Máte nějaký dotaz, připomínku či
konstruktivní kritiku?
Piště na victorias-stories@seznam.cz --- Najdete mě také na Databázi knih

Boj o přežití

5. prosince 2014 v 20:20 | Victoria |  Filmíky
Na tento dokumentární pořad jsem narazila úplně náhodou na Discovery. Nejdřív jsem se na to dívala z pouhé nudy, ale stačilo pět minut a pořad mě úplně pohltil. A o čem vlastně je? Jak už název vypovídá, je o přežití v divočině. Bear Grylls totiž ví, jak na to. Chcete se s ním seznámit?


Pár faktů o Bearovi:
-jeho pravé jméno je Edward Michael Grylls
-sloužil 3 roky v SAS, kde prošel tvrdým výcvikem, absolvoval parašutistický výcvik a pracoval jako instruktor pro přežití v extrémních situacích
-dvakrát se zúčastnil i mise v Severní Africe, při jedné z nich se mu ve výšce 4900 metrů natrhl padák a on si při dopadu zlomil tři obratle (strávil potom 18 měsíců na lůžku)
-ve věku 23 let se stal v r. 1998 nejmladším Britem, který zdolal Mount Everest
-v r. 2000 obeplul Velkou Británii na vodním skútru za účelem získat peníze pro záchranný člun. Také vesloval nahý 22 mil podél řeky Temže, aby získal peníze pro kamaráda, který přišel o nohy při sestupu
-v r. 2003 obeplul Severní ledový oceán Arktidy s pětičlenným týmem na nafukovacím člunu. Za tento výkon dostal Grylls hodnost poručík komandér
-mluví plynně anglicky, francouzsky, španělsky a německy
-má černý pásek v karate
-ve věku 35 let v r. 2009 se stal nejmladším hlavním náčelníkem britských skautů ve Spojeném království

Zdroj: www.wikipedie.czTohle by měla být zřejmě jeho oficiální stránka:


Boj o přežití:

Myslím, že nemusím nějak složitě vysvětlovat, o čem tento pořad je. Bear nám ve všech dílech ukazuje, jak přežít v extrémních situacích, ať už se jedná o poušť, prales, hory nebo jiná zákeřná místa. Například poušť Moab, Kimberley, Island, Sierra Nevada, Skalnaté hory USA, poušť Sahara, Ekvádor,… (takže když už nic jiného, alespoň se podíváte do různých částí světa).
Bear většinou seskočí padákem na nějaké odlehlé místo a má za úkol se za určitý počet dní dostat do civilizace bez cizí pomoci. Je s ním akorát natáčecí štáb, který mu může pomoci pouze v případě, že se ocitne v ohrožení života.
Je sice pravda, že diváci vlastně nemají moc velkou představu o tom, co se děje mimo natáčení (takže některé chvíle mohou působit značně nevěrohodně), přesto Bear ukazuje spoustu užitečných věcí pro přežití - jak rozdělat oheň, postavit si přístřešek, kde najít jídlo (většinou v podobě nechutného červa), na která zvířata si dát pozor, různé techniky lezení po skalách (komínové lezení apod.), jak si postavit vlastní vor, jak se dostat z rašeliniště a bažiny, kde najít vodu,...
Je toho opravdu dost, nejednou se mi stalo, že jsem při sledování zůstala zírat s otevřenou pusou.
Kromě těchto technik nás seznamuje s divokými kmeny a jejich tradicemi, také často vypráví příběhy lidí, kteří dokázali přežít.
Můj názor:

Já tento pořad prostě miluju! A miluju taky Beara, je na něho docela pěkný pohled :-D. V jednom dílu byl dokonce nucen se svléknout do naha, protože spadl do ledové vody :-D.
Občas je sice trochu diskutabilní, jestli jsou některé věci pravdivé (respektive jestli mu někdo náhodou nepomáhal), ale to je mi upřímně jedno. Ne všechno se dá totiž předstírat. Občas jsem ho vážně litovala, hlavně v těch dílech, kdy musel vypít vlastní moč (např. na poušti), aby přežil. Taky jeho "pochoutky" jsou vážně něco. Když člověk sleduje, jak si strká pěkně živého červíka do pusy… no… mňamka :-D.
Celkově je to však sympaťák, který ví, co dělá. Díky němu jsem se naučila spoustu věcí (aspoň teoreticky, prakticky by to bylo horší :-D). Každopádně doufám, že tyto znalosti nebudu muset nikdy použít :-D.
Pořad Boj o přežití doporučuji všem dobrodruhům, ale i obyčejným lidem :-). Námět možná nepůsobí zrovna zábavně, ale je to vážně sranda. No řekněte? Komu by se nelíbilo koukat na pěkného chlapa, který se válí v bahně a hraje si na lovce? :-D Muhehe, to byla jen legrace. Ve skutečnosti ho vlastně docela obdivuju :-).
Jinak, Bear Grylls napsal dokonce několik knih. Teď vydal novou, takže tajně doufám, že ji najdu pod stromečkem :-D.


Hodnocení na csfd: 90%
Moje hodnocení: 100%

Dominikánská republika 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Maitter z Creepfellu Maitter z Creepfellu | 5. prosince 2014 v 21:25 | Reagovat

Přiznám se, že žádné podobné pořady jsem dosud nesledovala, ale přesto tyhle lidi bezmezně obdivuji. Pár podobných šílenců se vyskytuje trochu blíže, slyšela jsem o nich od přátel či známých.
Dokázat se ubránit a přežít bezmála cokoliv? Můj ideál!
Díky za upozornění na pana Gryllse. Již brzy se setkáme!

2 Maitter z Creepfellu Maitter z Creepfellu | 5. prosince 2014 v 23:52 | Reagovat

Ke komentářům u mne:
Díky za podporu ohledně gymplu, ta se vždycky hodí. *polovičatý úsměv*
Boj se zdravou výživou vypadá tak, že jsem dneska měla rohlík s čokoládou a ananasový kompot posypaný kakaem... jsem barbar nejtěžšího kalibru :-D Jsem na sebe naštvaná, zvlášť když to srovnám s mamkou, která je teď hubenější než já, ale... dnes mám příliš uvolněnou náladu na to, abych se nechala zdeptat :-D
Gratuluji k tvým dvěma dnům bez kafe :-D

Ehm, a děkuji za pochvalu u elfího křížence. Je věru prapodivný, nicméně nevypadá, že by mne za svůj vzhled nesnášel.

I já netrpělivě čekám na den, kdy zveřejním další kapitolu :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama