Knižní novinky 10

10. května 2016 v 16:42 | Victoria |  Knižní novinky
A jsou tu další knižní novinky! Já vím, byly nedávno, ale co nadělám :-D. Když ono nejde odolat :-D. Ale dvě knížky jsem dostala jako dárek, takže za to prakticky nemůžu. A navíc jsem některé knížky dala do knihovny, takže jsem přirozeně potřebovala doplnit mezery ve své knihovničce :-D. Tak jo, dost výmluv. Jdeme na to!

Sedmiramenný svícen, Legenda Emöke (Josef Škvorecký) - trocha klasicky nikdy neuškodí, co říkáte?
O Sedmiramenném svícnu jsem mluvila už docela dlouho, protože jsme ho probírali v semináři a opravdu mě zaujal. Jedná se o téma druhé světové války, což nemá každý rád, ale já se na to vážně těším. Knížku mi koupila sestra a budoucí švagr :-).Smrt si říká Engelchen (Ladislav Mňačko) - tuhle knihu jsem ulovila v antikvariátu. Jsem na ni neskutečně zvědavá, i když téma je opět trochu psycho. V knize se dočteme o partyzánských bojích na pomezí Moravy. Také bychom se měli dočíst o zániku vesnice Ploštiny. To místo jsem osobně navštívila ještě na gymplu, takže nejspíš proto mě to tak zajímá.


Hraničářův učeň: První léta - Turnaj v Gorlanu (John Flanagan) - kdo by nemiloval Hraničářova učně? Naprosto skvělá knižní série - doporučuji všem fanouškům fantasy literatury :-). Takhle knihu jsem dostala jako dárek od mámy, protože věděla, že ji hrozně chci. Příběh je o mé nejoblíbenější postavě: Haltovi! A vypadá to, že budou i další díly. Juchů!


Příběh Edgara Sawtella (David Wroblewski) - tuhle knihu jsem ulovila v LK. Mlsně jsem kolem ní chodila několik týdnů, až jsem se nakonec rozhodla, že si ji koupím :-). Vypadá to na velmi krásný příběh o němém chlapci a psech. Na zadním přebalu knihy je dokonce velmi pozitivní názor S. Kinga: "Příběh Edgara Sawtella jsem si bezvýhradně zamiloval. Je to román o lidském srdci a záhadách, které v něm přebývají a nedají se zformovat do slov, a přece jim rozumíme. Nádherná, tajemná a uchvacující kniha."


Ptáci a jiné povídky (Daphne du Maurier) - tuhle knihu jsem dneska ulovila v LK. Určitě znáte film Ptáci od Alfreda Hitchcocka. Netušila jsem, že film byl natočen podle knižní předlohy, takže nejspíš proto mě kniha tak zaujala. Nejvíc se těším na tuto konkrétní povídku, ale jsem zvědavá i na další :-). A musím říct, že obálka je vážně epesní!To by bylo z knižních novinek vše! Co se týče těch neknižních, tak jsem dostala od sestry dvě nové placky - se Sherlockem a s mapou Středozemě :-). Obě z Knižního vesmíru. A jaké jsou vaše (ne)knižní novinky? :-)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Čteš rád/a?

Miluji to! 85.2% (132)
Celkem ano 7.1% (11)
Nepřeháním to 2.6% (4)
Moc ne 0.6% (1)
Nenávidím to! 4.5% (7)

Komentáře

1 Maitter z Creepfellu Maitter z Creepfellu | Web | 12. května 2016 v 22:44 | Reagovat

Komentář je krásný. Děkuji. Viděla jsem se v bodech tvého článku "Miluji" a říkala jsem si, že možná i já bych to sem mohla "pověsit"...
Ozvu se co nejdříve. Strašně ráda bych si přečetla tu novou kapitolu Křídel, ale je toho... inu, hodně.
Asi tak o víkendu nebo v noci z pátku na sobotu očekávej smršť komentářů. :-D
Jsem v duchu s tebou. Dobrou.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Design od