Máte nějaký dotaz, připomínku či
konstruktivní kritiku?
Piště na victorias-stories@seznam.cz --- Najdete mě také na Databázi knih

Žijme naplno

19. července 2015 v 14:48 | Victoria |  Čtenářský koutek
Autor: Ralph Smart
Počet stran: 115
Nakladatelství: Infinite Waters Publishing
Rok vydání: 2014



Já vím, co si asi říkáte. Nejspíš něco ve smyslu: "Ach jo, další motivační kniha. Ta Victoria nám nedá pokoj!" :-D
Ujišťuji vás, že tentokrát je to něco jiného. Autor je totiž génius a neméně výjimečná je i jeho kniha.
Na Ralpha jsem narazila čirou náhodou. Když jsem se s ním prostřednictvím videa setkala, zůstala jsem zírat s otevřenou pusou. Doslova.
Těžko říct, čím to je. Ralp Smart je prostě sympaťák! Zajímalo by mě, jak to dělá :-D.
Vyzařuje z něj jakási oduševnělost a porozumění - zkrátka působí jako někdo, kdo vám pomůže. Navíc se pořád směje, což je docela milé :-D.
O jeho životě toho moc nevím. Vystudoval psychologii a kriminologii, je tvůrcem motivačních videí a hodně se zajímá o grafiku.
Je to člověk, kterého opravdu obdivuji, a kdyby byla možnost, ráda bych se s ním někdy setkala. Jsem si stoprocentně jistá, že by to bylo velmi inspirující setkání :-).



Když jsem zjistila, že Ralph napsal knihu, neváhala jsem ani vteřinu. Prostě jsem ji musela mít :-D.
Přestože je velmi tenká, četla jsem ji docela dlouho. Ne proto, že by mě nebavila. Zkrátka tam bylo tolik úžasných myšlenek, že to jinak nešlo. Potřebovala jsem knihu správně pochopit, vstřebat ji, a tak jsem si čtení dlouho vychutnávala :-).
Není to klasická motivační kniha. Ralph má naprosto jedinečný pohled na svět - jedná se spíše o filozofii, takže v této knize opravdu nehledejte úkoly typu: Napište deset věcí, které na sobě máte rádi.
Musíte se tím prokousat a pochopit to. Jedná se prakticky o to, jak se stát svobodným člověkem. V dnešním systému je mnoho chyb a my na to doplácíme, aniž bychom si to uvědomili.

Ještě bych chtěla dodat, že kniha je spíše souhrnem základních myšlenek, které Ralph vyslovil ve svých videích. Ale rozhodně stojí za přečtení! :-)

Kapitoly:
Jak očistit mysl
Jak si zvýšit vibraci
Pět způsobu, jak překonat paniku, stres a úzkost
Milujme sami sebe bez podmínek
Proč ještě nemám partnera?
Jak se vypořádat s celosvětovou manipulací?
Jak vycházet s problematickými lidmi
Zázraky celistvých jídel
Mohou nás halucinogeny dostat do nebe?
Ztratil jsem práci, co dělat?
Pět kroků k vybudování lepšího partnerského vztahu
Jak se uzdravit
Nové paradigma
Co dělat, když nás druzí odsuzují?
Jak přestat pohlcovat energii druhých
Jak se zbavit strachu

A poslední dodatek - uklidněte se, nejedná se nic o esoterického. Možná vás některé názvy kapitol odrazují, ale všechny jsou prakticky o tom, jak pracovat se svou myslí. Takže se toho nebojte :-).

Úryvek:

Domníváme se, že známe druhé, ale neznáme. Domníváme se, že známe sami sebe - neznáme. Upřímnost je klíč k očistě mysli. Potřebujeme se podívat pravdě do očí - jsme na útěku sami před sebou. Mnozí žijeme jako vězni vlastní mysli. Neustále něco děláme. Přesun od konání k bytí je nezbytný k tomu, abychom vstoupili do "proudu", kde přebývá energie zdroje. Zvířata žijí v "proudu" - jsou svobodná, aby byla; jsou svobodná, aby si užívala života.

Ve vesmíru jsou pouze dvě síly - láska a strach. Mnozí z nás probíháme kolem dokola jako "slepice bez hlav"; jsme polapeni v neustálém strachu a rozptýlení. Čeho se to bojíme? Zde na planetě se bojíme ticha. Ticho je "vakuum existence" - stav prázdnoty, kde nalezneme naši pravou sílu. Když do našich životů přijmeme ticho, pomůže nám to očistit si mysl.

Ralphova videa:

Vybrala jsem několik úžasných videí, které vytvořil on sám, tak snad se budou líbit :-). Více najdete na youtube, ale jestli chcete, můžete se podívat i na jeho oficiální stránky ZDE. Musím říct, že Raph má opravdu pěknou angličtinu, takže si troufám tvrdit, že mu budete v pohodě rozumět i bez titulků-

1) Sebeláska


2) Proč stále nemám partnera?


3) Teď nebo nikdy. Děláte to, co milujete?


4) Co je to realita?


5) My to dokážeme


6) Cesta zpátky k sobě

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Čteš rád/a?

Miluji to! 86.8% (131)
Celkem ano 6.6% (10)
Nepřeháním to 2.6% (4)
Moc ne 0.7% (1)
Nenávidím to! 3.3% (5)

Komentáře

1 Anie Anie | Web | 20. července 2015 v 9:11 | Reagovat

Je super, že máš takový vzor, který tě motivuje. Je to skutečně velmi sympatický muž a vyzařuje z něho pozitivní energie. Jednou jsem podobnou knihu četla ale nějak jsem ji neuměla vstřebat...nevím, možná takové ty knihy o pozitivním myšlení nejsou moc pro mě. Já jakožto věřící člověk se snažím hledat odpovědi v Bibli. Ale kdo ví možná si tu knížku taky přečtu někdy. Hlavně, že tobě dělá radost :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama