Máte nějaký dotaz, připomínku či
konstruktivní kritiku?
Piště na victorias-stories@seznam.cz --- Najdete mě také na Databázi knih

Strasti vysokoškoláka 3

8. ledna 2016 v 22:49 | Victoria |  Strasti vysokoškoláka
Čas od času mě přepadne extrémně pozitivní nálada. Tento stav sice netrvá dlouho, ale opravdu si ho užívám. Ne, vůbec to nesouvisí s odkladem jedné zkoušky o týden, čímž jsem si zvýšila šance na úspěch u oprav dalších dvou zkoušek :-D. Už mě dokonce napadlo, že mám snad bipolární poruchu či co :-D. Jo, měla bych přestat hltat články o psychologii - pak jenom přemýšlím, jestli danou poruchou netrpím taky :-D.

Uvědomila jsem si, že Česká filologie je obor naprosto k ničemu. Nemám pro to žádné nadšení, nebaví mě řešit, proč se CH píše jako C+H. Spolužáci jsou z 90% magoři, kteří češtinou prostě žijí. A já si pak samozřejmě připadám totálně neschopně (respektive jako největší debil). Takže jak to se mnou teď bude? Rozhodla jsem se, že si podám naposledy další dvě přihlášky na VŠ. Konkrétně se jedná o obory Speciální pedagogika - andragogika a Předškolní pedagogika. Trochu mě děsí pomyšlení, že budu muset podstoupit foniatrické a logopedické vyšetření, ale snažím se odpoutat od strachu a brát to spíš jako novou a zajímavou zkušenost. Tak snad zůstanu ve svých názorech stálá a nezměním zase názor.

Poslední hodinu úvodu do literární teorie nám pan učitel říkal, kdy budou zápočtové termíny. K mému překvapení se na mě chvíli zamyšleně díval a pak řekl:
"Slečno, proč se tváříte tak nešťastně?"
Ehe? Ale to je můj obvyklý výraz!

Metody literární historie:
Učitelka rozdávající "přečtené" elaboráty o Macurovi: "Některé práce byly lepší, jiné horší, ale všem jsem to nakonec dala. Rozhodla jsem se, že vám do toho nebudu zasahovat, nic jsem vám tam nevpisovala."
No jasně. Chtěla bych vidět, jak čte minimálně 40x deset stran o Znamení zrodu. Vždyť by se z toho zbláznila :-D. Nebo by si musela dát při opravě panáka (flašku) vodky :-D.

Miluji olomoucké parky! Je krásné sledovat, jak děti skáčou v listí, závidět pejskařům nebo být fascinována veverčím tancem. Už se těším, až se na jaře přidám k těm šílencům, kteří chodí běhat. Snad mi to nadšení vydrží :-D.

Dobrý deň. Mňa zavut Viktorie. Očeň prjátno. Ja izučáju českyj jazyk. Moja mama rabótaet na závodě. Jijo zavut Emílie. Ona malinkaja a krasívaja. Moj atěc tóže rabótaet na závodě. A kak tibja zavut? Što tvoji radítěli dělajut?
To čumíte, jak umím rusky, že? :-D. Jo, stále zírám, že jsem udělala zápočet :-D. Teď pořád přemýšlím, jestli si ji dát i v letním semestru :-D.

Úvod do studia jazyka - zápočtový test:
Jaký je prajazyk románských jazyků? No přece latina, ty debile! Kéž by mi to při tom testu došlo. Ach jo. A to jsem si fakt věřila, že to dám. Místo učení jsem měla jít spát, dopadlo by to stejně.

Už nikdy si nebudu kupovat trdelník na vánočních trzích! Deset minut jsem poslouchala prodavačku, která si stěžovala na svou dceru. Jak ji už několikrát vyhodili ze střední, jak se pořád fláká a jak nechápe, že je máma musí nějak uživit. Proč mi to ksakru říkala? Nejspíš doufala, že dostane pěkně tučné dýško. Tak jsem ji nakonec politovala a popřála hodně štěstí.

Je trapné jít několikrát do týdne na kávu do Tchiba? :-D Začínám se děsit toho, kdy se mě zeptají, jestli chci to, co obvykle :-D. Já bych dokázala přežít jenom na kávě, pokud by byla z Tchiba :-D.

Někdy na začátku prosince jsem šílela z prezentování své práce v lexikologii. A rada mojí sestry?
Cituji: "Jsi miloučká, hoď psí pohled." :-D
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 The Silent Brother The Silent Brother | E-mail | Web | 9. ledna 2016 v 14:09 | Reagovat

Ten článek mě pobavil, ale i částečně znervóznil. Mám taky před zkouškami a obávám se, že to zřejmě nedopadne dobře. :)

2 Terka Terka | E-mail | Web | 11. ledna 2016 v 20:47 | Reagovat

Souhlasím, naprosto souhlasím! O jednom extra magorovi přes češtinu bych věděla, ale jmenovat ho tu nebudu... :D Jak víš, já zkusím naposledy tu Žurnalistiku. :-) A tobě budu přát hodně štěstí, ať ti to vyšetření a testy dobře dopadnou. :-)

Došlo mi, že příští týden bude můj jediný test sestávat pouze z Úvodu do literární teorie, v úterý...

Taky jsem si říkala, ale jsem ráda, že alespoň něco (a ještě její Základy literárněvědné práce) mám. :D

Jo, taky bych chtěla začít běhat, otázkou je, jestli se k tomu někdy dokopu... :D

Dobře umíš rusky, teda, ne že bych rozumněla tomu, co jsi napsala... :-D jen si ji v tom dalším semestru dej, alespoň nasbíráš kredity. :-)

Kam jsi šla na ten trdelník? Na Dolní nebo na Horní náměstí? Oba byly každopádně v pohodě... teda až na ten u Nancy, který jsem horko těžko snědla. :-?

No, a já pořád říkám, že mi to stačilo jednou... ale třeba jim dám druhou šanci, když je tak vychvaluješ, přece jen to není Opava. :-)

Když nad tím tak přemýšlím, na ten test z Lexikologie bych ani nemusela jít, beztak jsem tu prezentaci neodprezentovala a referát nemám...

Byla bych nejradši, kdyby tu vysoká škola fungovala jako v zahraničí - tedy v tom smyslu, že by student mohl kdykoli za semestr beze všeho změnit obor a nemusel dělat další přijímačky a jít znovu do prváku... když si jen vybavím, kolik vysokoškoláků se rozhodne v prváku přestoupit, protože zjistí, že si zvolili špatně...

3 Amelieh Amelieh | Web | 14. ledna 2016 v 21:33 | Reagovat

Jééé, já si ještě pamatuju ruštinu, hurááá. Olomouc mám taky moc ráda...Chodila jsem tam do školy. Pozdravuj...

4 Ilía Ilía | E-mail | Web | 15. ledna 2016 v 23:41 | Reagovat

Ten článek mě dost pobavil. :D
Asi jsi mě trochu navnadila na ruštinu. Eh? O.o a jen si ji hezky nech. Pak tady budeš dělat machra, jak umíš šprechtit a my budem jenom blbě čumět. Asi jako teď. :D
Nic jiného ti napsat nemůžu, jelikož nevím, jak to na vysoké chodí. Snad jen, drž se.

5 Karin Karin | Web | 17. ledna 2016 v 12:30 | Reagovat

Tyhle články ze života vysokoškolačky mě moc baví :) a začínají být plné optimismu a docela jsem se zasmála :) stejně ti závidím, i když... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama