Červenec 2016

Iron Maiden - piano

17. července 2016 v 22:01 | Victoria |  Hudba, videa
Já vím, že už jsem s tím trapná. Většina z vás nejspíš skupinu Iron Maiden vůbec neposlouchá. Přesto se chci s vámi podělit o tento nevšední hudební zážitek. Sestra mi poslala e-mailem nějaké písničky Iron Maiden jako piano cover. A musím říct, že je to naprosto úžasné! Pro Maideny je typická melodičnost, takže převod do klavírní podoby je naprosto geniální. Co na ně říkáte?

Fear Of The DarkThe Number Of The BeastBrave New WorldThe Wicker ManU tohoto videa mi přijde hrozně vtipné, jak to klavírista prožívá :-D.

Dance Of Death
Iron Maiden 2016

10. července 2016 v 13:02 | Victoria |  Pár žvástů z mé nevymáchané pusy

Jak už jste si možná všimli, tento týden v úterý jsem měla možnost jít se sestrou a jejím přítelem na koncert legendární skupiny Iron Maiden. Rozhodla jsem se tedy, že vám trochu poreferuju o tom, jak takový koncert probíhá.


Fotka, kterou pořídil můj budoucí švagr :-).

Koncert se konal v Praze, takže jsme museli vyjet už v pondělí, protože cesta trvá asi 4-5 hodin (jsem z Moravy). Docela pozdě jsme se dozvěděli, že se má koncert konat i v Žilině, která je přece jen o něco blíž. Ale nevadí, aspoň si projdeme Prahu, říkala jsem si. V pondělí a částečně i v úterý jsme si tedy prošli část Prahy, konkrétně Žižkov, který je opravdu nádherný. Taky jsme si udělali procházku v několika parcích a kolem řeky Vltavy. Já prostě nemám moc ráda turistická centra, takže takovou tu klasiku jsme vynechali.

V úterý odpoledne jsme se vydali kolem půl čtvrté autobusem směrem k Eden Aréně. To byl trochu adrenalin, protože nejsme Pražáci a neměli jsme jistotu, jestli jedeme správně. Ale nakonec jsme to zvládli. Poznávací znamení bylo, že autobus byl narvaný metalisty s tričkem Iron Maiden :-D. Abyste rozuměli, aréna se otevírá až v pět hodin a předskokani měli začít až kolem půl sedmé. Ale věřte, nebyli jsme tam brzo. Byli jsme poučeni, že máme jít co nejdřív, abychom chytli dobrá místa. Překvapilo nás, že se aréna otevřela už nějak ve čtyři hodiny. Takže jsme měli štěstí, chytli jsme místo prakticky hned u bariéry. A pak následovalo dlouhé a úmorné čekání na sluníčku. Všichni se potili jak prasata, ale aspoň jsme se opálili, že...
Ale co vám budu povídat. Nohy nás fakt děsně bolely a někteří "spolukoncertovači" nás už pěkně štvali. Tedy alespoň já měla chuť pár lidí odstřelit, konkrétně jednoho pána, kterému jsme přezdívali Lassie. Stál před námi, zůstal tam tak dvě minuty a pak šel pro pivo. A tohle udělal asi desetkrát - totálně ožralý se prodíral v tom moři lidí. Vždycky jsme ze srandy říkali Lassie se vrací. Nakonec se ale Lassie nevrátila. Pán patrně odpadl někde u stánku s pivem :-D.

Konečně něco málo po půl sedmé začali předskokani - The Raven Age. Upřímně? Byla jsem docela zklamaná. Chápu, byli to jen předskokani, ale absolutně mě neoslovili. Připadalo mi, že hráli pořád jedno a to samé. I když na jejich obhajobu musím říct, že za to mohlo taky mizerné ozvučení, které se moc nezlepšilo ani u Maidenů.

"Maiden! Maiden! Maiden!" skandovali netrpěliví fanoušci. A pak to konečně nastalo! Koncert, na který jsme čekali tak dlouho! Když se objevil hlavní zpěvák Bruce Dickinson, aréna řičela nadšením.
No co vám budu povídat, byla to naprostá paráda! Překvapilo mě, jak moc to takoví staroušci dokážou rozjet. Dickinson tam pobíhal jako blázen, mimochodem naprosto skvěle oblečený (to jsme se shodly se sestrou), a předváděl jeden úžasný výkon za druhým. Dokonce prý prodělal rakovinu krku, takže opravdu klobouk dolů, protože to vůbec nešlo poznat. Alespoň já, obyčejný smrtelník, nic nepoznala.
Byla to prostě jedna velká show! Ohně, naprosto skvělé pozadí, šílené kostýmy Dickinsona a samozřejmě obří maskot Eddie, kterého Dickinson nakonec zabil a jeho srdce hodil do publika :-D.
Taky se mi hrozně líbilo, jak si všichni členové skupiny ten koncert užívali. Alespoň tak soudím podle jejich výrazů, ale fakt vypadali hrozně spokojeně, když předváděli svá sóla. Co se týče výběru písniček, tak jsem byla docela spokojená. Bylo tam dost písniček z nového alba, třeba úžasná písnička Tears Of A Clown, a samozřejmě takové ty hity jako Fear Of The Dark, The Trooper, Blood Brothers a The Number Of The Beast. Prostě těch písniček tam bylo mraky.
Koncert nakonec skončil po pár přídavcích asi kolem desáté večer. Trochu jsem doufala, že Maideni ještě něco zahrají, ale bohužel. Troufám si však tvrdit, že všech zhruba 25 000 fanoušků bylo víc než spokojeno.

Ještě jsem si chtěla na koncertě koupit tričko, ale bohužel musím říct, že výběr byl dost omezený. Ptala jsem se slečny na tričko s albem Fear Of The Dark, ale slečna absolutně netušila, o čem mluvím. Takže jsem se nakonec rozhodla, že si to tričko objednám přes internet.

Nakonec jsme se tedy vymotali z arény a rozhodli se, že si ještě koupíme v Tescu něco k jídlu, protože jsme nejedli asi nějakých deset hodin. Vtipné bylo, že stejný nápad mělo více lidí, takže za chvíli bylo Tesco plné metalistů :-D. Chudiny prodavačky :-D. A dokonce si nás tam nějaký pán fotil :-D.

Co víc říct? Opravdu jsem si koncert užila. Byl to zkrátka nevšední zážitek a jsem moc ráda, že jsem měla možnost vidět skupinu Iron Maiden na živo.

Pro zájemce tu mám ještě pár jejich písniček. Původně jsem chtěla dát záznam z koncertu, který jsem našla na Youtube, ale mám pocit, že natáčet se nesmělo, takže radši ne :-D. Pokud byste to chtěli mermomocí vidět, můžete si to najít sami :-D.

Fear Of The Dark


https://www.youtube.com/watch?v=qEja72NSg5Q

The Trooper


https://www.youtube.com/watch?v=2G5rfPISIwo

Blood Brothers


https://www.youtube.com/watch?v=MmAtwvZYTe8

The Book Of Souls


Tears Of A Clown


https://www.youtube.com/watch?v=Jef77jBs-mMDesign od