Máte nějaký dotaz, připomínku či
konstruktivní kritiku?
Piště na victorias-stories@seznam.cz --- Najdete mě také na Databázi knih

Strasti vysokoškoláka 5

10. května 2016 v 11:00 | Victoria |  Strasti vysokoškoláka

Tohle jsou už bohužel poslední Strasti vysokoškoláka. Netuším, jak to bude dál. Doufám, že nebudu psát Strasti těžce pracujícího, ale i to je možné. Uvidíme, řekl slepý.


Nikdy mě nebavil hokej, i když jsem měla kolem sebe spoustu lidí, kteří byli zarytí fanoušci. Nevím tedy, jestli by mě mělo překvapovat, že moje spolubydlící je taky fanynka. Občas je to dost šílené, když sledujete seriál a najednou uslyšíte jásání nebo nadávky. Ona to totiž fakt prožívá. A já se vždycky leknu :-D.

Nemůžu říct, že bych měla nějaký problém se sousedy, přestože jde slyšet fakt všechno. Občas mi přijde, jako by se sem někdo dobýval :-D. Jenže jeden soused je fakt otřesné individuum. Docela často ho slyším nadávat. I když to je slabé slovo. On přímo řve. Jednoho dne mě obzvlášť pobavil, když se jeho frekvence sprostých slov zvýšila. Nejdřív to vypadalo, že něco opravuje. Pak zařval něco v tom smyslu, že nebude večeře. Nakonec jsem se dozvěděla, že jeho žena odešla z domu a nemohla uklidit ani ty, cituji, zasrané kalhoty. :-D

Nikdy nezkoušejte levandulový cupcake. Je to hnus!

Byla jsem na přednášce Michala Viewegha! To je zase na mém oboru to pozitivní, že se tam pořádají takové akce :-). Nejdřív jsem měla trochu obavy, protože hodně lidí na internetu tvrdí, že je dost namyšlený. Ale říkala jsem si, že je třeba si udělat vlastní názor (a taky se trochu kulturně vzdělávat :-D). Byl docela milý, vtipný, mluvil přímo k věci a odpovídal na dotazy upřímně, což se mi líbilo. Dokonce nám četl i ukázku ze své knihy Biomanželka, která mě zaujala. No… na Databázi knih má sice dost nízké hodnocení, ale jak říkám, je třeba si udělat vlastní názor.
Akorát mi přišlo, že mohl trochu víc komunikovat s publikem. Ale i tak jsem byla ráda za tuto příležitost :-).

Vlastní jména… co si pod tím představíte? Musím říct, že tento předmět byl opravdu skvělý, i když pan profesor byl občas… ehm… jak bych to jen slušně řekla :-D. Prostě nepříjemný. A místy arogantní. A perfekcionistický. Ale ne, nakonec to nebylo tak špatné. Sice chtěl po nás hromadu úkolů a většinou mi to vždycky vyšlo na 10-15 A4 (každý týden), ale fakt mě to bavilo. Jeden z mála předmětů, který mě opravdu zaujal. Nejvtipnější je, že když teď stojím na nádraží před tou informační tabulí, tak už automaticky přemýšlím, jak vznikly názvy jednotlivých měst. Prostě jakási deformace nebo co :-D.

Domácí si myslí, že umí zpívat. Neumí. Představte si ty výšky, když zpívá Horehronie. Měla jsem chuť začít výt :-D.

Začíná mě štvát průvodčí, u kterého si kupuju lístek na vlak. Minule mi dělal přednášku o tom, jak je In karta výhodná. Málem jsem kvůli tomu nestihla vlak. A pak mi nabídl tykání, ehm. Tipuju, že je mu kolem čtyřiceti, možná trošku míň, takže… prostě ehm. A dneska mi pochválil tričko :-D.
A pak je tu ještě jiný průvodčí, který je vždycky totálně opilý. Ten má taky občas zajímavé řeči :-D.

V poslední době začínám obíhat všemožné kavárny, kde dávají kávu s sebou. Prostě zjišťuji, kde mají nejlepší kávu. A co jsem zjistila? Že nejlepší káva je paradoxně ve školní kantýně :-D.

Náš profesor na vlastní jména dokáže být občas i vtipný. Ano, mám na mysli toho, o kterém tvrdím, že je trošičku arogantní :-D. Hrozně rád odbočuje k hudbě a historii. Minule se na nás nešťastně podíval a řekl: "No tak! Proč si to všechno nezapisujete? Já pak budu smutný!" :-D

A když už jsme u těch vlastních jmen, tak jsem zjistila, že moje příjmení znamená jeřáb. Docela ubohé, že? :-D

"Co kdybych tě, drahá, oběsil?"
Ano, i reflexe židovství je občas vtipný předmět. Respektive tahle hláška nemá chybu. Kdo četl Spalovače mrtvol? Myslím, že si to brzy půjčím v knihovně :-D.

Mám masožravku! A jmenuje se Evžen :-D. Sestra mi ji koupila na Floře. Takže teď jen doufám, že mě v noci nesežere (masožravka, ne sestra :-D). Pak jsem si koupila ještě vlčí hrneček :-).
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbí se ti moje tvorba?

Ano 90.1% (128)
Ne 5.6% (8)
Jen některá 4.2% (6)

Komentáře

1 Jane Jane | 10. května 2016 v 11:10 | Reagovat

Jen si nemysli, umí kousat :-)

2 Terka Terka | E-mail | Web | 10. května 2016 v 11:16 | Reagovat

Hokej je super! Nechápu, jak tě nemůže bavit! :D Ale nejhorší je, když tým vyhrává a tobě nejede internet... :-( jsem měla fakt chuť vraždit. :D Nebo do něčeho praštit, přinejhorším. :D

Ono se tomu levandulovému cupcakes musí přijít na chuť, no... :D

Mně to přišlo jako nějaký pokec starých známých, ani ne jako beseda... ale bylo to fajn, jen mluví šíleně potichu! :D

Jo, tu deformaci mám taky. :D Nejlepší když někde čteš třeba Prostějov, automaticky Prosnitz... :D

Bože můj... nahlas bych fakt nezpívala. Ale na její obranu, třeba nevěděla, že tam jsi... :D

Moje je podle Mikulovic, co máš z toho... :D jeřáb je náhodou super. :D

Já se to snažila číst, ale... nějak mě to nechytlo, no.

Evžen? :D Být tebou, dala bych si pozor i na sestru, aby tě nesežrala... :D je pro případ. :D

3 Victoria Victoria | 10. května 2016 v 11:16 | Reagovat

[1]: Je mi to jasné :-D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama