Máte nějaký dotaz, připomínku či
konstruktivní kritiku?
Piště na victorias-stories@seznam.cz --- Najdete mě také na Databázi knih

Day 05: Postava, která je mi nejvíc podobná

2. listopadu 2014 v 11:36 | Victoria |  Projekty
Tak u tohoto bodu jsem opravdu dlouho přemýšlela. S žádnou postavou se neztotožňuji na sto procent, v každé však najdu nějakou vlastnost, která je mi vlastní.
Sdílím s Bellou Swanovou lásku ke knihám, jsem stejný prokrastinátor jako Harry Potter, miluju psaní stejně jako Jo Marchová z Malých žen, s hraničáři bych si ráda dala šálek kávy a občas se chovám jako přidrzlý spratek Darren Shan.
Tento článek má být však jen o jedné postavě a já si vybrala Katniss Everdeenovou.


Vzhledově si nejspíš moc podobné nejsme, i když i já mám dlouhé tmavé vlasy a šedé oči (ve kterých se však občas mihne také zelená a modrá).
Víc jsme si podobné povahově. Katniss je hodně svá a má docela velké problémy s důvěrou k lidem. Stejně jako ona se i já často tvářím chladně a odměřeně. Hodně lidí se mě ptá, jestli jsem snad naštvaná nebo smutná. Když říkám, že ne, dost je to zaráží. Snažím se být milá a občas se mi to i povede, ale u lidí, které neznám, to prostě nefunguje. Nejsem ten typ, co bude zdvořilostně konverzovat o hovadinách. Nevím, nejspíš je to jakási obrana. Do svého světa pustím jen opravdu málo lidí.

Další povahový rys, který mám s Katniss společný, je tendence dělat si věci po svém. V určitých věcech jsem tvrdohlavá a radši půjdu doleva, i když mi ostatní říkají, že správná cesta je vpravo.
Cizí rady většinou odmítám, radši udělám chybu. Občas je to dost nepříjemné, hlavně když vím, že ostatní to se mnou myslí dobře. Navíc nesnáším pocit, že někomu něco dlužím.

Téměř nikdy nedávám před ostatními najevo emoce. Rozbrečet se před někým? To je pro mě potupa! Stejně tak umím v sobě udusit vztek, i když občas se neudržím a pak nastane zapeklitá situace.
Mírný úsměv se u mě kolikrát rovná výbuchu smíchu. Jo, introverti to holt mají blbé.

Miluji přírodu, miluji les a miluji pocit svobody. Hrozně ráda se procházím po lese se psem po boku a naslouchám řeči stromů. Ráda hledám oblíbená místa k odpočinku a poznávám krásy přírody.
Nejradši však chodím do lesa sama. Kolikrát se ke mně chce někdo přidat, ale já jeho společnost většinou slušně odmítnu. Není to z toho důvodu, že bych dotyčného neměla ráda, ale les je zkrátka místo, kde si alespoň na chvíli odpočinu od dnešního světa.
Jednou se mě spolužák ptal, jaké mám koníčky a zájmy. Řekla jsem mu, že ráda chodím do lesa. Načež jsem dostala otázku, co jako v tom lese dělám. Chvíli jsem na něho zírala a měla jsem sto chutí mu říct, že tam zakopávám mrtvoly.
Málokdo to chápe. Les je prostě můj domov a basta!

Hrozně obdivuji Katniss za to, že se přihlásila do her místo své sestry. Pak mi došlo, že bych na sto procent udělala to samé. Svoji starší sestru miluji (přestože dokáže být občas otravná), takže bych neváhala. Představa, že by měla se svými (hobitími) sto padesáti osmi centimetry čelit nějakému dvoumetrovému obrovi se sekyrou, mě upřímně děsí. Je sice o čtyři roky starší, ale přesto je to moje malinká sestřička :-D.
Na rozdíl od Katniss bych však nejspíš nepřežila. Možná bych nějak dokázala přežít v lese, ale se zbraněmi zacházet rozhodně neumím, asi bych se nejvíc spoléhala na útěk :-D.


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 2. listopadu 2014 v 15:54 | Reagovat

Katniss je super postava a je výborné, že s ňou máš mnoho spoločného :D

2 Maitter z Creepfellu Maitter z Creepfellu | 2. listopadu 2014 v 16:24 | Reagovat

Tak na Katniss se s tebou dokonale shodnu; vybrala bych ji také :-) Vzhled sice nevyhovuje (tmavé vlasy budou jediným společným rysem :-D), ale s jejími myšlenkovými pochody jsem byla skoro vždycky zajedno.
"Proč jsi naštvaná? Jsi smutná? Co se děje? Usměj se trochu!" Opravdu netuším, co jsem prováděla se svým obličejem, že končívá zmuchlaný a temný, i když mám náladu dobrou, ba přímo povznášející, ale už takový zůstal :-D Na podobné poznámky mi nezbývá než odpovědět, že je to vada ksichtu.
Stačí mi pár přátel, nejsem objímací typ a nejsem schopná udržovat ticho-zabíjející konverzaci s cizím nebo zcela odlišným člověkem. Potřebuji k sobě nadšence, který miluje vyprávění a smích, abych se nakazila a působila aspoň vzdáleně jako společenský tvor. Jen mi dlouho (měsíce, přestože se s dotyčným vídám často) trvá, než si přestanu udržovat odstup.
Nerada strhávám pozornost, ale oblíbila jsem si drobné odlišnosti; třeba mít v každém uchu jinou náušnici, nosit na klíčích malou izolepu (nikdy nevíš, kdy se může hodit), mluvit spisovně, vymýšlet si vlastní slova a děsit spolužáky vyjmenováváním surovin, z nichž by se (dost pravděpodobně) mohl skládat dnešní oběd, navzdory jídelníčku :D
S těmi emocemi... fíha :-? Strašně nerada je dávám najevo, obzvláště za každou projevenou slabost se v duchu fackuji, avšak - byť se snažím sebevíc - pláču často a zlepšuji se nesnesitelně pomalu. Je to potupné, zbytečné a příčí se mi to... přesto zatím nenacházím správnou rovnováhu. Kdyby tak v každé úděsné chvíli šlo odejít a navštívit hodně hluboký les, kde bych zůstala, dokud si hlavu nedám zase dohromady. Lesy jsou to nejlepší, co tu kolem je, a když je čas a já se necítím na snášení okolí, seberu se a běžím tam :-) S dobrým přítelem jsme vymysleli, že bych měla žít v betonové kouli :-D
Příroda je nádherná, když mě tam nikdo neruší; mezi lidmi neumím být uvolněná. Pocit svobody, když si jdu zaběhat někam, kde se známky civilizace objevují jen zřídka, je nenahraditelný :-)

Mrzí mne, že nejpříjemnější jsem přes klávesnici, ale na druhou stranu - aspoň něco :-D Přes literární server jsem si dokonce našla dobré přátele, s nimiž jsem se i setkala, a stále ještě mou existenci snášejí s bohorovným klidem :-D

3 Maitter z Creepfellu Maitter z Creepfellu | 2. listopadu 2014 v 17:22 | Reagovat

Zjišťuji, že i mně více vyhovuje odepisování na blog - netřeba se omlouvat :-D
Kdybych tě potkala, patrně bych si tě, nejsi-li výrazně extravagantní, vůbec nevšimla (rovněž bez urážky :-D), neboť chodím se sluchátky v uších a často i s knihou v ruce :-D
Díky za podporu! Ať se ti daří, introverte :-)

4 Jane Jane | 2. listopadu 2014 v 20:44 | Reagovat

Já myslím, že bys ve hrách vyhrála. Soupeře bys předávkovala Kávičkou:-D Tvoje sestra by určitě udělala to samé pro Tebe

5 Ilía Ilía | E-mail | Web | 4. listopadu 2014 v 12:52 | Reagovat

Katniss se mi k tobě hodí. Jste obě dvě takové uzavřené (nic ve zlém) Akorát mi k tobě nesedí to její věčné stěžování. Ale... nejsi její věrná kopie, takže je to v pořádku :D

6 Eleanor Eleanor | E-mail | Web | 4. listopadu 2014 v 20:57 | Reagovat

Taky mám Katniss vcelku v oblibě... Taková obětavá dušička :D

Jinak jsem tě nominovala v jednom tagu... :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama