Máte nějaký dotaz, připomínku či
konstruktivní kritiku?
Piště na victorias-stories@seznam.cz --- Najdete mě také na Databázi knih

Strasti vysokoškoláka 2

20. listopadu 2015 v 21:11 | Victoria |  Strasti vysokoškoláka
Jácíček šel tedy ven. Měl mokré tlapičky a přeplněné bříško a neveselou náladu. Anebo měl neveselé tlapičky a mokré bříško a přeplněnou náladu. Anebo měl přeplněné tlapičky a neveselé bříško a mokrou náladu. Nejspíš to měl všecko dohromady.
Ukázka z knížky Haló, Jácíčku od Daisy Mrázkové. Musím říct, že to byla zatím ta nejlepší četba na referát. A aby toho nebylo málo, musíme si vybrat nějakou dětskou knížku a napsat o ní esej.
Jelikož jsem od přírody (ne)tvor velmi nerozhodný, přišla jsem do knihovny se seznamem a půjčila jsem si knihy Eliáš a babička z vajíčka, Lichožrouti a Jakub a hvězdy :-). Asi vám nemusím popisovat, jak se na mě v dětském oddělení tvářili :-D.

Bouch, bác. Letí do kouta. A zas do hrozného křiku.
Ne, to není úmorná četba Polednice, ale já, která balí vánoční dárky. Prvních deset minut jsem měla nezvykle vánoční náladu. Pak se však v mém slovníku začala záhadně vyskytovat slova jako "do hazlu" a krásně znělé "kurva".
Prostě neumím balit dárky. Tečka. I kdybych si chtěla hrát na tajemnou, všichni členové rodiny bohužel poznají, který debil to tak nemožně zabalil. Zkrátka a dobře, můj dárek vypadá jako věc neidentifikovatelného tvaru.

Krátký úsek z učiva fonetiky: třídění vokálů podle zavřenosti: zavřené - polozavřené - polootevřené - otevřené.
Tak. A může mi teď laskavě někdo vysvětlit, jaký je rozdíl mezi polozavřeným a polootevřeným? Není to náhodou jedno a to samé? :-D Evidentně ne.

Koukám na hodinky a do konce písemky zbývá pět minut. Tik tak. Všichni usilovně píšou a já se soustřeďuji jen na to zběsilé škrábání propisek. Šprti. Tik tak. Vzpomeň si! Soustřeď se! Není to tak těžké!
Okno. Totální prázdnota v mé hlavě. Tik tak. A je konec.
Co víc k tomu říct? Fonetiku jsem nedala. O dva body. Jo, gratulujte mi.

Hodina lexikologie - expresivita. První seminář, který byl opravdu zábavný :-).
Učitelka: "No tak, odvažte se trochu!"
Neznámá holka: "Doprčic!"
Učitelka: "Tomu říkáte odvaz?"
Neznámá holka č. 2: "No… tak když se mám odvázat, tak teda kurva!"
Učitelka: "No! To jsem chtěla slyšet!"

V kočičí kavárně dělají výbornou kávu! A udělali mi na ni srdíčko :-). Já vím, informace roku, ale zkuste si to představit: výborná káva, na klíně kočka a k tomu příjemná atmosféra. Relax :-).

Začínám nesnášet cestu přeplněným vlakem. Minule se tam vyskytovalo podivné individuum, které se na mě slizce usmálo a opileckým hlasem řeklo "ahoj". Ten tvor si pak naštěstí našel jiné oběti, se kterými začal "inteligentně" konverzovat. A nezapomněl také řádně okomentovat, když šla některá dáma na záchod.

Přemýšlím, který debil mi tvrdil, že se na výšce budují hluboké přátelské vztahy. Protože moje socializace evidentně neprobíhá tak, jak by měla. Počet lidí, se kterými se bavím, bych mohla spočítat na prstech jedné ruky. Jsem prostě hybrid. Hříčka přírody. Ale ne, já jsem prostě příliš inteligentní na to, aby mi ostatní rozuměli :-D.

Začínám nesnášet typické šprty, kteří se v hodinách děsně snaží a jejich největším snem je políbit učitelovi zadek. Takovým lidem bych nejradši ustřelila hlavu. Ne, vůbec netrpím násilnickými sklony.

Dup, dup, dup. Buch, buch, buch. "Mňágající" kočka. "Mňágající" miminko. Jedinec, který si naivně myslí, že umí zpívat. Jo, tohle je typické ráno. Začínám chápat, proč tolik lidí zdrhá z bytu. Zlatý domeček.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Poberti - kdo je nejlepší?

Tichošlápek 70.4% (19)
Dvanácterák 0% (0)
Náměsíčník 25.9% (7)
Červíček 3.7% (1)

Komentáře

1 Zlomenymec Zlomenymec | E-mail | Web | 24. listopadu 2015 v 22:01 | Reagovat

Ta lexikologie zní teda docela zajímavě... :D

2 Victoria Victoria | Web | 24. listopadu 2015 v 22:07 | Reagovat

[1]: Bohužel není zajímavá ani trochu :-D. Ale uznávám, že tato hodina byla docela vtipná :-).

3 Blondie Blondie | Web | 27. listopadu 2015 v 13:56 | Reagovat

A všude stejně, až na kurvu teda :D Esej o dětské knížce by se mi líbila :D i když zatím nevím, jak se taková věc píše a vědět bych to měla, protože ji budu psát o nějakých politických hovadinách :D
Šprty taky nenávidím :D u nás je nejvíce takových mezi studenty ve středním věku (40+), kteří nejen touží líbat přednášejícím gerontům pozadí, ale ideálně chtějí ještě vytočit co nejvíc spolužáků.
Neztrácej nervy. Brzo tu budou prázdniny, tak budeš mít dost času nabrat energii na zbytek roku :) Letos to nějak zvládneš a příště to můžeš zkusit jinde ;-)

4 Karin Karin | Web | 29. listopadu 2015 v 16:15 | Reagovat

Fonetiku jsem taky nedala napoprvé (ale je podivné, že ji máte tak brzy) :) a seminář o expresivitě byl bezva, měla jsem o ní i referát :) prý se ti moc líbí Lichožrouti :) Až budu zase v Olmu, doufám, že mě do kočičí kavárny vezmeš s sebou :).
Pokud jde o přátelské vztahy na vejšce - to fakt nevím, kterej blbec ti to říkal. Já si tam našla jednu opravdovou, úžasnou kamarádku, ale až po delší době. A jednoho prima kamaráda ♥ Není to jen tak.

5 The Silent Brother The Silent Brother | E-mail | Web | 29. listopadu 2015 v 20:13 | Reagovat

Krásný článek :)

6 Terka Terka | E-mail | Web | 29. listopadu 2015 v 23:06 | Reagovat

Já bych docela chtěla napsat esej na dětskou knihu (kéž bych ten předmět měla), řekla bych, že v porovnání s Macurou by to byla hračka. :D Ale už mám skoro pět stránek. Každopádně jí to do konce týdne odevzdám. :-)

Asi tak nějak... a to jsem jako dárky vybírala převážně knížky, které se balí nejlépe! Jenže já vždycky všechno musím zvorat... :D Naproti tomu se mi líbí, jak jsem vyřešila problém loňského roku s popisovaním dárků. Loni jsem je prostě popsala černým fixem, tentokrát jsem byla vynálezavější a použila jsem útržky balícího papíru a napsala na ně jména, pak jsem je přelepila lepící páskou. :D Já vím, nic zázračného, ale ve výsledku to působilo lépe. :-) (Ani ve škole jsem u maturity skoro nedala balení balíků... :D )

Pořád jsi na tom lepší než já... já měla čtyři body. Ale zase jsem získala o bod víc než posledně! :D

Jé, tam musím zajít. :-)

Přeplněný vlak je zlo. Před nějakou dobou jsem až do Valmezu prostála/prodřepěla takřka u dveří. Ve Valmezu vystoupilo milion lidí, tak jsem si musela sednout - navzdory těm dvaceti minutám, ale zase lepší než nic. :-)

K tomu ti můžu říct jediné - přečti si Fangirl, teda pokud jsi ještě nečetla. :-) Já se z celé školy bavím snad jenom s tebou a jinak sem tam prohodím pár slov jinam. Nejsem zrovna komunikativní, no. A na politologii už vůbec ne, navíc jsou tam ti lidi takoví zvláštní a chodí jinak oblečení, děs. :D

Taky nesnáším šprty, ale musím přiznat, že pokud něco vím, občas se tak chovám. :D Nicméně, to je naprosto výjimečná situace.

Tu lexikologii jsem přeskočila. Nějak si nepamatuji, že bychom u nás probírali to samé... ach jo. Nebo jsem tam zrovna nebyla? Vážně nevím. Ale úplně si tu učitelku dokážu představit, jak k vám mluví. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama