Knižní novinky 2

4. září 2014 v 22:20 | Victoria |  Knižní novinky
Tak jo, už je to se mnou vážné. Akutně potřebuji terapii, jelikož jsem závislá na nakupování knížek. Nechtěla jsem, vážně ne, ale ta touha byla silnější. Včera jsem byla v Brně a samozřejmě jsem nemohla minout antikvariát. Nakonec jsem zavítala i do Levných knih. Probudilo se ve mně zvíře…
Tak jo, teď už vážně :-D. Kdo by si nekoupil nový knižní přírůstek za pouhých 30 Kč? Jsem ráda, že můžu tu radost sdílet s vámi, vášniví knihomolové :-).
Tak jdeme na to!


1) Hvězdy nám nepřály - John Green
Tak jo, uznávám, tato knížka za 30 Kč rozhodně nebyla :-D. Koupila jsem si ji v mém oblíbeném knihkupectví, když jsem se šla porozhlédnout, co je nového. A nelituji! Úžasná kniha, ale víc se rozepíšu až v brzké recenzi.


2) Holčička, která nechtěla vyrůst - Isabelle Caro
Tuto knihu jsem četla už v maturitním ročníku, když jsem psala seminární práci o mentální anorexii (ze které jsem dostala mimochodem 1 :-D). Musím říct, že jsem příběh musela docela dost vydýchávat - byla to zkrátka "makačka na bednu".


3) Ztracen v džungli - Yossi Ghinsberg
Tentokrát jedna z Levných knih :-). Je to příběh podle skutečné události o chlápkovi, který bojuje v džungli o přežití. Zrovna ji jdu číst, takže se těšte na recenzi!


4) Strom - Judy Pascoe
Kniha vypadá opravdu zajímavě. Je to částečně psychologický román o smrti otce. Celý příběh je vyprávěn z pohledu malé holčičky, která věří, že duše jejího otce žije dál ve stromě na jejich dvorku.


5) Velký Gatsby - Francis Scott Fitzgerald
Četli jste to? Je to dobré? Tentokrát jsem v antikvariátu trochu zariskovala a šla do neznámého. Hodně jsem o této knize slyšela, ale vůbec nevím, jak se bude číst. Jelikož kniha patří do povinné četby, mám z toho trochu strach. Uvidíme :-).


6) Princ a chuďas - Mark Twain
Když jsem uviděla knihu od Marka Twaina, neváhala jsem ani vteřinu. Navíc jsem zhruba tušila obsah knihy. Hrozně se na ni těším :-).


7) Marie Antoinetta: Soumrak rozmařilosti - Juliet Grey
Vzpomínáte si na recenzi o Marušce Toničce? :-D Tak tato kniha je pokračování. Konečně jsem uplatnila padesátikorunovou slevu, takže třikrát hurá! Už mi chybí jen poslední díl. Věřím, že tato kniha bude stejně skvělá, jako její sestra :-).


To by bylo asi vše, není toho málo :-D. Pomalu začínám panikařit, kam budu dávat knížky, jelikož v mé knihovničce nějakým záhadným způsobem ubývá místo :-D.
A jaké jsou vaše knižní novinky? Pište, přehánějte! :-)

Poznámka tak trochu mimo mísu:
Odvolání z VŠ mi stále ještě nepřišlo, takže pořád nevím, jak na tom jsem. Každopádně od příštího týdne nastupuji na jazykovku (20 hodin angličtiny týdně - POMOC!), ale stále doufám, že se stane zázrak. Nu což, aspoň mám nějakou jistotu. Nějak bylo, nějak bude :-).
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Čteš rád/a?

Miluji to! 85.2% (132)
Celkem ano 7.1% (11)
Nepřeháním to 2.6% (4)
Moc ne 0.6% (1)
Nenávidím to! 4.5% (7)

Komentáře

1 Eleanor Eleanor | E-mail | Web | 6. září 2014 v 18:53 | Reagovat

Páni, jsem ráda, že si tímto obdobím neprocházám zrovna sama! :D Taky teď poslední dobou musím pořád něco číst, kupovat si knihy... já na to mám holt absťák, ne vášeň. :D Jinak si vybrala celkem dobře,s ice jsem ani jedno z toho nečetla, ale ty Hvězdy nám nepřály, jsou celkem populární, takže uvažuji, že si to taky přečtu. :-)

2 Maitter z Creepfellu Maitter z Creepfellu | Web | 12. září 2014 v 6:26 | Reagovat

Z kterého knihomola se v antikvariátu nestane zvíře? Pravda, spousta lidí je nesnáší, většina z té spousty zcela neoprávněně, ale my ostatní... *zavrčí* O prázdninách jsem byla v Praze, kde mi byl jeden doporučen, a nemít jiný program, zůstala bych tam probírajíc se knihami klidně až do večera :-D
A teď k tvým úlovkům:
1) Hvězdy nám nepřály - čte se to samo, příběh je fajn a nejedná se o nic přeslazeného ani ideálního (třikrát hurá ironii, Peterovi van Houtenovi a konci té knihy), leč nebyla jsem ani přehnaně dojatá, ani přehnaně nadšená a myslím, že vím, v čem je chyba - buďto jsem na základě reakcí tolika jiných očekávala příliš, anebo ta kniha není můj šálek kakaa :-D Každopádně je parádní a stojí za přečtení.
2) Holčička, která nechtěla vyrůst - téma mne zajímá, kniha mne zajímá, jen se trochu bojím, aby - i podle tvého popisu - to nerozcupovalo mou nervovou soustavu.
3) Ztracen v džungli - u podobných se vždycky ptám, jak moc je v dané knize z té skutečné události :-D Jsem zvědavá na recenzi.
4) Strom - tenhle výtisk mne hodně zaujal! Doufám, že ho mají v knihovně, ráda bych se na vlastní oči podívala, jaký je.
5) a 6) Velký Gatsby, Princ a chuďas - nu nevím, jsou hodně známí a jako povinnou četbu jsem je vynechala :-D Ačkoliv Twain by mne možná bavil... a snad rovněž Fitzgerald :-D I tady si počkám na recenze.
7) Marie Antoinetta: Soumrak rozmařilosti - na recenzi o prvním dílu si nevzpomínám, ale najdu ji. Podle obalu a názvu bych tuhle knihu nečetla, spíše mne odrazuje, než láká.

Uf. Přibylo ti toho opravdu dost; měla bys zauvažovat o předání oblečení potřebným anebo pobít zdi poličkami :-D
Držím palce s odvoláním, na tvém místě bych asi šílela, že nic nevím:-) A kdybys potřebovala cokoliv s angličtinou, hlasím se dobrovolně jako pomoc a podpora :-D

3 Karin Karin | Web | 12. září 2014 v 11:26 | Reagovat

Tak jsi mě nahlodala, že jsem hned druhý den šla jakoby náhodou kolem a ten Strom jsem si koupila taky :) jsem zvědavá! Já teď čtu Zrcadlo, které se opožďuje

4 Casion Casion | Web | 21. září 2014 v 11:38 | Reagovat

Poznám ten pocit, keď človek neodolá a nejakú knihu si proste kúpi :D Z vyššie spomínaných mám doma Veľkého Gatsbyho, super kniha :D

5 Caroline* Caroline* | Web | 4. října 2014 v 10:51 | Reagovat

Ach, nedávno jsem stála v knihkupectví a koukala na Hvězdy nám nepřály a další tituly, které bych moc ráda měla doma, ale bohužel jsem si je ještě koupit nemohla, asi budu dělat dlouhý seznam knih, které chci k Vánocům, jinou možnost nevidím :D.

6 Maitter z Creepfellu Maitter z Creepfellu | Web | 4. října 2014 v 16:10 | Reagovat

Ahoj Vics!
Už jsem tě tu dlouho neviděla, tak se ozývám, se zlovolným úmyslem nalákat tě zpět k blogu (ať už tě mučí kdokoliv a cokoliv, má slova danou věc zničí, zaplaší či zmírumilovní). Co odvolání, jak to dopadlo? Co brigáda a knihy? Jak to jde v onom děsivém, krásném nevirtuálním životě?
Nedočkavě vyhlížím další andělskou kapitolu (jsem ta osoba, jež stojí před blogem a mává otravnými transparenty s obřími křídly).
Ať se daří :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Design od