Září 2014

Knižní novinky 2

4. září 2014 v 22:20 | Victoria |  Knižní novinky
Tak jo, už je to se mnou vážné. Akutně potřebuji terapii, jelikož jsem závislá na nakupování knížek. Nechtěla jsem, vážně ne, ale ta touha byla silnější. Včera jsem byla v Brně a samozřejmě jsem nemohla minout antikvariát. Nakonec jsem zavítala i do Levných knih. Probudilo se ve mně zvíře…
Tak jo, teď už vážně :-D. Kdo by si nekoupil nový knižní přírůstek za pouhých 30 Kč? Jsem ráda, že můžu tu radost sdílet s vámi, vášniví knihomolové :-).
Tak jdeme na to!


1) Hvězdy nám nepřály - John Green
Tak jo, uznávám, tato knížka za 30 Kč rozhodně nebyla :-D. Koupila jsem si ji v mém oblíbeném knihkupectví, když jsem se šla porozhlédnout, co je nového. A nelituji! Úžasná kniha, ale víc se rozepíšu až v brzké recenzi.


2) Holčička, která nechtěla vyrůst - Isabelle Caro
Tuto knihu jsem četla už v maturitním ročníku, když jsem psala seminární práci o mentální anorexii (ze které jsem dostala mimochodem 1 :-D). Musím říct, že jsem příběh musela docela dost vydýchávat - byla to zkrátka "makačka na bednu".


3) Ztracen v džungli - Yossi Ghinsberg
Tentokrát jedna z Levných knih :-). Je to příběh podle skutečné události o chlápkovi, který bojuje v džungli o přežití. Zrovna ji jdu číst, takže se těšte na recenzi!


4) Strom - Judy Pascoe
Kniha vypadá opravdu zajímavě. Je to částečně psychologický román o smrti otce. Celý příběh je vyprávěn z pohledu malé holčičky, která věří, že duše jejího otce žije dál ve stromě na jejich dvorku.


5) Velký Gatsby - Francis Scott Fitzgerald
Četli jste to? Je to dobré? Tentokrát jsem v antikvariátu trochu zariskovala a šla do neznámého. Hodně jsem o této knize slyšela, ale vůbec nevím, jak se bude číst. Jelikož kniha patří do povinné četby, mám z toho trochu strach. Uvidíme :-).


6) Princ a chuďas - Mark Twain
Když jsem uviděla knihu od Marka Twaina, neváhala jsem ani vteřinu. Navíc jsem zhruba tušila obsah knihy. Hrozně se na ni těším :-).


7) Marie Antoinetta: Soumrak rozmařilosti - Juliet Grey
Vzpomínáte si na recenzi o Marušce Toničce? :-D Tak tato kniha je pokračování. Konečně jsem uplatnila padesátikorunovou slevu, takže třikrát hurá! Už mi chybí jen poslední díl. Věřím, že tato kniha bude stejně skvělá, jako její sestra :-).


To by bylo asi vše, není toho málo :-D. Pomalu začínám panikařit, kam budu dávat knížky, jelikož v mé knihovničce nějakým záhadným způsobem ubývá místo :-D.
A jaké jsou vaše knižní novinky? Pište, přehánějte! :-)

Poznámka tak trochu mimo mísu:
Odvolání z VŠ mi stále ještě nepřišlo, takže pořád nevím, jak na tom jsem. Každopádně od příštího týdne nastupuji na jazykovku (20 hodin angličtiny týdně - POMOC!), ale stále doufám, že se stane zázrak. Nu což, aspoň mám nějakou jistotu. Nějak bylo, nějak bude :-).
Design od