Máte nějaký dotaz, připomínku či
konstruktivní kritiku?
Piště na victorias-stories@seznam.cz --- Najdete mě také na Databázi knih

Zase vykecávačka

29. června 2015 v 19:17 | Victoria |  Pár žvástů z mé nevymáchané pusy
Sedím u počítače, piju kafe a přemýšlím, jak sakra začít. V poslední době se toho totiž událo hrozně moc. Ale někde začít musím, tak jdeme na to :-D.

Jazykovku jsem úspěšně dokončila a musím říct, že celý ten rok byl hrozně fajn. Skvělí učitelé (čeští i rodiláci), super kolektiv (až na výjimky, ale ty jsou všude) a hlavně mě ta výuka opravdu bavila. Troufám si tvrdit, že jsem se toho hodně naučila. Celý ten přístup učitelů byl úplně jiný a nemůžu si stěžovat :-).
Navíc jsem úspěšně složila PET zkoušku (úroveň B1). Tedy o slově "úspěšně" by se dalo polemizovat, protože jsem dostala známku C - jen tak pro informaci, chtěla jsem A. Když jsem dělala zkoušku nanečisto, měla jsem B a na to A si věřila.
Byla jsem hodně ve stresu, takže možná proto to dopadlo tak, jak to dopadlo. Docela blbé byly i podmínky - když jsme dělali listening, tak jsme byli ve velké třídě a zvuk se nechutně odrážel. Místo angličtiny se ozývalo spíš dunění, ale podle učitelů se s tím nedalo nic moc dělat.
Navíc jsem u speakingu schytala do dvojice jednoho blbečka, který mi neskutečně lezl na nervy
("No, já jsem byl minulý rok dva měsíce v Anglii a ještě pořád mám problém s češtinou. A když jsem přišel do jazykovky, byl jsem tak dobrý, že mi vaše skupina vůbec nerozuměla.").
Jen tak mimochodem, jeho angličtina byla dost děsná. Prostě prvotřídní debil.

Další bod jsou přijímací zkoušky na VŠ. Neskutečně se mi ulevilo, že už to mám za sebou. Člověka to docela unaví. A výsledky? Fakt se mám o tom zmiňovat? Asi to jinak nejde, co? :-D
Do Ostravy jsem se bohužel/naštěstí nedostala. V předškolní pedagogice mi chybí deset bodů a v psychologii asi sedm.
Takže o fous. Je mi to trochu líto, protože člověk si pak připadá jako úplný debil. Na druhou stranu jsem však ráda, protože Ostrava je prostě hnusná. Obyvatelé tohoto města prominou, vážně se nechci do nikoho navážet :-D. Je to čistě můj názor. Asi by se mi tam žilo dost těžko. Všechno je tam šedé, průmyslové, chaotické,…
Sestra dala Ostravě přezdívku Dvanáctý kraj (narážka na Hunger games, kdyby někdo nepochopil :-D).

Z Brna stále nemám výsledky, ale moc nepočítám s tím, že bych se dostala. Z TSP mám docela nízký percentil a u oborovek z angličtiny jsem získala 26 bodů z 50, což je 52%. Je to škoda, hrozně by mě tento obor bavil, ale bohužel mám asi smůlu.

Teď asi přemýšlíte, jestli jsem se dostala aspoň někam. A odpověď zní… chvilka napětí… ANO! :-D
Dostala jsem se na Českou filologii do Olomouce, jupí! Takže zřejmě půjdu tam. Docela se však děsím povinné četby. A gramatiky. A staroslověnštiny. A… všeho! :-D
Bude to úplně nové. Děsí mě i představa nového bydlení a neznámých tváří. Jo, nejsem normální.
Ale Olomouc je hrozně krásná, takže to možná nebude tak špatné. A znám tam i dost lidí z gymplu. Takže můj plán vypadá asi takto:
1. budu se snažit být co nejlepší
2. neustále zlepšovat svou angličtinu
3. zlepšit své vyjadřovací schopnosti a naučit se jednat asertivně
4. po vystudování si najít práci někde v redakci

No jo, jsem magor. Člověk si nemůže nic plánovat. Ale bylo by pěkné, kdyby to tak vyšlo :-D.

A poslední aktuální věc je můj názor na firmu, kde zrovna brigádně pracuju. Minulý rok to bylo celkem v klidu, ale teď…
Nesnáším to tam! Neskutečná buzerace od jednoho mladého inženýra, který si zřejmě myslí, že za celou dvanáctku nepůjdeme na přestávku. Je namyšlený, arogantní, nejspíš má patent na rozum a je to ten typ člověka, který v životě nemusel pořádně makat. Zavedl "super" změny, takže se výroba nedá stíhat, ale to už mu očividně nedochází.
Dvanáctky na hovno, kolikrát i práce na hovno, nadřízení na hovno, pomluvy, buzerace,… prostě fabrika :-D. Dobře, možná to trochu přeháním, ale stejně. Jako brigáda se to dá, ale pracovat tam? Nedokážu si představit, že bych měla malé děti a stíhala to společně s prací. Ty dvanáctky jsou humus. Naštěstí nemám problém s tím, že bych na noční usínala nebo tak, protože se člověk pořád hýbe a je neustále na nohou. Vadí mi však nateklé nohy a křeče v lýtkách a chodidlech.
Brzy však půjdu na lisovnu, kde je sice ranní, noční a odpolední, ale aspoň jsou tam klasicky osmičky.

To je zřejmě všechno, co jsem vám chtěla oznámit. Nic moc důležitého, spíš klasické vykecávání :-D. A co vy? Jak vám dopadlo vysvědčení? A co brigáda, půjdete někam? Chci vědět všechno! Jsem totiž děsně zvědavá :-D.

Mějte se!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jane Jane | 30. června 2015 v 19:11 | Reagovat

Pana inženýra S. jsi trochu šetřila, nezdá se Ti? Ale stejně jsi šikulka:-)

2 Maitter z Creepfellu Maitter z Creepfellu | 1. července 2015 v 21:39 | Reagovat

ANO, ANO, ANO! Tedy, mrzí mne, že ses nedostala na obor, který se ti líbil nejvíce, a dovedu si představit, jak to člověka dožere... ale strašně ráda bych se s tebou potkala na té filologii v Olomouci :-D (Naděje umírá poslední.)
Ostrava á la Dvanáctý kraj je kruté, a vtipné přirovnání. Jen doufám, že zas tak trefné není :-D

Přeji v práci nervy pevnější než pevné a měj se parádně :-) Když to stihnu, zítra nebo v pátek sesmolím dlouhatánský článek a okomentuji všecko, co jsem zmeškala. Zatím ahoj!

3 Ilía Ilía | E-mail | Web | 7. července 2015 v 0:02 | Reagovat

Moc gratuluju :-)  Olomouc je od nás docela kousek, takže budu doufat, že někdy sesmolíme nějakej sraz :-D
V práci se drž a dávám ti povolení vylít tomu novýmu na hlavu kafe... alespoň mentálně :-D
Jinak, vízo dopadlo líp než jsem čekala, ale brigádu nemám. Všude berou až od osmnácti, a tím já se zatím chlubit nemůžu :-D

4 Karin Karin | Web | 7. července 2015 v 8:52 | Reagovat

Prima vykecávačka, konečně vím, co se s tebou děje. Nejspíš bych měla podniknout něco podobného.
Rozesmála jsi mě dvanáctým krajem á la Ostrava :D Můj názor znáš, dovedla bych ti zpívat o krásách Olomouce od rána až do večera a pak druhý den znovu. Je to nejkrásnější město na světě! A ty parky! Antikvariáty! (Ano, mohla bych tě mít jako spojku mezi Brnem a olomouckými antikvariáty) :)
Gatuluji ti ke zkouškám z angličtiny :) Na známky se nikdo neptá (kašle do dlaně..ani se neptej na mé známky u státnic...brrr). Už víš jak dopadlo to Brno?
(Čekám na dopis)

5 Anie Anie | Web | 8. července 2015 v 16:01 | Reagovat

Ke škole ti gratuluji !!! Olomouc je krásná a taky jsem se tam hlásila minulý rok, ale nakonec jsem v tom Polsku teda :) Jsem ráda, že už mám rok studii za sebou. A neboj je to sice změna, ale někdy hodně příjemná. A já osobně jsem za ni ráda, protože jsem se naučila postarat sama o sebe, zařídit si hodně věcí a postavit se prostě na vlastní nohy.
A co se tvé brigády týče, přesně vím, o čem mluvíš. Minulý rok jsem dělala dvanáctky v tiskárně a byla to síla. Buzerace, člověk byl unavený. Ranní, noční...hrůza. Teď si zařizuji brigádu v jedné firmě, pro kterou bych mohla dělat překlady, takže doufám, že mi to vyjde a udržím si to i během roku, ať si trošku vydělám i při škole :)
Užívej prázdniny ! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama