Knižní novinky 3

2. února 2015 v 18:34 | Victoria |  Knižní novinky
A opět je tu klasika - knižní novinky! Přemýšlím, že bych založila speciální rubriku právě kvůli těmto článkům :-D. Knihy totiž nějakým záhadným způsobem stále přibývají :-D. Ale náhodou jsem se rozhodla, že svou (skromnou) knihovnu trochu protřídím - některé "horší" tituly budu dávat do místní knihovny. Aspoň budu mít víc místa pro další knihy :-D.
A co mi přišlo pod ruku tentokrát?

1) William Shakespeare - Kronika hereckého života (Břetislav Hodek) - na tuto knihu jsem narazila v knihovně, byl zrovna výprodej. Jen 10 Kč, no nekupte to! :-D Jsem na ni docela zvědavá, bude zajímavé si přečíst i něco o jeho divadle.


2) Tři knihy v jedné - Pan Theodor Mundstock (L. Fuks), Romeo, Julie a tma (Otčenášek) a Mariana Radvaková (Jan Kozák) - tohle byl prostě luxusní úlovek (opět z výprodeje za 10 Kč :-D). Ráda čtu válečnou literaturu, člověk se toho hodně dozví. Kozáka však vůbec neznám, takže jsem vážně zvědavá.


3) Král Lear (W. Shakespeare) - další Shakespeare do sbírky, juchů! Prý je to jedno z jeho největších dramat.


4) Papírová města (John Green) - Hledání Aljašky je naprosto famózní knížka, která mě několik dní nutila přemýšlet (aspoň někdy :-D). Proto jsem se zcela vědomě rozhodla, že si koupím i Papírová města. Snad se na ni brzy dostane :-). 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Čteš rád/a?

Miluji to! 85.2% (132)
Celkem ano 7.1% (11)
Nepřeháním to 2.6% (4)
Moc ne 0.6% (1)
Nenávidím to! 4.5% (7)

Komentáře

1 Casion Casion | Web | 3. února 2015 v 18:47 | Reagovat

Knihy vyzerajú dobre, Green ma veľmi neláka, ale Kráľa Leara by som si celkom rada prečítala. Od Shakespeara som čítala Hamleta a ten bol super :D

2 Maitter z Creepfellu Maitter z Creepfellu | 8. února 2015 v 12:10 | Reagovat

Nástup barbara; Shakespeare mne zatím příliš nezaujal :-D Ale určitě si na něj udělám čas, protože když nic, aspoň znát bych jej měla. Na gymnáziu obzvláště. O Otčenáškovi a Fuksovi jsem slyšela, mám v plánu přečíst dílo Spalovač mrtvol a Julie, Romeo a tma bude patrně také povinné. Od Greena jsem, jak známo, četla pouze Hvězdy nám nepřály a čekala jsem mnohem větší doják; zdá se mi však, že Aljaška je v mém okolí chválena mnohem víc a Papírová města mne zaujala názvem. Budu se těšit na recenzi :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Design od