Září 2016

Knižní novinky 12

25. září 2016 v 12:01 | Victoria |  Knižní novinky
A jsou tu další knižní novinky! Jak jste si mohli všimnout, přestala jsem psát knižní novinky za konkrétní měsíc/e. Přešla jsem raději k číslování, protože mi to přijde praktičtější.
Tentokrát jsem si koupila devět krásných knih! Opět je něco z Brna, kde jsem si vynahradila nepovedený knižní bazar. Teď taková malá vsuvka k tomu bazaru. Prodávaly se tam úplně nové knihy za super ceny, ale bylo tam tolik lidí, že člověk neměl sebemenší šanci. Docela mě zklamalo, že se knihy vyprodaly během půl hodiny. Lidi si nesli domů plné tašky, což mě neuvěřitelně rozčilovalo. Prostě nedali ostatním šanci. Ale jak říkám, v Brně jsem pak řádila zase já :-D. Další knihy jsou z Olomouce, kde momentálně studuji. Kdo by odolal? :-D


Základní formy strachu (F. Riemann) - tahle kniha je ještě z výprodeje z knihovny. Hodně se zajímám o psychologii, takže jsem za tento úlovek opravdu ráda. Navíc stála jen 10 Kč, což je prakticky zadarmo :-D.Svědectví (S. King) - knížka z Brna, koupená u Dobrovského. Bylo to skoro jako Sofiina volba :-D. Ale neodolala jsem. Musím říct, že jsem za ni utratila hromadu peněz - člověk by řekl, že je snad vyrobená z pandí kůže - ale prostě jsem ji musela mít. Vy, knihomolové, to určitě znáte :-D.


Jako zabít ptáčka (H. Lee) - další kniha koupená u Dobrovského :-D. Jak už jsem zmínila výše, utratila jsem tam hromadu peněz :-D. Původně jsem uvažovala, že bych si koupila něco od Jojo Moyesové, ale nakonec vyhrála klasika. Na tuto knihu se vážně moc těším, má skvělé hodnocení :-).Kmotr (M. Puzo) - další klasika, tentokrát ulovena v antikvariátu. Svým způsobem jsem ani neplánovala, že bych si ji koupila, ale kniha je prý výborná. Těším se, těším! :-DHora štírů (J. Flanagan) - představte si tuhle situaci: Stojíme v knihkupectví a prohlížíme si zlevněné knihy. A co nevidíme, John Flanagan! Tedy knížka, ne autor (to by bylo asi zajímavější :-D). Moje otravná sestra se na mě podívá psím pohledem. "Kup si to! Prosím! Prosím! Kup si to! Kup si to! Kup si to! Kup…"
Takže mi nemůžeme mít za zlé, že jsem si knihu opravdu koupila :-D. Vtipné na tom je, že je to pátý díl. A mně chybí v knihovničce čtvrtý :-D. Nicméně Flanagan je výborný, takže rozhodně nelituji :-).Svět podle Garpa (J. Irving) - další knížka z antikvariátu. Irving je skvělý autor, má svůj specifický styl psaní. Četla jsem od něho Pravidla moštárny, což je neskutečně krásná kniha. Svět podle Garpa jsem viděla zfilmovaný, ale na knihu se opravdu těším.Ještě než umřu (J. Downham) - koupeno také u Dobrovského, tentokrát v Olomouci. Dokonce už ji mám přečtenou. A musím říct, že jsem nestačila zírat. Kniha je hodně zvláštní, ale v dobrém slova smyslu. Rozhodně doporučuji. A stejně tak je i povedený film Teď a tady. I když co vám budu povídat, kniha je lepší :-).Den poté (W. Strieber) - já vím, že je film děsně klišoidní a prakticky úplně nesmyslný. Ale mám k němu jakýsi nostalgický vztah. A navíc tam hraje Jake Gyllenhall :-D. Vlastně jsem ani nevěděla, že existuje kniha. Narazila jsem na ni tento týden v olomouckém antikvariátu :-).Zvony novoroční (Ch. Dickens) - původně jsem si chtěla koupit (a stále chci) Vánoční příběhy, ale v antikvariátu ji bohužel neměli. Tahle kniha mě docela zaujala, takže jsem si ji nakonec vzala. Je to vlastně jedna z povídek Vánočních příběhů, tak aspoň něco. Myslím, že člověk by si měl sem tam přečíst i nějakou tu klasiku :-).
A co pěkného jste ulovili vy? :-)

Zmrtvýchvstání... snad

10. září 2016 v 22:17 | Victoria |  Pár žvástů z mé nevymáchané pusy
Tak jo, tak jo. Pěkně popořadě. Dneska to na dlouhý článek nevidím, ale pár egoistických bodů jsem přece jen sepsala. Zajímá vás, jak to se mnou vypadá? Tak čtěte dál, milé děti.

1. Žiju. A to i přes to, že jsem někdy totálně na zabití. To je asi ta nejdůležitější informace.
2. Snaha být optimistou mi jaksi nevychází. Ale mám i světlé chvilky! Třeba takový James McAvoy ve filmu Vášeň a cit - ten člověku dokáže zvednout náladu! :-D
3. Ale nebojte se, stále jsem ta misantropní, nevrlá a vrčící příšera. Vzteklinu nemám, jsem očkovaná.
4. Dostala jsem se na vysokou školu, konkrétně na Speciální pedagogiku - vychovatelství. Hlásilo se tam 111 lidí (krásné číslo) a já byla třicátá (čekala jsem, že budu blbější). Naneštěstí brali jen 24, ale jakýmsi zázrakem jsem se dostala na odvolání. Fakt se tam těším!
5. Rozvrh sice ještě nemám, ale tak nějak jsem zjistila, že bychom měli mít i somatologii a somatopatologii. Vzdávám snahu o optimismus.
6. Zkoušela jsem si v obchodě sukni. Špatný nápad. Ty máš hezké nohy, Bridget, takové horolezecké!
7. Mám v opravně počítač. Zase. Evidentně mám nějakou superschopnost, která ničí veškerou techniku. Prostě když jsem zapnula svůj notebook, tak sice běžel, ale monitor byl tmavý. No... aspoň toho víc přečtu.
8. Jsem bezdomovec. Tedy konkrétně v Olomouci, kde budu studovat. Měla bych si vyhlédnout nějakou lavičku. Nebo v parku je takový pěkný altánek, tam by to nemuselo být špatné :-D. Jeden krásný byt už jsem skoro měla, ale kvůli paní, která ho pronajímala, jsem to musela zrušit. Chtěla po mně kopii občanky, což mi přišlo dost riskantní. Vzhledem k tomu, že paní na tom trvala, tak jsem to odmítla. A musím říct, že v tom telefonu byla vážně "příjemná".
9. Jsem stejně pitomá, jako minulý rok v prváku. Snad jen jezdit vlakem a tramvají už umím.
10. Přemýšlím, co inteligentního ještě napsat. Takže nic.

Vaše šílená Victoria
Až najdu nějaký ten splav, bude to oficiální.

P. S. Radši to po sobě nečtu, protože jinak bych to musela smazat. Za případné chyby se co nejsrdečněji omlouvám.
Design od