Máte nějaký dotaz, připomínku či
konstruktivní kritiku?
Piště na victorias-stories@seznam.cz --- Najdete mě také na Databázi knih

Já a psaní aneb Mé začátky

12. října 2014 v 22:14 | Victoria |  Pár žvástů z mé nevymáchané pusy
Těžko říct, kdy jsem s tím vlastně začala. Myslím, že mi bylo asi osm nebo devět. Gramatika byla hrozná, sloh v bledě modrém. Troufám si tvrdit, že už jsem se aspoň trochu posunula na vyšší úroveň, i když pořád je co zlepšovat.
Rozhodla jsem se, že přidám něco ze své tvorby, kdy mi bylo zhruba těch devět let (plus mínus). Abych byla upřímná, nejdřív jsem ty listy chtěla roztrhat a spálit, ale nakonec jsem si řekla, proč se tomu nezasmát :-).
Schválně nechám povídky i básně bez oprav, abyste se také dobře pobavili :-D.
Ještě bych dodala, že povídky jsem psala své mamce k narozeninám. Docela mě překvapilo, že je má pořád schované :-D.

O veverce, lvovi a velbloudovi

Kdysi dávno žila 3 zvířátka. Veverka, lev a velbloud. Ti 3 se strašně moc kamarádili. Lev nikdy nesežral velblouda ani veverku. Jednou se veverka rozhodla, že půjde do Egypta. Prý by chtěla vidět pyramidy. Tak lev řekl, že půjdou taky. Museli ujít dlouhou cestu. Zachvíli byla tma. Veverka hbitě vyskočila na strom, jenže lev s velbloudem museli přespat pod stromem. Ráno se všichni nasnídali. Putovali dál a dál, až narazili na krokodýla. Ten říkal, že je dál nepustí pokud neuhodnou otázku. Otázka zněla: "Co jsem za zvíře". Samozdřejmě to uhodli a krokodýl je musel pustit. Dorazili do velkého města. Najednou kde se vzalo tu se vzalo objevilo se zdivočelé auto a chtělo přejet veverku. Ještě že veverka byla hbitá a vyskočila velbloudovi na záda. Auto pak dostalo vysokou pokutu. Šli dál, až potkali velikého medvěda. Ten jim řekl, že je nepustí dál leda by si s ním nezahráli člověče nezlob se. Jestli prohrajou tak je sežere a jestli vyhrajou můžou jít dál. Naštěstí vyhráli. Medvěd celý zklamaný je pustil dál. Za dlouhou chvíli došli k řece jménem Nil. Hned jim bylo jasné, že už jsou v Egyptě. Za 1. tam bylo příšerné vedro, za 2. viděli pyramidy a za 3. tam byla poušť. Tak se rozhodli, že když už viděli ty pyramidy tak že můžou jít už domů. Samozdřejmě museli překonat zase všechny ty překážky. Když byli doma tak byli pohádaní. Nakonec se usmířili a rozhodli se, že příště udělají výpravu na Severní pól.

O starém autu

Kdysi dávno bylo jedno velice staré auto. Hodně často jezdilo závody a vesele si troubilo. Jenže potom se pokazilo a nemoholo jezdit. To auto bylo velice smutné. Vidělo, jak si ostatní auta vesele troubí a jezdí. Lidi ho zkoušeli opravit, ale marně. A tak jeden pán řekl autu, že bude muset jet do šrotu a bude sešrotováno. Auto ještě víc zesmutnělo. Už to nebylo to veselé auto, které pořád vesele troubilo. Když šel jeden pán kolem, řekl si, že by to mohl zkusit opravit. A najednou se podařilo. Auto zas jezdilo a troubilo. Ten pán si ho vzal domů a auto cestou samozdřejmě vesele troubilo. Když dorazili na místo, tak tam byla krásná dřevěna chaloupka a hned vedle té chaloupky byla nádherná garáž. Uvnitř garáže bylo spousta věcí. Auto sice už bylo staré, ale hlavně, že jezdilo. A od té doby auto vozí po silnici veselého pána.

O neposedné opičce

Kdisy žila v Africe jedna opička, která se jmenovala Klaudie. Klaudie byla strašně moc neposedná. Skákala po stromech a celý den se smála. Měla spoustu kamarádů. Slona, myšku, žirafu, zebru a antilopu. Všichni se spolu velice kamarádili. Když zase opička Klaudie lezla po těch nejvyšších stromech, tak se pod ní prolomila větev. Žirafa zachytila opičku jen tak tak. Klaudie se však jenom smála a smála. Všichni byli vyděšení. Mysleli si, že Klaudie spadne. Celý týden jí domlouvali. A pak se rozhodli, že půjdou k veliké řece Amazonce. Klaudie si hrála, až spadla do vody. Už už k ní plavali krokodýlové. Slon ji ale stačil zachytit. A Klaudie se zase smála, až se za břicho popadala. To už kamarádům došla trpělivost. Slon jí chobotem dal pár facek na zadek. Když Klaudie zase skotačila tak uviděla velikou klec. A v té klecy byly banány. Klaudie měla strašně ráda banány a tak se rozhodla, že si jich pár vezme. Když vešla dovnitř tak se klec zabouchla. Klaudie volala o pomoc, naříkala a plakala, až jí uslyšeli její kamarádi. Domlouvali jí, ale chtěli jí pomoct. Slon se nakonec tak rozzuřil, až železnou klec rozbil. Opička Klaudie všem děkovala a slíbila, že už si bude dávat pozor.

Šašek

V cirkuse je šašek,
a vláčí hrozně moc tašek.
Pořád je vláčí sem a tam,
zachvíli bude sám.
Co se dále bude dít?
Další číslo se chce představit.
Představí se naše lvice,
chce toho vždycky více.
A tak končí naše krátká pohádka,
je hrozně moc ráda že jste přišli děťátka.

Tatínek a maminka

Tatínek má rád maminku,
a každé ráno jí nosí květinku.
Maminka je velmi krásná,
jako obláček je vždycky jasná.
Má strašně ráda tatínka,
a sama je krásná jako květinka.
Tatínek někdy chodí na ryby,
a maminka mu připraví krásnou večeři.
Tatínek ji pochválí,
a maminka ho vždycky pohladí.
A tak se vodí za ručičky,
a mají se rádi jako husičky.

Pastelky

Pastelky si rádi hrají,
namalují kamarády.
Ke kamarádkám nakreslí les,
a tam stojí velký pes.
Kamarádky se ho báli,
a do sena se zahrabali.
Teťka se zas odhrabali
a pastelky dál malovali.
Pastelky teď nakreslili dům,
a ktomu velký dvůr.
Ktomu nakreslili dítě,
a ono bylo velmi hbité!
Pastelky si celý den hráli,
a ktomu se ještě vesele smáli.
Potom šli hned spát,
a děda byl rád.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se ti moje tvorba?

Ano 90.1% (128)
Ne 5.6% (8)
Jen některá 4.2% (6)

Komentáře

1 Eleanor Eleanor | E-mail | Web | 17. října 2014 v 15:03 | Reagovat

:-D  :-D Jako.. pobavila jsem se, ale musím uznat, že na p-ti letou holku to je dobré. :) Já sama bych si na blog netroufla dát nějaké svoje povídky z let kdy mi asi 10. ;-)

2 Eleanor Eleanor | E-mail | Web | 17. října 2014 v 15:04 | Reagovat

*10-ti letou

3 dessieen dessieen | Web | 28. října 2014 v 7:37 | Reagovat

Vážně dobré začatky:DD Kež bych i já našla něco z mé první tvorby :D Bohužel už od mala mé příběhy nabíraly Psycho cestičku takže rači ne:D Ale píšeš vážně dobře :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama