Máte nějaký dotaz, připomínku či
konstruktivní kritiku?
Piště na victorias-stories@seznam.cz --- Najdete mě také na Databázi knih

Vykecávací

29. prosince 2015 v 20:26 | Victoria |  Pár žvástů z mé nevymáchané pusy
Slíbila jsem vám vykecávací článek, tak tedy dobrá. Nejdřív jsem ho chtěla napsat tradičně v lehce sarkastickém stylu, ale bohužel se má nálada pohybuje kolem bodu mrazu, takže smůla. Navíc jsem dostala přezdívku Smutek (nebo taky Depka) podle té pohádky V hlavě, což zajisté omlouvá sepsání tohoto depkoidního článku.
A co je u mě nového? Vlastně skoro nic, ale pár bodů by se asi přece jen našlo. Teď jen přemýšlím, z kterého konce mám začít. Ale asi začnu u Vánoc.

Letos to šlo nějak mimo mě. Vánoční nálada mě zastihla jen výjimečně, protože jsem toho měla dost ve škole a… nevím… prostě už jsou mi Vánoce tak nějak ukradené. Těšila jsem se jen na sestřinu reakci pod stromečkem, protože jsem jí koupila úžasné morče, které vypadá jako pankáč :-D. Nejdřív se zdálo, že to je děsný plašoň, ale nakonec se z něho vyklubal úžasný mazel. Morčičák má ve zvyku lehnout si na břicho, natáhnout zadní nožičky, opřít si hlavu a občas šťouchnout čumákem do břicha, aby ho dotyčný nepřestával hladit. Měla jsem už hodně morčat, ale tohle jsem v životě neviděla. Ze srandy jsem říkala, že to je náš reinkarnovaný pes. Jsem moc ráda, že jsem ho v tom zverimexu koupila. Je to fakt vděčné zvíře a sestra je z něho nadšená, takže moje radost je o to větší :-).
A co jsem našla pod stromečkem já? Věřte nebo ne, ale letos jsem dostala JEN dvě knížky! A navíc od taťky, který je zarytým odpůrcem knih. Jedná se o knihy Vládce duchů (později jsem si zjistila, že to je třetí díl z trilogie :-D) a The sound of thunder (nějaká anglická knížka :-D). Takže docela sranda.
Málem bych zapomněla! Od kamarádky mám ještě jednu knihu - Piráti! Dobrodružství s vědátory.
A nějaká knížka určitě ještě přibude, protože jsem pod stromečkem našla i 500 Kč poukázku do Dobrovského :-).
Také mě potěšily peníze na oblečení - koupila jsem si dva krásné svetry a jedny rifle, které už jsem akutně potřebovala. Jen škoda, že je musím zase zkracovat :-D.
Ještě jsem dostala ponožky, vtipné kalhotky s krtečkem :-D, jedno úchylné tričko od Pandemicu, 2x naušnice, ručník s motivem Ledového království, lapač snů a pár dalších drobností/blbostí.

Fajn, teď ta míň optimistická část, která souvisí se školou, příchodem dalšího roku a mou momentální náladu.
Nesnáším Silvestr. Tečka. Vždycky mě nějakým záhadným způsobem donutí zamyslet se nad mým trapným životem. A teď je to o to horší, protože rok 2015 byl docela na nic. Když pominu fakt, že mi umřel ten nejvěrnější kamaráda (můj pes), tak jsem dokázala úplné hovno. Prakticky se mi nedaří v žádné oblasti mého života, což je dost ubohé. Jo, dostala jsem se na školu, ale… však víte.
Tento rok se mi totálně zaviroval počítač zrovna ve chvíli, kdy jsem ho potřebovala, na brigádě mi to moc nešlo a pořád jsem se tím stresovala, kamarádi na mě začali kašlat a ve škole to stojí za houby, ale k tomu se ještě dostanu.
A navíc se mi dneska v noci zablokoval krk, takže jsem vzhůru od tří ráno, což na náladě taky nepřidá. Asi byste se mi smáli, kdybyste viděli, v jaké poloze jsem se snažila usnout :-D. Fakt se mi ještě nestalo, že bych nemohla otočit hlavu. Teď už jsem to trochu rozcvičila, ale pořád to děsně bolí. Kdyby se to nezlepšilo, tak bych asi musela k doktorovi, ale ani mě nehne! Kde jsou doktoři, tam jsou i jehly. A co jsem slyšela, tak by mi patrně dali ten hnusný límec na krk. A to poslední, co bych chtěla, je vypadat jako idiot.

A teď už k tomu nejhoršímu bodu - ke škole. Momentálně mám prázdniny, ale od příštího týdne začíná zkouškového období, i když nějaké zápočty jsem naštěstí dala už v prosinci.
U metod literární historie učitelka naštěstí chtěla jen ten pitomý elaborát o Znamení zrodu, takže to jsem dala, i když podle mě to vůbec nečetla :-D.
V dětské literatuře byl požadován referát a esej, takže i tohle mám úspěšně za sebou.
A nakonec jsou tu jazyky - španělština a ruština. K mému překvapení jsem oba dala. Vtipné je, že ruština mi ke konci semestru konečně začala jít, ale nevím, jestli si ji dám i v letním. Asi bych na to zase nadávala, jak se znám :-D.

Ha, a teď přijde ta zábavnější část - předměty, které jsem nedala.
Angličtina - tady mi to uteklo jen o 4 body, což fakt naštve. Opravný test má příští týden, takže se nemůžu dočkat.
Úvod do studia jazyka - z tohoto jsem byla totálně rozhozená. Učila jsem se na to jako ta největší kráva! Fakt jsem si věřila, že to dám. Dokonce jsem pochopila i fonetiku a fonologii, což je sice pěkné, ale v testu mě to nezachránilo. Byla jsem po písemce hrozně zklamaná a demotivovaná. Budiž mi útěchou, že ze čtyř skupin to dalo tak pět, šest lidí. Pan učitel se holt vyžívá v mučení studentů.
Lexikologie - nejděsivější předmět. Test je založený na praktických úkolech, což je pro mě fakt utrpení. A víte, co je na tom nejhorší? Já byla středeční skupina, takže jsem samozřejmě netušila, co všechno tam bude. Čtvrteční skupina si to samozřejmě od lidí z mojí skupiny zjistila. Přijde vám to jako férové jednání? Mně teda ne. No nic, takže za dva týdny opravný test a v únoru ústní zkouška. Ach jo.
Úvod do literární teorie - z tohoto předmětu jsem ještě nic nepsala, ale test mě čeká za dva týdny. Nejsem si jistá, jaký z toho mám pocit. Próza se mi zdá celkem fajn, ale poezie bude horor.

Co z toho tedy vyplývá? Že svůj obor absolutně nenávidím. Co jsem si sakra myslela? Že mi to půjde? Jsem fakt naivní. Ne, tenhle obor nemá budoucnost. Nemůžu češtinu ani vidět! Jediný normální předmět byla ta dětská literatura, jinak to stojí za houby.
Dobře, už ani slovo o škole. Za zmínku možná stojí ještě to, že si budu dávat další přihlášky na vysokou. Jenže přestávám věřit, že to má smysl. Prostě už si vůbec nevěřím.
Bylo mi řečeno, že všechno beru hrozně vážně, což je asi pravda. Jenže jak to nemám brát vážně, když jde o moji budoucnost?
No nic, radši končím. Polovinu věcí, co jsem chtěla napsat, jsem stejně nenapsala, ale co už. Omlouvám se za pesimismus, ale momentálně to jinak nejde.

Mějte se krásně a užívejte si prázdniny (i za mě)!

P.S. Za případné chyby se omlouvám, nečetla jsem to po sobě.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Maitter z Creepfellu Maitter z Creepfellu | 1. ledna 2016 v 12:20 | Reagovat

Ahoj! Vykecávací článek u tebe moc ráda vidím. Tu temnou kopici blbých zážitků - včetně Silvestra, upřímně, letos jsem z něj málem zešílela - neseš statečně. :-)

Legrační. Postavu Smutku přišili i mně. Samotný film mne trochu zklamal a Smutek mi vyloženě drásal nervy (kdybych tohle zmínila před známými, patrně by se mi pro množství společných rysů vysmáli).

Vánoční morče vypadá jako nesmírně přátelská bytost - opak morčat, jež obývala náš kutloch, vytřeštěných a neurotických. Ráda bych se s ním seznámila. :-D A navíc - vypadá jako pankáč?
Blahopřeji ke knihám a novým přírůstkům do šatníku. Poukázka do knihkupectví je dle mého perfektním dárkem. :-D
Zaujal mne lapač snů - nikdy jsem žádný neměla a přesně neznám ani zvyky, k nimž se původně vážou, ani schopnosti, které by měly mít, ale vždycky se mi strašně líbily jako kousek umění. Možná se tu hlásí o slovo i má drobná úchylka na peříčka a křídla (nejlépe andělská).

Tenhle (ech, vlastně minulý) rok byl mimořádně bohatý na špatné souhry náhod: třeba ten počítač, to mě hrozně mrzí! A co se týče filologie - kruci, nikdy mne nenapadlo, že by se to mohlo tak zvrhnout. V duchu jsem s tebou a dolévám palivo tvým nervům, posílám duševní čokolády a životabudiče, držím palce; protože fakt věřím, že to zvládneš nebo že najdeš něco, kde budeš spokojená. Jsi skvělá, chytrá (mně úplně stačí vidět, jak čtivě se ti daří napsat i takový vykecávací článek) a měla bys to vědět. V případě námitek ti to ovšem s radostí budu připomínat sama. :-)

Hodně štěstí se zbylou prověrkovou veteší a mučitelskými učiteli. Mimochodem, na jaké VŠ budeš dávat přihlášky? Zkusíš znovu ty obory, na něž ses hlásila prve? :-)

2 Maitter z Creepfellu Maitter z Creepfellu | 1. ledna 2016 v 12:25 | Reagovat

Aj, málem jsem zapomněla:
Je mi úplně jasné, proč to bereš vážně. Jsem pravidelně obviňována z téhož, avšak začínám uznávat, že za to depresivní šílenství, v němž se pak ocitám, to nestojí. Koneckonců, nervy nám budoucnost také nezidealizují. Chtěla bych tím říct, aby ses nebála zvolnit. :-)

P. S. Bože, poezii už nikdy! Náš třídní se vyžívá v maturitním stylu výuky (načež nadává na katastrofální následky jím způsobené).
P. P. S. Snad nevadí, že se vracím s takovými slohy. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama