Indecision

3. dubna 2015 v 0:40 | Victoria |  Pár žvástů z mé nevymáchané pusy
Život přináší mnohá rozhodnutí. Některá jsou primitivní, jiná zase těžší. Člověk si pak všechno rozmýšlí, aby náhodou nezvolil tu špatnou cestu. Otázkou však zůstává, jestli ta špatná cesta nakonec nepřinese něco dobrého :-).
U mě se však proces rozhodování prodloužil na několik týdnů, a ani teď si nejsem jistá, jestli jsem zvolila správně. Jedná se samozřejmě o vysoké školy. Zatraceně, jak má člověk vědět, co by ho jednou mohlo bavit? A nejde jen o to - otázkou taky zůstává, zda by mi ten daný obor šel a jestli bych se tím v budoucnu uživila.
Jakous takous představu jsem měla, ale stejně jsem si na to uvařila hrnek dobré kávy a začala prohledávat internet. A světe div se, nakonec jsem si pár oborů přece jen vybrala. Heuréka!

Opravdu dlouho jsem přemýšlela nad žurnalistikou. Psaní mě vždycky bavilo, ale nakonec jsem si uvědomila, že to není jen o tom. Svoje psaní chtě nechtě směřuji spíše pseudouměleckým směrem (povídky, básně atp.) a nejsem si jistá, jak bych zvládala psát třeba takové reportáže, fejetony, sloupky,…
Což o to, všechno se dá naučit, takže psaní by možná nebyl tak velký problém. Pro novinařinu mi však chybí jedna důležitá vlastnost - průbojnost. Nejsem tak "dravá", jak bych měla být. Nedokážu si samu sebe představit, jak dělám s někým rozhovor.
Dalším důvodem je také časová náročnost této práce. Novináři jsou neustále zaneprázdnění, kolikrát pracují i o víkendu, nemůžou se spolehnout na pravidelnou pracovní dobu. Aspoň tak mi to bylo řečeno. V malých redakcích se to prý ještě dá, ale v těch velkých je to masakr. Osobní život jde pak logicky úplně stranou.

Rozhodla jsem se pro jiné, neméně zajímavé obory. Nakonec si budu dávat šest přihlášek a jsem přesvědčena, že tentokrát snad aspoň jedna škola vyjde. Jak jsem se tedy rozhodla?

Psychologie (Ostrava) - hrozně moc bych si přála se sem dostat. Jasně, Ostrava není moc pěkné město, ale tento obor mě vždycky lákal. Mohla bych pomáhat lidem, třeba pracovat s autistickými dětmi.

Předškolní pedagogika (Ostrava) - komu by se nelíbilo pracovat s malými dětmi? Pokud zrovna neřvou, tak jsou docela fajn :-D.

Speciální pedagogika (Brno) - také mě dost láká. Myslím, že by mě to bavilo, navíc má tento obor
budoucnost. Brno už navíc trochu znám, takže další plus.

Anglický jazyk - lektorství (Brno) - ehm, já jako učitelka? Trochu bizarní představa, ale třeba by mi to sedlo :-D. Angličtina mě ale hrozně baví. Je skvělé, když se člověk může dorozumět s cizinci. Jednou bych chtěla aspoň na rok vycestovat do zahraničí (ideálně UK).

Česká filologie se zaměřením na editorskou práci ve sdělovacích prostředcích (Olomouc) - minule mi to uteklo o šest bodů, tak snad to tentokrát vyjde. Nejsem si však úplně jistá, jestli by mě tento obor bavil - člověk se tam dost pitvá v češtině a povinná četba také nezní moc lákavě. Abyste mi rozuměli, já čtení miluji! Ale ráda si vybírám sama, co chci číst. Třeba takovou poezii moc nemusím.


Česká filologie (Olomouc) - tento obor by mě asi k smrti nudil, ale je to spíš taková jistota. Hlásí se tam málo lidí a berou docela dost, takže by pro mě neměl být problém se tam dostat.


No… snad to tentokrát dám. Naštěstí mám dost času se připravit na přijímačky. Držte mi palce!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Maitter z Creepfellu Maitter z Creepfellu | 4. dubna 2015 v 10:20 | Reagovat

Je mi divně. Nebyl tu ten článek už někdy?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Design od