mi sympatická. Sama jsem přehnaně nedůvěřivá a mnohdy nepříjemná, ale připouštím, že to je asi extrém :-D Jsem moc ráda, že tě poznávám takto po duševní stránce, kdoví jak by to dopadlo naživo :-D
A také mám silnější pouto k učitelům než k většině spolužáků.

Brigády - tak to ti přeji spoustu energie! Co vlastně budeš dělat, smím-li se ptát? Zatím je mé rozdělení pracovní činnosti na:
uspávající,
vyčerpávající :-D

Těším se na další článek. Ahoj :-)

2 Tajemná elfka Tajemná elfka | Web | 10. června 2014 v 20:53 | Reagovat

Gratuluji k maturitě :-)
Na příští článek se těším.
No a ty pocity znám. Měla jsem úplně stejné, když jsem končila na základce :-D

3 Casion Casion | Web | 10. června 2014 v 21:59 | Reagovat

Ešte raz blahoželám ( a zrejme to ešte budem opakovať :D ). No gymnázium a príprava na život? Nula bodov aspoň u nás :D Gymo má vlastný život mimo priestor a čas :D :D

4 Hanyuu Hanyuu | Web | 19. června 2014 v 12:17 | Reagovat

Docela zvláštní pohled na věc, ale setkávám se s tím skoro u každého druhého člověka.
Co by teda měla být škola, když ne skutečný život? Pokud všichni budou brát školu ne jako život, ale jen jako přípravu na něj, tak z ní potom před třicítkou vylezou a zjistí co? Že celou tu část života brali jen jako jakýsi "neživot"? :D Vždyť je to blbost, je to etapa, ale pořád stejně důležitá, jako cokoli jiného. Jo, pro mě byla střední peklo, fakt jsem ji nesnášela, ale nikdy mě nenapadlo nad ní přemýšlet jako nad něčím, co doopravdy nežiju. :-D

5 Simix Simix | Web | 26. června 2014 v 17:50 | Reagovat

Hezký blog :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama