Prosinec 2015

Domácí müsli

30. prosince 2015 v 19:50 | Victoria |  Receptíky
Je po Vánocích, což v překladu často znamená nechtěná kila navíc. Nebojte se, nehodlám psát o hubnutí. Jen vám chci dát tip na dokonalou a zároveň zdravou snídani.
Moje cesta ke zdravému müsli byla opravdu zdlouhavá. Pamatuji si, že ještě v patnácti jsem kupovala Mysli na zdraví od Emca, které je plné cukrů. Tenkrát jsem si však myslela, že je to super dietní :-D.
Postupem času jsem naštěstí prozřela a začala kupovat ve zdravé výživě cereálie 4Hit, které mají už o něco lepší složení, i když taky to není ideální. A nedávno jsem ochutnala i dokonalé bezlepkové müsli od firmy Mixit - naprostá paráda, ale pro normální smrtelníky docela drahé.
Nakonec jsem se rozhodla vytvořit domácí müsli. A výsledek? Něco neskutečného! O mém úspěchu hovoří i fakt, že chutnalo všem členům rodiny. Křupavá dobrota zmizela rychlostí blesku :-).

Potřebujeme:

300 g jemných ovesných vloček s klíčky (ale můžete použít i jiné druhy)
1 balíček pohankových pukanců
100 g mandlí
50 g vlašských ořechů
sušená jablka
100 g slunečnicových semínek
4 lžíce chia semínek
2 lžičky skořice
40 g másla
5 lžic javorového sirupu
3 lžíce kakaa

Samozřejmě můžete experimentovat, o to právě jde :-). Já vytvořila jakousi vánoční směs, ale příště chci zkusit dát citrónovou kůru a pár surovin změnit, tak jsem zvědavá :-).Postup:

Prostě všechno smíchejte, plech vyložte pečícím papírem, vysypejte na něho směs a dejte asi na 20 minut péct při 150-170°C. Tady jsem trochu experimentovala, protože jsem si nebyla jistá s délkou pečení, ale osobně si myslím, že je to celkem jedno. Snad jen musíte dát pozor, aby se müsli nespálilo. Doporučuji uchovávat v nějaké skleněné nádobě.


Dobrou chuť!

Demi Lovato

30. prosince 2015 v 16:23 | Victoria |  Hudba, videa
Nedá se říct, že by Demi patřila mezi mé nejoblíbenější zpěvačky. Z jejích písniček si dost vybírám, ale některé mě přesto chytly za srdce. Nejvíc obdivuji Demi za to, že vyhrála boj nad bulimií a sebepoškozováním, čímž dokázala, že je opravdu silná osobnost.

1) Skyscraper2) Let it go3) Warrior4) Give Your Heart a Break
Vykecávací

29. prosince 2015 v 20:26 | Victoria |  Pár žvástů z mé nevymáchané pusy
Slíbila jsem vám vykecávací článek, tak tedy dobrá. Nejdřív jsem ho chtěla napsat tradičně v lehce sarkastickém stylu, ale bohužel se má nálada pohybuje kolem bodu mrazu, takže smůla. Navíc jsem dostala přezdívku Smutek (nebo taky Depka) podle té pohádky V hlavě, což zajisté omlouvá sepsání tohoto depkoidního článku.
A co je u mě nového? Vlastně skoro nic, ale pár bodů by se asi přece jen našlo. Teď jen přemýšlím, z kterého konce mám začít. Ale asi začnu u Vánoc.

Letos to šlo nějak mimo mě. Vánoční nálada mě zastihla jen výjimečně, protože jsem toho měla dost ve škole a… nevím… prostě už jsou mi Vánoce tak nějak ukradené. Těšila jsem se jen na sestřinu reakci pod stromečkem, protože jsem jí koupila úžasné morče, které vypadá jako pankáč :-D. Nejdřív se zdálo, že to je děsný plašoň, ale nakonec se z něho vyklubal úžasný mazel. Morčičák má ve zvyku lehnout si na břicho, natáhnout zadní nožičky, opřít si hlavu a občas šťouchnout čumákem do břicha, aby ho dotyčný nepřestával hladit. Měla jsem už hodně morčat, ale tohle jsem v životě neviděla. Ze srandy jsem říkala, že to je náš reinkarnovaný pes. Jsem moc ráda, že jsem ho v tom zverimexu koupila. Je to fakt vděčné zvíře a sestra je z něho nadšená, takže moje radost je o to větší :-).
A co jsem našla pod stromečkem já? Věřte nebo ne, ale letos jsem dostala JEN dvě knížky! A navíc od taťky, který je zarytým odpůrcem knih. Jedná se o knihy Vládce duchů (později jsem si zjistila, že to je třetí díl z trilogie :-D) a The sound of thunder (nějaká anglická knížka :-D). Takže docela sranda.
Málem bych zapomněla! Od kamarádky mám ještě jednu knihu - Piráti! Dobrodružství s vědátory.
A nějaká knížka určitě ještě přibude, protože jsem pod stromečkem našla i 500 Kč poukázku do Dobrovského :-).
Také mě potěšily peníze na oblečení - koupila jsem si dva krásné svetry a jedny rifle, které už jsem akutně potřebovala. Jen škoda, že je musím zase zkracovat :-D.
Ještě jsem dostala ponožky, vtipné kalhotky s krtečkem :-D, jedno úchylné tričko od Pandemicu, 2x naušnice, ručník s motivem Ledového království, lapač snů a pár dalších drobností/blbostí.

Fajn, teď ta míň optimistická část, která souvisí se školou, příchodem dalšího roku a mou momentální náladu.
Nesnáším Silvestr. Tečka. Vždycky mě nějakým záhadným způsobem donutí zamyslet se nad mým trapným životem. A teď je to o to horší, protože rok 2015 byl docela na nic. Když pominu fakt, že mi umřel ten nejvěrnější kamaráda (můj pes), tak jsem dokázala úplné hovno. Prakticky se mi nedaří v žádné oblasti mého života, což je dost ubohé. Jo, dostala jsem se na školu, ale… však víte.
Tento rok se mi totálně zaviroval počítač zrovna ve chvíli, kdy jsem ho potřebovala, na brigádě mi to moc nešlo a pořád jsem se tím stresovala, kamarádi na mě začali kašlat a ve škole to stojí za houby, ale k tomu se ještě dostanu.
A navíc se mi dneska v noci zablokoval krk, takže jsem vzhůru od tří ráno, což na náladě taky nepřidá. Asi byste se mi smáli, kdybyste viděli, v jaké poloze jsem se snažila usnout :-D. Fakt se mi ještě nestalo, že bych nemohla otočit hlavu. Teď už jsem to trochu rozcvičila, ale pořád to děsně bolí. Kdyby se to nezlepšilo, tak bych asi musela k doktorovi, ale ani mě nehne! Kde jsou doktoři, tam jsou i jehly. A co jsem slyšela, tak by mi patrně dali ten hnusný límec na krk. A to poslední, co bych chtěla, je vypadat jako idiot.

A teď už k tomu nejhoršímu bodu - ke škole. Momentálně mám prázdniny, ale od příštího týdne začíná zkouškového období, i když nějaké zápočty jsem naštěstí dala už v prosinci.
U metod literární historie učitelka naštěstí chtěla jen ten pitomý elaborát o Znamení zrodu, takže to jsem dala, i když podle mě to vůbec nečetla :-D.
V dětské literatuře byl požadován referát a esej, takže i tohle mám úspěšně za sebou.
A nakonec jsou tu jazyky - španělština a ruština. K mému překvapení jsem oba dala. Vtipné je, že ruština mi ke konci semestru konečně začala jít, ale nevím, jestli si ji dám i v letním. Asi bych na to zase nadávala, jak se znám :-D.

Ha, a teď přijde ta zábavnější část - předměty, které jsem nedala.
Angličtina - tady mi to uteklo jen o 4 body, což fakt naštve. Opravný test má příští týden, takže se nemůžu dočkat.
Úvod do studia jazyka - z tohoto jsem byla totálně rozhozená. Učila jsem se na to jako ta největší kráva! Fakt jsem si věřila, že to dám. Dokonce jsem pochopila i fonetiku a fonologii, což je sice pěkné, ale v testu mě to nezachránilo. Byla jsem po písemce hrozně zklamaná a demotivovaná. Budiž mi útěchou, že ze čtyř skupin to dalo tak pět, šest lidí. Pan učitel se holt vyžívá v mučení studentů.
Lexikologie - nejděsivější předmět. Test je založený na praktických úkolech, což je pro mě fakt utrpení. A víte, co je na tom nejhorší? Já byla středeční skupina, takže jsem samozřejmě netušila, co všechno tam bude. Čtvrteční skupina si to samozřejmě od lidí z mojí skupiny zjistila. Přijde vám to jako férové jednání? Mně teda ne. No nic, takže za dva týdny opravný test a v únoru ústní zkouška. Ach jo.
Úvod do literární teorie - z tohoto předmětu jsem ještě nic nepsala, ale test mě čeká za dva týdny. Nejsem si jistá, jaký z toho mám pocit. Próza se mi zdá celkem fajn, ale poezie bude horor.

Co z toho tedy vyplývá? Že svůj obor absolutně nenávidím. Co jsem si sakra myslela? Že mi to půjde? Jsem fakt naivní. Ne, tenhle obor nemá budoucnost. Nemůžu češtinu ani vidět! Jediný normální předmět byla ta dětská literatura, jinak to stojí za houby.
Dobře, už ani slovo o škole. Za zmínku možná stojí ještě to, že si budu dávat další přihlášky na vysokou. Jenže přestávám věřit, že to má smysl. Prostě už si vůbec nevěřím.
Bylo mi řečeno, že všechno beru hrozně vážně, což je asi pravda. Jenže jak to nemám brát vážně, když jde o moji budoucnost?
No nic, radši končím. Polovinu věcí, co jsem chtěla napsat, jsem stejně nenapsala, ale co už. Omlouvám se za pesimismus, ale momentálně to jinak nejde.

Mějte se krásně a užívejte si prázdniny (i za mě)!

P.S. Za případné chyby se omlouvám, nečetla jsem to po sobě.

Přeji Vám co nejkrásnější Vánoce!

24. prosince 2015 v 9:50 | Victoria |  Pár žvástů z mé nevymáchané pusy
Štědrý den… konečně! Poslední dny byly dost hektické. Někteří z vás možná ví, že každý rok pomáhám při prodeji vánočních ryb. Řeknu vám, že žádná normální ženská by tohle nedělala. Z toho tedy vyplývá, že jsem totální magor, ale vraťme se k tématu. Prodej ryb není žádná sranda. Většinou jsme začali prodávat v sedm ráno a končilo se v sedm večer. Pak následoval asi hodinový úklid zabíjecí místnosti, která vypadala, jako by tam řádil Jack Rozparovač. Po těch pěti dnech vás bolí každičký sval a máte pořezané a popraskané ruce. A úplně nejhorší na tom je, že smrdíte rybinou.
Představte si scénu, kdy se jedna dívčina s copem (respektive já) snaží zvážit amura. Nejdřív dostanete spršku vody přímo do obličeje, ale tomu amurovi to samozřejmě nestačí. Jsou to zákeřná zvířata, která se snaží zdrhnout, takže po chvíli jsem bavila zákazníky tím, že jsem objímala nepříčetnou rybu, která se nechtěla nechat zvážit. Fuj!
Ale ne všechno bylo tak černé, jak jsem teď vykreslila. Letos jsme měli připraveného vodníka, který "strašil" děti. A jako kompenzaci jim rozdal lízátka, takže snad nebudou mít doživotní trauma :-D.
Nebo třeba zákazníci. Kromě debilů se najdou i úžasní lidi, kteří si s vámi chtějí pokecat a řeknou vám, jak vám to sluší :-D. Skvělé jsou i staré babičky, které vykládají vtipy. A nejlepší jsou samozřejmě takoví, kteří dávají pěkně tučná dýška :-D.
Celkově ale můžeme být spokojení. Prodalo se úplně všechno, takže paráda! Dneska si konečně můžu užívat nicnedělání, což v překladu znamená dívat se na pohádky a číst si :-).
Chtěla bych Vám popřát krásné Vánoce, bohatého Ježíška a věčné úsměvy na tváři. Přestože už mnozí z nás nejsou děti, dneska je den, kdy se plní tajná přání, takže doufám, že se splní i to vaše :-).

Mějte se krásně!

Vaše vánočně naladěná Victoria
Design od