Září 2015

První týden vysokoškolákem

26. září 2015 v 20:46 | Victoria |  Strasti vysokoškoláka
Co je to dokonalost? Existuje vůbec v tomto světě? Pro mě to je jakýsi ideál - představa mě samotné, ale v mnohem lepší verzi. Vždycky jsem chtěla být krásná, chytrá, milá, vtipná, optimistická, něčím zajímavá, laskavá, nadaná, upovídaná,…
Místo toho zjišťuji, že jsem úplný opak této dokonalé představy. A to se pak žije dost těžko, když si neustále říkáte, že vždycky všechno poserete. Třeba výběr oboru. Ha ha. Jak jsem si ksakru mohla myslet, že umím česky? Neumím. A zoufale zjišťuji, že jsem totálně přecenila své schopnosti.
Nechápu, co je morfém, lexém a další pošahané systémové jednotky. Nechápu, co je idiolekt a jak do hajzlu souvisí s češtinou pojem varieta.
Nechci dělat zkurvenou poezii a rozebírat ji u tabule před celou třídou. A je mi úplně u prdele, že s literaturou souvisí nějaký strukturalismus a ruský formalismus.
Měla jsem jinou představu - jsem holt naivní. Ne, naivní je slabé slovo. Jsem blbá. To je krutá pravda, vážení.
Spousta lidí mi tvrdí, že to byl jen první týden. Že ještě nemohu soudit a kdesi cosi. Nemyslím si to.
Nikdo samozřejmě netvrdí, že to musím vystudovat. Po půl roce se zřejmě uvidí, jestli na to mám (což zřejmě nemám). Pak se teprve přihlásí o slovo představa dokonalého já a začne se mi vysmívat. Jak jsem ubohá, že to vzdávám. Jak jsem zklamala všechny kolem sebe.
A co pak? Půjdu pracovat. A co budu dělat? Nemám nejmenší tušení. V mém světě neexistuje žádný pevný bod nebo cíl. Není tu nic, o co bych se mohla opřít. Super.

Je docela zvláštní, jak si člověk může připadat osaměle mezi stovkami lidí. Prochází se po škole, po městě, přesto se cítí hrozně sám. Asi tři přátelští tvorové se přece jen našli, ale většina lidí se mi vyhýbala obloukem, jako bych měla lepru. No, červený nos a chřipkový hlas zřejmě stačil sám o sobě.
Ale spolubydlící je docela fajn. Vypadá jako mladší verze Meryl Streep a dá se s ní i pokecat. Nejlepší kamarádky asi nebudeme, ale aspoň je to někdo normální.
Paní domácí, mladá právnička, je skoro pořád v práci, takže od ní mám aspoň klid. Na ní mi vadí jedna věc - je hrozné prase. Já jsem sice bordelář, ale takový bordel bych nikdy nedopustila. Hned druhý den jsem vzala kuchyň útokem - konečně jde poznat, že tam je nějaký sporák. Taky jsem umyla dvířka od linky a zbavila jsem odkapávač plísně. Ta se mimochodem utábořila i v lednici, takže to je zřejmě můj program na příští týden + koupelna.

Ale abych nebyla takový pesimista, tak musím říct, že některé věci jsou docela fajn. Třeba to, že se skoro všude dostanu za dvacet minut pěšky, takže tramvaje skoro nevyužívám. Kousek od bytu mám krásný park a antikvariát, což je další plus. A taky jazyky, které jsem si zvolila, se docela dají - teda až na to, že se skoro všude (hlavně v ruštině) vyskytují podivná individua, ale s tím se dalo počítat.
A taky už jsme se naučila jezdit tramvají a najít cestu zpátky, když se ztratím - to se mi stalo zatím jednou.
No nic, to je zatím vše.

Mějte se kouzelně!

Victoria

Day 09: Oblíbená postava z povídky

23. září 2015 v 22:09 | Victoria |  Projekty
Dobře, jsem barbar. Vaše blogy sice čtu, ale v povídkách trochu zaostávám. Zatím čtu povídky jen od Maitter a Ilíi. Někdy i od Casion, ale u ní čtu raději básničky :-).
A samozřejmě si v každé povídce najdu svého oblíbence. Proto na vás tak apeluji, drahé blogerky, abyste psali víc a víc a víc. Kdo má ten absťák vydržet? :-D. Takže… ehm… kdy bude další kapitola? :-)
A teď k postavám!Maitteřina povídka Za obloukem - fanfiction na Harryho Pottera

Tuhle povídku upřímně zbožňuji! Maitter má skvělý styl psaní a úžasně si hraje se slovíčky :-). A nejoblíbenější postava? Samozřejmě, že drahoušek Sirius! Maitter pokračuje v duchu Rowlingové, ale zároveň dává této postavě něco svého. Jen by mohla psát víc kapitol :-D.

Ilíina povídka Dobrá krev se nezapře - fantasy, vyskytují se tam elfové

Další skvělá povídka! Neobyčejně vtipná, děj je napínavý a zajímavými postavami se to tam jenom hemží. A kdo by odolal elfům? No řekněte? :-D
Nejoblíbenější postava je drahoušek Laston :-D. Mladý, odvážný a má špičatá ouška :-D. Ale teď vážně. Laston je… prostě Laston. Lépe to vyjádřit neumím :-D.

A teď něco k mojí povídce - Andělská křídla :-)

Já vím, že tento bod vás asi moc nezajímá, ale je mi to jedno :-D. Je těžké si vybrat nejoblíbenější postavu ve své vlastní povídce. Všechny mám svým způsobem ráda a všechny mají alespoň kousíček mé povahy :-). Ale nejoblíbenější je prostě Liam! Trochu ubručený, možná až příliš vážný, tvrdohlavý, neústupný, ale v jádru dobrák. Ta postava si hodně prožila (a ještě prožije - takový malý spoiler… muhehe), takže se Liamova povaha svým způsobem pořád mění. No, je to prostě miláček :-D.


Konečně ubytovaná

20. září 2015 v 21:43 | Victoria |  Strasti vysokoškoláka
Sedím na posteli a je mi smutno. Chybí mi moje soukromí - na tohle moc nejsem zvyklá. Nové město, noví lidé, nová škola a nová spolubydlící, kterou jsem teda ještě nepoznala (asi se toulá někde po městě). Drže mi palce, ať je to někdo normální.

Jinak je můj byt celkem pěkný, i když trochu starý, ale to mi zas tak nevadí. Spíš mě děsí ty kříže a obrázky Panny Marie :-D. Ale dá se to přežít - naštěstí jsem si to tady trochu zútulnila (levandulový polštářek s vílou).

Zítra mě čeká první školní den, tak jsem zvědavá, jak budu hledat učebny. Ke škole to mám tak 25 min chůze, ale to mi nevadí, aspoň se trochu projdu. Odpoledne mě čeká vyřizování karty na tramvaj, tak snad všechno zvládnu.
Horší to bude ve škole - fakt mě děsí představa, že bychom se měli navzájem představovat. To upřímně nesnáším. Navíc jsem teď nemocná a mluvím jak starý kuřák. Jo, štěstí se mě drží jako klíště, ha ha.

No nic, to je asi vše. Omlouvám se za tento nicneříkající článek, ale blog je pro mě známé prostředí, tak prostě píšu :-). Tímto tedy oficiálně ruším pozastavení blogu, protože mám konečně počítač bez viru - juchů! Zítra snad přidám nějaký normální článek.

A jak se vám líbí nový design? Udělala ho pro mě úžasná Gaz - tímto bych jí chtěla oficiálně poděkovat. Je moc šikovná :-).

Mějte se pěkně a držte mi palce! :-)


Vaše VictoriaTohle jsem já :-D.

Česká filologie - jak vypadá můj školní rozvrh? (zimní semestr)

7. září 2015 v 23:55 | Victoria |  Strasti vysokoškoláka
Oficiálně oznamuji, že mám konečně v Olomouci byt a také provizorně vytvořený školní rozvrh (prostě kdo ví, jak to ještě bude, ale MĚLA bych to mít správně, teoreticky, ehm). Proběhlo to úplně v klidu, žádný stres. No dobře, asi tři noci po sobě jsem se tátovi rozbrečela a měla chuť emigrovat do USA. Znáte to, takové ty přiblblé otázky:
Co když mi to nepůjde?
Co když budu úplně blbá?
Co když budu studovat a po několika letech mě vyrazí? Těch peněz…
Co když…

Prostě demence. Závidím těm, kteří berou život flegmaticky. S ničím se nestresují, jsou pořád v pohodě, prostě pohodáři. Co se týče mě, tak je to pořád stejné. Když už neřeším rozvrh, tak řeším nástup do školy a učebny. Jsem mrtvá strachy, ale asi to k tomu patří :-D.
Ale trochu to souvisí i s oborem. Není pro mě tak atraktivní, navíc uplatnění bude zřejmě taky dost mizerné (jo, ještě jsem to nevystudovala, já vím :-D). No, uvidím. Makat můžu jít vždycky, no ne?

A jak můj školní rozvrh vypadá?
Docela mě překvapilo, že je tam toho tak málo. Ale sestra mi vysvětlila, že na VŠ po vás nechtějí, abyste chodili do školy, ale abyste se učili :-D. No… je to blbost. U všech předmětů můžu mít max. 2 absence, takže tak. Zlatá střední :-D.
Rozhodla jsem se, že zkopíruji náplň svých předmětů, abyste se v tom víc orientovali. Dokonce mě napadlo, že bych mohla vytvořit speciální rubriku česká filologie a studium na VŠ. Nebo něco podobného. Co myslíte? Budu ráda, když se k tomu vyjádříte :-).
Jinak, mé školní stránky najdete ZDE, kdybyste se náhodou chtěli podívat.
Tak jdeme na to!

PO:

Úvod do literární teorie (seminář, 2 h) - zní to zajímavě, jsem zvědavá
V rámci kurzu získají studenti základní pojmosloví pro analýzu a interpretaci literárního textu na rovině poetiky díla, žánru i kontextu. V zimním semestru se kurz realizuje formou přednášky, v letním semestru již studenti aktivně pracují se získanou terminologií nad konkrétními literárními texty a ověřují si možnosti a limity interpretačních nástrojů.
Okruhy: estetická zkušenost, literární slovesnost, literatura umělecká a populární, národní literatura a světová literatura, funkce literatury, literární dílo a literární fikce, jazykové prostředky, příběh a vyprávění, intertextualita, postava, prostor, poezie a próza,… (a další srandičky, nechce se mi to všechno vypisovat :-D)

Metody literární historie 1 (seminář, 2 h) - to zní už méně zajímavě, ale kdo ví
Cílem předmětu je seznámení s klíčovými problémy, řešenými literární historií jakožto specifickou subdisciplínou literární vědy, stojící na pomezí věd o umění a obecné historie. Výklad se soustředí do tří tematických okruhů, v jejichž rámci budou probrány základní badatelské úkoly, jež si literární historie v těchto jednotlivých úsecích svého výzkumu klade, prameny, jichž přitom užívá a způsoby, jimiž s nimi nakládá. V souvislosti s tím bude rovněž věnována pozornost vývoji literární historie od pozitivismu přes strukturalismus a marxismus k novému historismu.

Španělština pro začátečníky (cvičení, 2 h) - na to se těším, i když to bude víceméně opakování (měla jsem ji 4 roky na gymplu, ale na pokročilé bych si netroufla)
Výuka základů španělštiny na základě prvních 8 lekcí učebnice Ven 1. Gramatika: přítomný čas základních sloves, osobní zájmena, členy určité a neurčité, rozkazovací způsob, mužský a ženský rod substantiv, plurál substantiv a adjektiv. Komunikační dovednosti: pozdrav a představení se, popis objektů a jejich umístění, popis osob, žádost, rozkaz, dotazy apod.

ÚT:

Akademické dovednosti v angličtině 1 (cvičení, 2 h) - z toho mám trochu strach, ale snad to zvládnu, když jsem rok studovala angličtinu. A třeba budu mít možnost si udělat FCE
Dvousemestrální kurz angličtiny zaměřen na akademické dovednosti a potřeby vysokoškolských studentů různých oborů FF UP : vyjádření názoru, zaujetí stanoviska, interpretace textu a dalších komunikačních dovednosti s důrazem na problematiku oboru studia a života a práce vysokoškolských studentů. Gramatika a slovní zásoba v tomto kurzu budou vycházet z komunikačních potřeb studentů především na zahraničních studijních pobytech (Erasmus). Výběr učebnice a doplňkových materiálů podpoří rozvoj jak obecného, tak odborného jazyka a to tak, aby studenti byli schopni komunikovat nejen na úrovni všeobecného anglického jazyka, ale mohli se vyjadřovat také k tématům vztahujícím se k jejich hlavnímu studijnímu oboru.
Úroveň znalosti angličtiny studenta při vstupu do kurzu (podle Common European Framework): B1
Úroveň znalosti angličtiny studenta po úspěšném absolvování (podle Common European Framework): B2

Úvod do literární teorie (přednáška, 1 h) - viz výše, akorát tady budu spíš jen poslouchat a zapisovat.

Úvod do studia jazyka (přednáška, 1 h) - viz níže :-D. Prostě přednášky jsou psací (nebo spací? :-D).

Současná česká literatura pro děti a mládež (seminář, 2h) - zní to zábavně :-)
Cílem semináře je seznámit účastníky s teorií literatury pro děti a mládež a s významnými či pozoruhodnými tituly v oblasti literatury pro děti a mládež, která vznikla v ČR po roce 1989.

ST:

Lexikologie (seminář, 2 h) - už teď mám k tomu naprostý odpor. Těžko říct, proč.
Je zaměřen na aplikaci teoretických poznatků získaných v přednášce na konkrétní jazykový materiál. Je koncipován problémově, pro každý semestr budou vymezeny cca tři tematické okruhy, v jejichž rámci budou řešena konkrétní zadání. Příklady tematických okruhů:
1. dynamika vývoje slovní zásoby: produktivita slovotvorných způsobů, stabilizační procesy ve slovní zásobě, reflexe anglicismů a jejich adaptační procesy;
2. aplikace matematických metod na slovní zásobu: určení lexikostatistických parametrů textu, možnost využití lexikostatistických parametrů, elektronické databáze a možnosti jejich využití;
3. funkční stratifikace lexikálního plánu: registr příznaků, expresivita a její typy, periferní slovní zásoba.

12) Volné téma, které navrhnou posluchači.

Ruština pro začátečníky - to už je třetí cizí jazyk, jsem blázen, BLÁZEN! Ale těším se :-D
Souvislý kurz určený studentům, kteří mají zájem věnovat se ruštině jako dalšímu cizímu jazyku nebo si z vlastního zájmu osvojit základní komunikativní znalosti a dovednosti v ruštině od elementárních až po středně pokročilé podle kurzu. Není však podmínkou absolvovat kurz v rozsahu všech šesti semestrů, rozsah si určí student podle požadavků své katedry nebo vlastního zájmu.
Texty, dialogy a praktická cvičení jsou zaměřeny na aktivní poznání gramatické stavby a slovní zásoby dnešní spisovné ruštiny. Znalost ruštiny by studentům v budoucnosti mohla napomoci lépe se uplatnit na pracovním trhu.

ČT:

Lexikologie (přednáška, 1 h) - bleh
Opět teorie. Tady mě vyděsily požadavky na studenta:
Studium odborné literatury v češtině v rozsahu min. 600 stran
Studium odborné literatury cizojazyčné v rozsahu min. 100 stran
Ústní zkouška

Ééé. Ehm. Ech. Hehe. Hihihi. Jo, vůbec to nezní děsivě.

Úvod do studia jazyka (seminář, 2 h) - kdy že letí to letadlo do Ameriky?
Obsah semináře určují tyto tematické okruhy: Lingvistika a její disciplíny. Různé přístupy k jazyku. Podstata jazyka a jeho stavba (složky). Jazyk a text, mluvní akty. Národní jazyk a jeho stratifikace. Pojetí spisovného jazyka a jazyková kultura. Funkční diferenciace jazyka. Jazyková norma a kodifikace, jazykový úzus. Současná jazykovědná pracoviště a odborné časopisy. Odlišnosti češtiny od jiných jazyků.
V rámci semináře bude využita nová studijní opora - chystaný anglicko-český a česko-anglický slovník jazykovědných pojmů. Součástí programu vybraných seminářů bude rovněž četba anglicky psané jazykovědné literatury a následná komparace způsobů, jimiž pojímají probírané jazykové jevy jazykovědci domácí a zahraniční.

Tak to je vše, vážení! Tohle je můj (ne)veselý rozvrh. Samozřejmě ty předměty nemám pěkně po sobě, ale třeba mám dva ráno a jeden až večer.
Tak co? Líbilo? Chtěli byste studovat tento obor? :-)

Kapitola třicátá šestá - NAPĚTÍ

7. září 2015 v 22:44 | Victoria |  Andělská křídla I.
Jelikož mám půjčeného Bruna (sestřin stařičký notebook), můžu konečně přidat novou kapitolu. Je docela krátká, ale doufám, že i tak vás potěší. Kdo ví, kdy bude další. Přeji příjemné čtení!

Zabiju tě, ty blbá děvko. Vyřežu ti srdce a předhodím ho psům. Chcípni, stvůro. Doufej, že brzo zemřeš, protože jinak si tě podám sám.
Vzkazy se od sebe příliš nelišily, takže jsem předpokládala, že je psala jedna a tatáž osoba. Každý týden mi chodily dopisy. Moc dobře si pamatuju, když se to stalo poprvé. Nádherná obálka a na ní bylo krasopisně napsané mé jméno. Samozřejmě jsem byla zvědavá, ale místo toho…
"Jeremy!" vykřikla jsem vyděšeně.
"V kuchyni!" slyšela jsem bratrův flegmatický hlas. Nejspíš byl zase začtený do novin - to bylo koneckonců obvyklé sobotní ráno.
Popadla jsem výhrůžný dopis a běžela k němu. Má nejhorší noční můra se potvrdila.
"Jerry, podívej, co mi přišlo. Musíme okamžitě na policii!"
"Mohl bych si aspoň dočíst tu reportáž o…"
"To je důležité!" praštila jsem ho do ramene. "Někdo mě chce zabít. Přišel mi výhrůžný dopis."
"Tak ukaž," řekl s povzdechem. Bylo jasné, že mi nevěří. Podala jsem mu dopis a čekala na bratrovu reakci. Jenže byla jiná, než jsem si myslela.
"To má být nějaký vtip?"
"Cože? Jaký vtip? Někdo mě chce zabít!"
Bratr se nuceně zasmál. "Není to vtipné, Jane. Chtěla jsi, abych se vyděsil, co?"
"Ale…"
"Je to jen reklamní leták. Hoď to do koše a už mě prosím neotravuj. Chci si dočíst noviny."
Nešťastně jsem vzala dopis ze stolu. Zabiju tě. Chci vidět, jak z tebe vyprchá život…
Tohle rozhodně nebyl žádný leták!
Ale proč mi Jeremy tvrdil něco jiného? To muselo znamenat jediné - zase se projevuje mé šílenství. Něco mi však říkalo, že já blázen nejsem. Mám toho z psychologie načteného docela dost, takže vím, že takhle to prostě nefunguje. Něco jsem přehlédla. Něco mi muselo uniknout.

***

Nade mnou se vznášely desítky ostrých hrotů. Bylo mi jasné, že kdybych to nevydržel, byl by ze mě jehelníček. Přestože jsem klidně ležel na zemi, hrozně jsem se potil. Člověk by neřekl, že magie může být tak zatraceně těžká. Radši bych bral běh na padesát kilometrů.
"Tři P, Same, tři P," upozornil mě Liam klidným hlasem.
"Já… vím," vysoukal jsem ze sebe namáhavě. V magii existovala tři základní pravidla - tři P - představa, použití a poloha. A já to teď zkoušel v praxi.
"Už to… dlouho… nevydržím," ozval jsem se. Hroty nade mnou byly čím dál blíž mému tělu. Musel jsem je držet nad sebou, ale ruce se mi příliš třásly. A má představa se soustředila jen na jednu věc - aby mě to nezabilo. Což je samozřejmě úplně blbě, protože jsem se měl soustředit na to, abych je udržel ve vzduchu. Důležitá je přítomnost. Nad budoucností radši nepřemýšlet. Jenže já si nemohl pomoct.
"Ty se příliš rozptyluješ," zavrčel Liam. "Musíš se soustředit. Musíš…" Ale už bylo pozdě. Gravitace zafungovala a hroty padaly přímo na mě. Rychle jsem zavřel oči.
Čekal jsem na bolest, ale stále nepřicházela. Opatrně jsem oči zase otevřel. Peříčka. Tisíce bílých peříček. Měl jsem je ve vlasech a trochu to na obličeji lechtalo, ale žil jsem!
"Jak to?" podivil jsem se a snažil se ze sebe sundat to zatracené peří.
Liam se posměšně ušklíbl. "Snad sis nemyslel, že tě nechám zabít?"
"Předtím jsi říkal něco jiného!" ohradil jsem se dotčeně.
"Jistě. Strach o život je obvykle skvělá motivace."
Chtěl jsem mu říct, kam si tu svou motivaci může strčit, ale radši jsem mlčel. Musel jsem se soustředit na důležitější věci. A svým způsobem se mi zjizvený anděl opravdu snažil pomoct.
Liam totiž dodržel svůj slib a trávil teď se mnou veškerý svůj čas. Chodíval se mnou běhat, vymýšlel pro mě všemožné překážkové dráhy, pomáhal mi s magií a učil mě i andělským způsobům, i když spíš metodou pokus - omyl.
Například jedno ráno jsem se marně snažil obléct jako normální tvor. Kalhoty jsem měl příliš krátké a čouhaly mi kotníky. A v oblíbeném triku jsem působil dojmem, že jsem ho ukradl mladšímu bráškovi. Rychle jsem běžel za Liamem jenom v trenkách a žádal okamžité vysvětlení. Myslel jsem, že tu andělskou transformaci nějak zpackal a já zůstal člověkem.
Samozřejmě jsem docílil jenom tím, že se svíjel v ukrutném záchvatu smíchu. Nakonec jsem se však dozvěděl informaci, že andělé stárnou až do úplné dospělosti, teprve pak stárnout přestanou. To proto jsem tu byl skoro nejmladší.
"Same? Hej, Same!" přerušil mé zmatené myšlenky Liam. Až teď jsem si uvědomil, že na mě celou dobu mluvil.
"Omlouvám se, co jsi říkal?"
Ušklíbl se. "Abys při zkouškách neztrácel hlavu." Provinile jsem se zašklebil.
"Pojď, dneska už bylo magie dost. Jdeme si zalétat," řekl anděl a poplácal mě po rameni. Chtěl jsem protestovat, protože do zkoušek zbývalo už jen pár dní, ale jeho pohled byl tak neústupný, že jsem raději souhlasil.
Musel jsem se pousmát nad tím, jak velký problém bylo pro mě létání. Teď jsem to zvládal hravě. A nejen to - užíval jsem si to. Stačilo jen roztáhnout křídla a všechny černé myšlenky zmizely. Byl jsem jen já, obloha a pocit naprosté svobody. Skoro pořád jsme s Liamem soutěžili, kdo rychleji doletí k pobřeží. Potěšeně jsem zjistil, že jsem to já.
Někdy jsem jen splýval - to je andělské označení pro naprostou pohodičku. Roztáhl jsem křídla a nechal vítr pracovat. Možná to bylo dětinské, ale hrozně jsem se u toho bavil.
Jenže strachu se bohužel nedalo uletět. Alespoň v mém světě. Ostatní jsem dokázal přesvědčit o tom, jak hrozně sebevědomý jsem. Dokonce to spolkl i Liam, i když u něho jsem měl podezření, že mou nejistotu přece jen vycítil. Jenže obstát sám před sebou je mnohem těžší, než se zdá.
A když jsem se jedné noci vykradl na střechu výcvikového centra, abych mohl v klidu přemýšlet, bylo mi úplně jedno, že lije jako z konve a já jsem skrz naskrz promočený. Bylo mi jedno, že mi po tváři stékají kapky vody. A bylo mi jedno, že některé z nich mají slanou chuť.


kapitola 35. / 37.

Day 08: Oblíbený záporák

2. září 2015 v 23:19 | Victoria |  Projekty
Je to zvláštní, ale skoro vždycky si oblíbím nějakého záporáka. Ale musím vědět, že je záporák už od počátku. Fakt nesnáším, když nějaká oblíbená kladná postava přejde na temnou stranu. Ale co si budeme nalhávat - podrazy a intriky vládnou knižním příběhům :-D.


A můj oblíbený záporák? Zkuste hádat. Vysoký, bledý, blonďatý, namyšlený a nemá rád fretky :-D. Jasně, že je to Draco Malfoy :-). Nevím proč, ale tuto postavu mám fakt ráda. Je děsně otravný, to jo, ale zároveň je to nepochopená postava. Hrozně se mi líbí ta jeho rozpolcenost - kolísání mezi dobrem a zlem. A když mu Voldemort vyhrožoval, vážně jsem ho litovala.Flora Olomouc 2015

1. září 2015 v 22:19 | Victoria |  Fotky
Kytky? Utratit vzácných sto dvacet korun za to, abych viděla obyčejné kytky? Co tam budu dělat?
Přesně tyto otázky jsem si kladla, když jsem v neděli vyrazila do Olomouce na Floru. Upřímně jsem neměla sebemenší chuť tam jít, ale byla jsem dlouhodobě přemlouvána, takže jsem nakonec svolila.
A dojmy? Naprostá paráda! Je to trochu ironické vzhledem k tomu, že mi skoro každá kytička záhadně zahyne, ale opravdu jsem se nemohla vynadívat. Musela jsem se držet, abych si nějakou nekoupila, protože vím, jak by, chudinka, skončila. Výběr byl opravdu pestrý - od různých ovocných stromů (dokonce i kiwi a khaki!), bylinek a venkovních rostlinek, po exotické pokojové rostliny prapodivného původu. Dost mě lákala masožravka, ale trochu jsem se bála, že mě v noci sežere, takže jsem od ní nakonec upustila :-D. Taky jsem doufala, že najdu mangovník, ale bohužel :-D.
Kromě rostlinek tam bylo plno stánků s různými věcmi - krásné šperky, hrníčky, sušené oříšky a ovoce, zahradnické potřeby, oblečení,…
Já jsem si koupila akorát ručně dělaný přívěsek andílka na modré šňůrce :-).
Co víc říct? Opravdu jsem si to užila. Počasí nám vyšlo a k mému překvapení jsem si dokonce potřásla rukou s vodníkem, který se projevoval hlasitým "brekeke" :-D.
Zkrátka a dobře, pokud budete mít příští rok příležitost si udělat výlet do Olomouce, rozhodně neváhejte. Stojí to za to :-).
Design od