Máte nějaký dotaz, připomínku či
konstruktivní kritiku?
Piště na victorias-stories@seznam.cz --- Najdete mě také na Databázi knih

Jak se Victoria dvacetiletou stala

12. února 2015 v 19:16 | Victoria |  Pár žvástů z mé nevymáchané pusy
Nemůžu si pomoct, ale dvacítka zní pěkně trapně. Když už vám není "náct", ale "cet", začnete si některé věci více uvědomovat. Například se už nemůžu vymlouvat na to, že jsem puberťačka. Teď bych asi měla být rozvážnější, mít v životě jakýsi cíl, plán, být rozumná…
Ale upřímně? Nic se nezměnilo :-D. Nejvíc mě děsí fakt, že mi za deset let bude třicet. Nastává další dekáda, ve které se může stát cokoliv. Chci vrátit čas! Brala bych klidně i tu devatenáctku.

No jo, včera jsem měla tu hrůzu jménem narozeniny. Jsem asi jediný člověk na světě, který se na ně netěší. Jo, jsem divná, ale zkrátka v těch oslavách nevidím žádný smysl. Nejradši bych byla, kdyby mé narozeniny všichni ignorovali. Samozřejmě jsem se tomu nevyhnula.
Už několik týdnů se mě rodina ptala, co chci za dárek. Pravidelně jsem opakovala, že nic nechci, že všechno mám. Nesnáším, když dostávám dárky! Být středem pozornosti pro mě nikdy nevěští nic dobrého - většinou si udělám nějaký trapas, nebo se nezachovám přesně tak, jak ostatní očekávají.
Každopádně se s mým rozhodnutím nikdo nespokojil a já se svých narozenin začala děsit čím dál víc.
Máti tomu dodala korunu. Celý den jsem poslouchala řeči typu:
"Dvacetiletá neprovdaná holka je horší, než mlíko na plotně."
Nebo: "Jaké to je, mít dvacet? Je ti dvacet. Dvacééét!"
Prostě na zabití :-D. Taky mě strašila tím, že přijde spousta lidí na oslavu. To bych možná ještě (s útrpným výrazem) přežila, ale když řekla, že nechá mé narozeniny vyhlásit rozhlasem, byla jsem už opravdu vzteklá. Naštěstí nic z toho nesplnila, takže jsem jenom přežila malou oslavu v kruhu rodinném :-D.
A teď jste asi zvědaví, co jsem vlastně dostala. No, bylo toho docela dost. Přijde mi, že si to vůbec nezasloužím :-D. Tak jdeme na to!

Krásný je šmoulí den…
No dobře, pro šmouly asi ne, když si uvědomíte, jak skončili :-D. Dostala jsem šmoulí dort! Přestože ty modré obludky nesnáším, dort se opravdu povedl. Akorát ho teď nemůžu ani vidět, jak jsem přecukrovaná :-D (první padl za vlast taťka Šmoula :-D).


Úžasný hrníček na kávu i čaj, spousta kávy, sypaný čaj roibos a čajová konvice. Jo, rodinka prostě ví :-D. Je to hrůza, že? Takhle podporovat moji závislost :-D. Úžasně voní ta káva s lískovým oříškem :-). Jediná nevýhoda je, že je zrnková. Přemýšlím, jestli by ji šlo nějak ručně překapat, protože ta zrníčka mi fakt děsně vadí :-D.


Rozhodně mě dostal kávový hrneček. Když je prázdný a studený, je na něm pouze nápis VÝHODY PITÍ KÁVY. Ale když do něho naliju horkou vodu, objeví se detailnější popis. Tak například: je tak báječná, udělá tě šťastným, skvělá na prokrastinaci, přidá energii, zahřeje ruce, probudí, stane se tvým nejoblíbenějším hrnkem. Prostě hrnek přesně pro mě :-D.
Taky se mi hrozně líbí ta konvice, to se bude "čajíčkovat" :-D.Dalším překvapením bylo křeslo :-). Úžasně měkké a pohodlné! Víte, jak skvěle se v něm čte? :-D
V pozadí fotky můžete vidět část mojí knihovny :-D.


Tři úžasná přáníčka! Jsou prostě dokonalá, děkuji :-). Vlevo je Bezzubka, kdybyste to náhodou nepoznali :-D.


Ha! Bezzubka číslo dvě, ale tentokrát na tričku :-D. No není úžasný? Draci 4ever :-).


A jé… sladkosti. Zatraceně, člověk se chce zbavit této závislosti a hned mu pod nos strčí rovnou syslí zásobu. Ale musím uznat, že ta obří čokoláda vypadá opravdu skvěle! Mléčná s mandlemi a grepem :-)-. Závisláci, držte se!Tuleň, který hlídá manga! Možná to o mně nevíte, ale taky docela ujíždím na mangu. Kéž bych měla na zahradě mangovník! :-D Hm, teď to vypadá, že jsem hrozně nenažraná :-D.Ještě jsem dostala nějaké peníze a krásný modrý šátek - ten jsem však nestihla vyfotit. Ale to není všechno! Pamatujete si, jak mi sestra dala Gargamelův likvidační set? :-D Tak tentokrát jsem dostala Krabičku poslední záchrany pro ženy :-D. A co v ní je? Tak na to se můžete těšit v dalším článku :-).

P.S. Omlouvám se za kvalitu fotek. Holt neumím moc dobře fotit :-D.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Čteš rád/a?

Miluji to! 86.8% (131)
Celkem ano 6.6% (10)
Nepřeháním to 2.6% (4)
Moc ne 0.7% (1)
Nenávidím to! 3.3% (5)

Komentáře

1 Mia Mia | Web | 13. února 2015 v 9:53 | Reagovat

Netušila jsem, jakou hrůzu může mít člověk z oslavy narozenin :D Já se vždycky hrozně těším, prožívám to :) patlám si dort, plánuju, aby to pak stejně nevyšlo a obklopím se asi padesáti lidmi, co mi provolávají slávu a pijí na mé zdraví (ach ten egoismus). A netušila jsem, že budeš ochotna JÍST toxicky modré šmouly :D Ten dort je skvělý! Jsem ráda, že jsme ti přáníčkem udělali radost a zbytek, až se uvidíme :)

2 Maitter z Creepfellu Maitter z Creepfellu | 13. února 2015 v 14:46 | Reagovat

Tak se zpožděním - všecko nejlepší! :-D Puberta prý začíná ustupovat v pětačtyřiceti, takže neboj, výmluv bude stále dostatek.
Osobně chovám k oslavám averzi, neboť znamenají mraky lidí vměstnaných do relativně malého prostoru a z toho jsem na nervy (bez racionálního důvodu). Nu a pak - být středem pozornosti způsobuje, že odpovídám max. dvouslabičně a tvářím se zpanikařeně :-D
S kvalitou fotografií si nedělej starosti, jsou v pohodě :-) Gratuluji k zásobám dobrot a křeslu (strategicky umístěnému u knihovny, checht). Ten hrneček bych brala - s kakaem! Bezzubka je poznat všude a moc se mi líbí zelený dráček (případně jiná příšerka) na přáníčku vpravo :-)
Zakončím velkým moudrem: Na narozeninách jsou nejlepší knihy a čokoláda! :-D

3 Jane Jane | 13. února 2015 v 21:02 | Reagovat

Něco mi říká, že bych Ti měla udělat obrovskou oslavu svátku:-)

4 Ilía Ilía | E-mail | Web | 21. února 2015 v 15:00 | Reagovat

Jo, jsi horší než mlíko na plotně, holka :DDD
Netušila jsem, že už jsi taková stařena :D Všechno nejlepší.
Ten dort je peckovní! Myslím, že vím, co budu chtít k sedmnáctinám :D
Tak si říkám, že bych mohla dokončit tu naši spojenou Apocalypsu a nadělit ti ji jako opožděný dárek :DDD

5 Simix Simix | Web | 23. února 2015 v 16:05 | Reagovat

Ale uteklo to asi rychle, co?
Mě je sedmnáct, ale ta osmnáctka se nehorázně blíží ...
Hezké věci a fotky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama