Máte nějaký dotaz, připomínku či
konstruktivní kritiku?
Piště na victorias-stories@seznam.cz --- Najdete mě také na Databázi knih

Jsem zpět!

8. srpna 2014 v 22:03 | Victoria |  Pár žvástů z mé nevymáchané pusy
Tak jsem se oficiálně vrátila. Ehm, vlastně už jsem doma zhruba dva týdny. Nebo tři? Ten čas hrozně rychle letí…
Prostě jsem neměla náladu na psaní. Stále chodím do práce a nějak mě to zmáhá :-D. Hlavně ta ranní je na zabití. Ale příští týden bude noční, jupí! :-). To se aspoň vyspím :-D.

Možná vás zajímá, jak jsem se vlastně měla na dovolené. Bylo tam… horko. Nečekaně :-D. Ale tak, jo, užila jsem si to :-). Nejvíc mě bavily večerní procházky, které trvaly vždycky minimálně tři hodiny. Ale vyvalování na pláži? NE! To bylo pro mě utrpení. Plavání bylo fajn, ale jakmile jsem vylezla z vody, nudila jsem se. Fakt nejsem ten typ, který leží na pláži a užívá si to. Taková je moje matka. A ještě se divila, že se chci jít v tom největším horku schovat :-D.
A samozřejmě jsem se spálila, to už je prakticky tradice. Ehm, tak nějak jsem usnula na dece a trošku jsem se připekla. A moje máti opět nezklamala. Když jsme se vrátily na pokoj, tak prý: "Jé, ty jsi pěkně opálená!"
Jen tak pro informaci, byla jsem červená! Ramena, bedra, obličej… vypadala jsem jako prasátko :-D. Naštěstí to pak trochu zhnědlo, ale stejně.

Makarská je pěkná oblast, ale vážně je to jedno z nejživějších míst v Chorvatsku. Obrovské masy lidí mě trochu štvaly. Ale zas tam byla na každém rohu živá hudba, což bylo fajn.
Tak velké množství lidí ale s sebou nese i jisté zábavné situace :-). Jedna se mi taky přihodila.
Když jsme byly s mamkou na jedné z mnoha procházek, zastavila nás jedna milenecká dvojice. Chlápek šel ke mně a anglicky se mě zeptal, jestli bych je nevyfotila. Prý na oplátku vyfotí mě a mamku. Tak teda říkám OK. Když jsem je vyfotila, máti došla k tomu chlápkovi a podala mu náš foťák.
"Tady toto," říká mu a ukazuje, které tlačítko má zmáčknout.
Ten chlápek se jenom usměje a říká: "Však my jsme Slováci, my si rozumíme…"
Načež jsem samozřejmě chytla docela dobrý záchvat smíchu :-D. Chudák, nejdřív se snažil vypotit nějakou anglickou větu a pak zjistí, že jsme vlastně sousedi :-D.
Ale aspoň byla sranda :-).

Ohledně dovolené by to bylo asi vše, nevím, co víc napsat. Později přidám nějaké fotky, momentálně se mi totiž absolutně nechce (upřímnost nade vše :-D).

Ale s něčím se vám přece jen musím pochlubit! Po dlouhé době jsem opět navštívila knihkupectví. Neplánovaně, samozřejmě. Ale skončilo to v podstatě jako vždycky - koupenou knížkou :-D. Hm, měla bych si nechávat peníze doma, když se jdu podívat do knihkupectví. Pak se divím, kam ty peníze mizí :-D.
No nic, koupila jsem si Dona Quijota. Většina z vás nejspíš ví - přece rytíř, který bojuje s větrnými mlýny. Toho musí znát každý :-D. Prostě mě ta kniha zaujala (nejen krásnou obálkou), navíc už nějakou dobu plánuju, že si ji přečtu.


No nic, radši ukončím tenhle další nicneříkající článek.

Užívejte si volna!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Čteš rád/a?

Miluji to! 86.8% (131)
Celkem ano 6.6% (10)
Nepřeháním to 2.6% (4)
Moc ne 0.7% (1)
Nenávidím to! 3.3% (5)

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 10. srpna 2014 v 10:35 | Reagovat

Plávanie je fajn, to súhlasím, ja tiež nemám veľmi v obľube iba tak sa pražiť na slnku :D My ideme na dovolenku poslendý augustový týždeň, tiež niekam ku Makarskej, tak som zvedavá :-)

2 Bocian Bocian | E-mail | Web | 14. srpna 2014 v 17:34 | Reagovat

Jééj Don Quijote, netušil som, že sa predáva takáto pekná verzia. Ja si ho tiež mienim prečítať a tak trochu som si toto dielo stiahol z internetu :-D. Avšak tie masy textu a ešte k tomu v Češtine... neviem, či sa tým prelúskam :-D (tento jazyk mi vôbec nerobí problém, ibaže som skôr zvažoval rozvíjať svoju rodnú slovnú zásobu).

3 Maitter z Creepfellu Maitter z Creepfellu | Web | 15. srpna 2014 v 12:17 | Reagovat

Natrefit na Slováky v Chorvatsku, to je dobré :-D
Plavání ráda nemám (respektive neumím dobře plavat a vodu častěji dýchám, než piji :-D ), ačkoliv bych chtěla vědět, jaké to je, být obklopena mořskou vodou. Jsem nesmírně líný a věčně nespokojený člověk, takže na procházky bych chodit nemusela, nicméně sluníčko ráda také nemám a dovolená v mém podání by skončila celodenním a celonočním čtením knih někde blízko větráku :-D

Don Quijote je fascinující človíček a nebýt literatury ve škole, asi by mne nenapadlo si knihu s takovým názvem přečíst - díky úryvku v učebnici to však mám v plánu :-D

4 Karin Karin | Web | 15. srpna 2014 v 12:48 | Reagovat

Ahoj, tak jsem se zase pobavila historkou z dovolené :) a opálená jsi pěkně. Taky mě to povalování na pláži moc nebere, mnohem raději se potápím nebo šnorchluju.
A ten Don Quijote je od Omegy, že? Mají krásné přebaly, já si koupila Obraz Doriana Graye, ale bylo tam hrozně moc typografických chyb. Ten Don Quijote je lepší?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama