Červen 2016

Knižní novinky 11

22. června 2016 v 20:23 | Victoria |  Knižní novinky
A jsou tu další knižní novinky! Tentokrát jsem se opravdu rozšoupla, protože nových knih je celkem 13! Ale chápejte, absolvovala jsem návštěvu Olomouce a Brna, takže jsem se samozřejmě nemohla vyhnout antikvariátům a Levným knihám :-D. A pět "nových" knih mám z výprodeje, který pořádá místní knihovna. Jedna kniha stojí 10 Kč, no nekupte to! Horší je, že výprodej potrvá celé léto. Teď jen doufat, že se budu držet na uzdě, protože už vážně nevím, kam ty knížky dávat :-D.
Tak jdeme na to!

Krysař (V. Dyk) - a začneme Levnými knihami (dále jen LK)! Když jsem tam uviděla tuto útlou knížečku, nemohla jsem ji tam nechat. Já osobně jsem ho tedy ještě nečetla, ale má velice dobré hodnocení, takže se na to vážně těším.Na horizontu pekla, Město hadů (Darren Shan) - miluji tvorbu Darrena Shana! Ale bohužel nemám přečtené všechny jeho knihy *zahanbeně sklopí oči*. Když jsem uviděla v LK Na horizontu pekla, doslova jsem skákala radostí. I když osobně nechápu, proč prodávali zrovna druhý díl z trilogie, ale budiž, to není můj problém. Nicméně první díl (Procesí mrtvých) jsem četla a líbil se mi. Třetí díl jsem viděla v místním knihkupectví ve slevě za 99 Kč, což je naprosto suprová cena. Takže… juchů!!!
Než jsem tě poznala (Jojo Moyesová) - tuhle knížku mi objednal budoucí švagr z internetu. Je to sice paperback, což moc nemusím, ale na druhou stranu byla celkem levná :-D. Mám ji zrovna rozečtenou a zatím se mi to líbí. A bude i film, takže jsem opravdu zvědavá.Povídky (Zdeněk Svěrák) - Svěrák je prostě Svěrák. Je to nejen skvělý herec, ale i spisovatel. Zatím jsem od něho četla Kolju, který se mi moc líbil. Hlavně Svěrákův specifický smysl pro humor :-).Mrtví se někdy vracejí (S. King) - v poslední době začínám ujíždět na Kingovi. Spoustu jeho knih už jsem přečetla, ale stejně mi toho hrozně moc chybí. Tohle mi padlo do oka v antikvariátu v Brně. Ještě bych si chtěla koupit/přečíst Svědectví, Pod kupolí, Doktora spánka, Žhářku, Dlouhý pochod a Revival :-). Ježíšku, kde jsi? :-D
Červený trpaslík - nekonečno vítá ohleduplné řidiče (Grant, Neylor) - miluji tento seriál! Hodně lidí sice říká, že knihy zas tak dobré nejsou, respektive jsou méně vtipné, ale já si chci udělat vlastní názor. Přinejhorším knihu prodám. Každopádně se na to velmi těším. Uloveno v olomouckém antikvariátu :-).Marťanská kronika (Ray Bradbury) - tohle byla tak trochu sázka do loterie. Ale učitelka na gymplu nám ji kdysi doporučovala, takže jsem si řekla, že to risknu. Já sci-fi moc nečtu, takže fakt netuším, jestli mě to bude bavit. Sama jsem zvědavá :-).Rozum a cit, Emma (Jane Austenová) - kdo by neznal tuto romantickou klasiku? Knihy stály dohromady 20 Kč, což je naprosto suprová cena. Ano, konečně jsme se dostali ke knihám z knihovny. Je sice fakt, že knihy jsou už docela staré, ale to mi vůbec nevadí.
Evžen Oněgin (A. S. Puškin) - další úlovek z knihovny. Musím říct, že za tuto knihu jsem byla vážně ráda. Evžen Oněgin je hrozně krásné dílo, doporučuji všem!Spalovač mrtvol (L. Fuks) - o Spalovači jsme se učili na výšce, kde mě docela zaujal. Bohužel mám totálně salátové vydání - dokonce jsem musela knížku slepovat izolepou - ale za 10 Kč je to prakticky zadarmo :-D. Už se těším na šíleného Kopfrkingla! :-DDošel jsem daleko (Ishmael Beah) - ano, i u téhle knížky jsem trochu zariskovala, ale opravdu mě zaujala. Mělo by se jednat o pravdivý příběh dětského vojáka. Zní to skoro jako nějaká fantasy dystopie, ale bohužel je to realita.Tak to by bylo pro dnešek vše. Co nového jste si koupili vy? Taky rádi chodíte na výprodeje do knihovny? :-)

Nový design - Hraničářův učeň

22. června 2016 v 18:41 | Victoria |  Oznámení
Jak jste si asi všimli, tak mám po několika měsících zase nový design. Tentokrát na téma Hraničářův učeň, což je slavná fantasy série spisovatele Johna Flanagana. Kdo nečetl, nechť to urychleně napraví :-).
Musím říct, že nový design je prostě nádherný! Jedná se samozřejmě o tvorbu Gaz. Tímto tedy děkuji za vytvoření i nastavení :-). A co vy, čtenáři? Jak se vám nový design líbí?

Design od