Máte nějaký dotaz, připomínku či
konstruktivní kritiku?
Piště na victorias-stories@seznam.cz --- Najdete mě také na Databázi knih

Day 06: Postava, která prošla největším vývojem

8. listopadu 2014 v 0:20 | Victoria |  Projekty
Musím říct, že tento bod mi přišel velmi zajímavý. Často nepřemýšlíme nad tím, jak velký kus cesty postava ušla.
Dneska jsem si vybrala Darrena Shana - poloupíra a knížete.Darrena jsem si hodně oblíbila. Za těch dvanáct dílů ušel opravdu velký kus cesty, i když ten jeho poslední úsek se mi moc nelíbil :-D.
Nejdříve byl prakticky dítě, nemohl mít víc než dvanáct let. Měl kamarády, školu, koníčky a v jednu chvíli se to všechno zhroutilo jako domeček z karet. Nějakou dobu s tím bojoval. Nechtěl být poloupírem a dlouho mu trvalo, než se s tím smířil. Už v tu chvíli se musel v některých věcech změnit. Docela nepěkná budoucnost pro malého kluka…
Pak všechny ty záležitosti ohledně upířího klanu. Musel dokázat, že je upírství hoden. Naučit se upíří zvyklosti, tradice,…
Nakonec je to právě knížectví a hon na Pána vampýrů, co ho tak změnilo. Knížata z něj udělala pravého upíra se vším všudy, z malého kluka se stal muž, panovník.
Válka jizev ho však ovlivnila spíš nepříznivě. Začal ji brát jako nevyhnutelnost, nebál se bojovat a krev ho nechávala chladným.
A pak se objevil jeden hajzlík jménem Osmond Sudd (Osud!) a zničil mu život. Z Darrena se stal… no… nechci říct zrovna zabiják, protože to není přesné, ale něco na ten způsob. Chtěl pomstu a zároveň se bál svého zlého já.
Bylo vážně zajímavé číst, jak moc se Darren mění. Akorát ta naivita mu nějak zůstala :-D.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Maitter z Creepfellu Maitter z Creepfellu | 9. listopadu 2014 v 17:33 | Reagovat

Darren je zajímavá postava. Osobně mám nejraději díly Zkoušky smrti a Upíří kníže.
Baví mne sledovat i vývoj pana Lartena v oněch útlých knížečkách, které nám milý O'Shaughnessy servíruje :-D Larten asi prošel o dost většími posuny; na Darrenovu obranu však musím říci, že malý poloupír na to měl méně času :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama