Knižní novinky 5

19. července 2015 v 22:45 | Victoria |  Knižní novinky
Málokdy se návštěva Brna obejde bez nakupování knížek. No řekněte, kterého knihomola by nenadchlo tak obrovské množství antikvariátů a Levných knih? Číhá tam na nás tolik nástrah, že se knížkám prostě nedokážeme vyhnout. No jo, nějak si to musím omluvit :-D.
Jinak si také můžete všimnout, že jsem založila speciální rubriku Knižní novinky. Tak jdeme na to!

Příliš mnoho Kateřin - John Green

Na mou obranu jsem tuhle knížku dostala od sestry jako dárek (za hlídání ježka a křečka :-D), takže mě nikdo nemůže obvinit, že bych nakupovala jak utržená ze řetězu :-D. Každopádně jsem byla hrozně nadšená, už dlouho si tuto knihu chci přečíst. Kdo neví, tak John Green napsal např. Hvězdy nám nepřály.Stepfordské paničky - Ira Levin

Fajn, tak tuto knížku jsem si koupila sama, přiznávám se :-D. Ale kniha byla ve slevě a navíc mám doma Rosemary má děťátko - zkrátka jsem chtěla mít tyto dvě knížky pohromadě. A rozhodně nelituji! Kniha se četla skvěle, akorát mě trochu naštval konec. Ale víc se dočtete v brzké recenzi :-).


Ten, který si všímal - Andy Andrews

Skvělá motivační kniha, dostala jsem ji od mamky. Recenzi najdete ZDE.Marné lásky snaha - W. Shakespeare

Jo, mám ráda Shakespeara, jsem cvok :-D. Moje srdcovky jsou stále Romeo a Julie a Kupec benátský, ale ráda si přečtu i něco jiného. Taky chci, abych měla jeho hry pěkně pohromadě, prostě ty knížky sbírám no :-D.Květy zla - Charles Baudelaire

Mám ráda "prokletce" - v jejich básních se odráží raněná duše a nechají nás nahlédnout do svých skrytých myšlenek. Jo, některé jedince takové básně pohorší (často kontroverzní téma), ale svým způsobem jsou jedinečné. A stejně tak je to i u této sbírky básní. Zatím jsem jich stihla přečíst jen pár, ale už teď mě dost oslovily.Ztracená manželka - Alyson Richmanová

Opět Levné knihy (když ono nešlo odolat :-D). Má to být příběh z druhé světové války, tak jsem docela zvědavá. Podle recenzí se jedná o skvělou knihu, takže můj čich na dokonalé knížky se zase nemýlil :-D.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Čteš rád/a?

Miluji to! 85.2% (132)
Celkem ano 7.1% (11)
Nepřeháním to 2.6% (4)
Moc ne 0.6% (1)
Nenávidím to! 4.5% (7)

Komentáře

1 Anie Anie | Web | 20. července 2015 v 8:58 | Reagovat

Žádnou z těch knih jsem zatím nečetla, proto se těším na recenze :) a Shakespeare se mi taky líbí :) Jinak tvoji "knihománii" úplně chápu. Taky miluji kupování knih a v poslední době pořád za ně utrácím. A taky díky facebooku. Teď chci zabrousit do toho o čem jsi mi psala v komentářích. Ono bez fb opravdu na výšce nejde žít...tedy možná jde ale je to fakt těžké. Proto ti doporučuji si ho založit. Budeš mít kontakt s lidmi z ročníku, kdykoliv se můžeš na něco zeptat a hlavně v prváku těch otázek trochu je (tedy alespoň u mně na škole jsem byla na začátku trochu mimo :D ). Ale píšu ti to právě sem, protože jsem si na fb našla stránku s knihami, kde lidé prodávají shánějí, vyměňují si knihy a to všechno ve městě, ve kterém studuji. Už jsem si koupila takto asi 6 knih :D Takže taky způsob, jak mít fb rád. A pak máš kontakt na lidi, se kterými se už nemůžeš tolik vídat.

2 Maitter z Creepfellu Maitter z Creepfellu | Web | 26. července 2015 v 12:37 | Reagovat

Od Greena jsem četla jen dvě knihy. Hvězdy jsem za sebou měla hned, ale Papírovými městy jsem se musela prokousávat. Celému Quentinově příběhu by jen prospělo, kdyby se smrskl na pětinu. O další Greenovy počiny jsem ztratila zájem.
Ty Levinovy příbehy, které zmiňuješ, máme doma v jednom :-) Sedí mi v knihovně nad postelí a čekají, až se k nim dostanu. S radostí se podívám na tvou recenzi (na kolenou prosím o absenci krutých spoilerů a náznaků).
Shakespeare... eh :-D Končí u mě několika sonety.
"Prokletci" by asi stáli za průzkum... oblíbila sis někoho konkrétního?
Druhou světovou válku prozkoumám jen skrze poznámky, případně studijní materiály, a skrze klasiku v literatuře a kinematografii. Navzdory nekonečné fascinaci jí začínám mít plné zuby.

3 Blondie Blondie | Web | 31. července 2015 v 13:09 | Reagovat

Líbí se mi tvůj vkus :D Za Květy zla, před tebou smekám, to je pro mě něco, co číst prostě nedovedu. Četla jsem jen Mršinu a ta se na mé romantické duši podepsala víc než dost :-D

4 Karin Karin | Web | 31. července 2015 v 18:20 | Reagovat

Teď čekám na článek Knižní novinky za červenec (a potutelně se usmívám) :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Design od