Červen 2015

Zase vykecávačka

29. června 2015 v 19:17 | Victoria |  Pár žvástů z mé nevymáchané pusy
Sedím u počítače, piju kafe a přemýšlím, jak sakra začít. V poslední době se toho totiž událo hrozně moc. Ale někde začít musím, tak jdeme na to :-D.

Jazykovku jsem úspěšně dokončila a musím říct, že celý ten rok byl hrozně fajn. Skvělí učitelé (čeští i rodiláci), super kolektiv (až na výjimky, ale ty jsou všude) a hlavně mě ta výuka opravdu bavila. Troufám si tvrdit, že jsem se toho hodně naučila. Celý ten přístup učitelů byl úplně jiný a nemůžu si stěžovat :-).
Navíc jsem úspěšně složila PET zkoušku (úroveň B1). Tedy o slově "úspěšně" by se dalo polemizovat, protože jsem dostala známku C - jen tak pro informaci, chtěla jsem A. Když jsem dělala zkoušku nanečisto, měla jsem B a na to A si věřila.
Byla jsem hodně ve stresu, takže možná proto to dopadlo tak, jak to dopadlo. Docela blbé byly i podmínky - když jsme dělali listening, tak jsme byli ve velké třídě a zvuk se nechutně odrážel. Místo angličtiny se ozývalo spíš dunění, ale podle učitelů se s tím nedalo nic moc dělat.
Navíc jsem u speakingu schytala do dvojice jednoho blbečka, který mi neskutečně lezl na nervy
("No, já jsem byl minulý rok dva měsíce v Anglii a ještě pořád mám problém s češtinou. A když jsem přišel do jazykovky, byl jsem tak dobrý, že mi vaše skupina vůbec nerozuměla.").
Jen tak mimochodem, jeho angličtina byla dost děsná. Prostě prvotřídní debil.

Další bod jsou přijímací zkoušky na VŠ. Neskutečně se mi ulevilo, že už to mám za sebou. Člověka to docela unaví. A výsledky? Fakt se mám o tom zmiňovat? Asi to jinak nejde, co? :-D
Do Ostravy jsem se bohužel/naštěstí nedostala. V předškolní pedagogice mi chybí deset bodů a v psychologii asi sedm.
Takže o fous. Je mi to trochu líto, protože člověk si pak připadá jako úplný debil. Na druhou stranu jsem však ráda, protože Ostrava je prostě hnusná. Obyvatelé tohoto města prominou, vážně se nechci do nikoho navážet :-D. Je to čistě můj názor. Asi by se mi tam žilo dost těžko. Všechno je tam šedé, průmyslové, chaotické,…
Sestra dala Ostravě přezdívku Dvanáctý kraj (narážka na Hunger games, kdyby někdo nepochopil :-D).

Z Brna stále nemám výsledky, ale moc nepočítám s tím, že bych se dostala. Z TSP mám docela nízký percentil a u oborovek z angličtiny jsem získala 26 bodů z 50, což je 52%. Je to škoda, hrozně by mě tento obor bavil, ale bohužel mám asi smůlu.

Teď asi přemýšlíte, jestli jsem se dostala aspoň někam. A odpověď zní… chvilka napětí… ANO! :-D
Dostala jsem se na Českou filologii do Olomouce, jupí! Takže zřejmě půjdu tam. Docela se však děsím povinné četby. A gramatiky. A staroslověnštiny. A… všeho! :-D
Bude to úplně nové. Děsí mě i představa nového bydlení a neznámých tváří. Jo, nejsem normální.
Ale Olomouc je hrozně krásná, takže to možná nebude tak špatné. A znám tam i dost lidí z gymplu. Takže můj plán vypadá asi takto:
1. budu se snažit být co nejlepší
2. neustále zlepšovat svou angličtinu
3. zlepšit své vyjadřovací schopnosti a naučit se jednat asertivně
4. po vystudování si najít práci někde v redakci

No jo, jsem magor. Člověk si nemůže nic plánovat. Ale bylo by pěkné, kdyby to tak vyšlo :-D.

A poslední aktuální věc je můj názor na firmu, kde zrovna brigádně pracuju. Minulý rok to bylo celkem v klidu, ale teď…
Nesnáším to tam! Neskutečná buzerace od jednoho mladého inženýra, který si zřejmě myslí, že za celou dvanáctku nepůjdeme na přestávku. Je namyšlený, arogantní, nejspíš má patent na rozum a je to ten typ člověka, který v životě nemusel pořádně makat. Zavedl "super" změny, takže se výroba nedá stíhat, ale to už mu očividně nedochází.
Dvanáctky na hovno, kolikrát i práce na hovno, nadřízení na hovno, pomluvy, buzerace,… prostě fabrika :-D. Dobře, možná to trochu přeháním, ale stejně. Jako brigáda se to dá, ale pracovat tam? Nedokážu si představit, že bych měla malé děti a stíhala to společně s prací. Ty dvanáctky jsou humus. Naštěstí nemám problém s tím, že bych na noční usínala nebo tak, protože se člověk pořád hýbe a je neustále na nohou. Vadí mi však nateklé nohy a křeče v lýtkách a chodidlech.
Brzy však půjdu na lisovnu, kde je sice ranní, noční a odpolední, ale aspoň jsou tam klasicky osmičky.

To je zřejmě všechno, co jsem vám chtěla oznámit. Nic moc důležitého, spíš klasické vykecávání :-D. A co vy? Jak vám dopadlo vysvědčení? A co brigáda, půjdete někam? Chci vědět všechno! Jsem totiž děsně zvědavá :-D.

Mějte se!

Oblíbené písničky - náhodou objevené

10. června 2015 v 20:45 | Victoria |  Hudba, videa
Mám pro vás další sérii oblíbených písniček, tentokrát však bez konkrétního stylu - prostě takový mix. Už ani nevím, kde jsem tyto písničky vyhrabala. Většinu mám asi z rádia či televize, ale třeba 500 miles jsme si pouštěli v angličtině. Ten skotský přízvuk je fakt skvělý, už mi z té písničky hrabe :-D. Ale všechny jsem si oblíbila, vždycky mi zvednou náladu. Co na ně říkáte? :-)

1) The Proclaimers - 500 miles2) Christina Aguilera (asi) + nějaký chlap :-D - Say Something3) James Arthur - Impossible4) Ram Jam - Black Betty5) Jackie Evancho - Peter Hollens - Hallelujah6) Meghan Trainor - All About That Bass7) Samantha Jade - Soldier8) Baramuda ft. Sean Declase - Feel The Fire9) Roxette - She´s Got The Look
10) Bastille - PompeiiDesign od