Strasti vysokoškoláka 6

31. října 2016 v 16:46 | Victoria |  Strasti vysokoškoláka
A jsou tu další strasti vysokoškoláka! Stýskalo se vám? Jestli ano, tak čtěte směle dál, protože dnes bude těch strastí víc než dost! Victoria se musí potýkat nejen se zlotřilými profesor/y/kami, ale také s novými spolubydlícími, kteří jsou… jak jen to říct… velmi podivná individua s takřka animálními způsoby. Tak jdeme na to!

Mám pocit, že tu brzo zešílím. Tedy na bytě, kde momentálně jsem. Ten bordel je totiž neskutečný. Všechno lepí, všechno je mastné, koš přetéká, celý den neumyté nádobí leží ve dřezu, odporně žlutá vana, všudypřítomný zápach. Takhle to vypadalo, když jsem poprvé přijela na byt. A bohužel musím konstatovat, že se situace moc nezlepšila. Koupelnu jsem tedy vydrhla, takže tenhle problém je vyřešený. Ale jinak je to katastrofa.
Oni prostě neřeší, že kolem nádobí létají mušky. A když už ho nějakým zázrakem umyjí, tak jsou na něm stejně kousky jídla… bleh. A že jsou schopní vypotřebovat půlku Jaru za jediný týden… to už je co říct.

Kdybych se nad spolubydlícími měla zamyslet jako nad lidmi, bohužel musím říct, že si naše povahy absolutně nejdou vstříc. Někdy mám pocit, že jsem snad z jiné planety. Abych to uvedla na pravou míru. Pokoj sdílím se Slovenkou, která je jako člověk skvělá. Prostě pohodářka, na můj vkus docela akční co se týče sportovních aktivit, ale fakt se s ní dobře kecá a rozumíme si. Takže aspoň něco. Ve druhém pokoji je však ještě jedna slečna a jeden kluk. A tady je kámen úrazu. Pro slečnu nemám dobrého slova - abych vás tedy neurazila příliš vulgárními výrazy, budu jí přezdívat princezna. Co označení princezna ve skutečnosti znamená (nic moc pěkného), to už si můžete domyslet sami. Tak tedy… princezna mi neskutečně leze na nervy. Svým chováním, svým tónem hlasu, svým smíchem a hlavně tím svým bordelařením! I ten kluk je pořádnější než ona! Doufám, že ji do konce školního roku nezabiju.

Tak jo, budu mít dalšího spolubydlícího - nějakého kluka. Princezna to domluvila za našimi zády. Sice se nám tím sníží nájem, ale nejsem si jistá, jestli se mi chce neustále chodit přes něčí pokoj (ten chudák má totiž průchozí). A pět lidí na takovém malém prostoru už je prostě moc. Už teď mi přijde, že jsem snad součástí nějakého podivného sociologického experimentu.

Někdo mi krade zubní pastu. A podle toho, jakým tempem mizí, bych řekla, že se s tím dotyčný vůbec netají. Mám vážné podezření, že v tom má prsty princezna. Že bych nastražila past ve formě lepidla? Muhehe!

Princezna mi krade můj literární hrneček! Tak to fakt přehnala. Když si ho půjčí, fajn. Ale ať si ho laskavě po sobě umyje. Jednou se mi stalo, že jsem ho nemohla najít celý týden!

Nedávno jsem stírala podlahu a princezna na mě jenom naštvaně koukala. Načež mi řekla, že tu podlahu stírala před dvěma dny a jestli to snad špatně umyla. Ano, ta podlaha je hnusná. Copak necítíš, že lepí? Ale abych nedělala zbytečné konflikty, tak jsem to omluvila tím, že mám službu a v jiné dny bych to nestíhala. Teď už lze říct, že ta nesnášenlivost je vzájemná.
A už dost o princezně! Nechci vás unudit k smrti.

Co se týče školy, tak musím říct, že je to o hodně lepší než minulý rok. Speciální pedagogika je zajímavý obor. Máme tu inkluzivní pedagogiku, základy psychologie 1, anglický jazyk pro nefilology, sociologii, obecnou psychologii, vývojovou psychologii, filozofii a etiku, somatologii a somatopatologii, interkulturní výchovu a vzdělávání a základy speciální pedagogiky 1.
Pokud by vás to zajímalo, mohla bych napsat nějaký speciální článek. Jinak se ale upřímně děsím zkouškového. Speciální pedagogika je sice zajímavá, ale zároveň dost těžká. Například taková somatologie a somatopatologie. Minule jsme řešili nějaký přenos informace do svalu nebo co - přiznám se bez mučení, absolutně jsem to nepochopila. Učí nás nějaká doktorka onkologického oddělení, takže sranda no. Tak trochu si připadám zase jako na gymplu - to asi ten široký výběr předmětů. Třeba ve filozofii jsme minule řešili George Orwella, takže ani té češtiny se tu nezbavím :-D.

Mám už hotový první zápočet! Na začátku semestru jsme psali v angličtině test. Kdo ho napsal dobře, má předmět splněný a už tam nemusí chodit. Nechci machrovat, ale díky jazykovce je moje úroveň angličtiny o něco vyšší, než ta, co požadují na VŠ. Takže třikrát hurá, mám už 2 kredity! A zbývá mi jich 28 :-D.

Už mám dokonce i neoblíbenou profesorku. Radši nebudu jmenovat předmět kvůli své vlastní bezpečnosti - co kdyby díky nějakým temným silám zjistila můj blog a pak si na mě zasedla? :-D
Paní profesorka je mi prostě nesympatická (nejsem zas tak nesnášenlivý člověk, jak se na první pohled může zdát, fakt :-D). Takový přírodní typ, rozevláté vlasy, které se k jejímu věku příliš nehodí a má na můj vkus nepříjemný hlas. Nejvíc mi vadí, že často používá obecnou češtinu a jde vidět/slyšet, že je z Čech. Vadí mi to její "vono" a další výrazy. Jako je asi dost chytrá, to nepopírám. Minulou hodinu naši třídu sjela za to, že ještě nečteme odbornou literaturu ke státnicím. A prý jak chceme v hodinách argumentovat, když nemáme nic načtené. Jako fajn, souhlasím s tím, že číst je asi potřeba. Ale s tím argumentováním mi to přijde padlé na hlavu. Takže vysoká škola je o tom, že si něco přečteme a pak to budeme papouškovat v hodinách?

Mám problém. Vážný problém. Od té doby, co jsem zpátky v Olomouci, se značně zaplnila má knihovnička. A peněžence se výrazně ulevilo. Nesmím tam chodit! Jinak nebudu mít žádné peníze na Vánoce :-D.

Tak jo, to by bylo pro dnešek ze Strastí asi vše. Doufám, že mi prominete to stěžování si, ale já to potřebovala ze sebe dostat :-D. A teď doufám, že si tenhle článek nepřečtou spolubydlící. Jestli se tak stane, bylo mi potěšením pro vás psát :-D.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbí se ti moje tvorba?

Ano 90.2% (138)
Ne 5.2% (8)
Jen některá 4.6% (7)

Komentáře

1 Jane Jane | 31. října 2016 v 17:46 | Reagovat

Chudinko malá... a nikdo Tě nepolituje, že ne? Pozvi deratizátory, třeba to pak princezně docvakne. I když... tyhle typy jsou nezničitelné. :-D

2 Jane Jane | 31. října 2016 v 17:56 | Reagovat

Nebo to udělej jinak. Po vzoru Příšerek s.r.o. bych vyhlásila poplach a musela by se urgentně dostavit protikontaminační jednotka.

3 Victoria Victoria | 31. října 2016 v 18:01 | Reagovat

[2]: Možná to tak udělám :-D.

4 Gauri Gauri | E-mail | Web | 4. listopadu 2016 v 19:45 | Reagovat

Těší mě, že se Ti ve škole líbí. :-) A určitě jsem všemi deseti pro speciální článek! :-) Sice je to úplně mimo můj studovaný obor, ale také mě to dosti zajímá! :-D
Co mě naopak netěší, je princezna. Připomíná mi mou sestru, také jí říkám princezna. A také to v mém podání neznamená žádnou lichotku. :-D Ale ber to z té lepší stránky, aspoň jsi měla námět na článek! :-)
Jinak, něco mi říká, že bys se mnou na bytě nevydržela. Jsem neskutečný bordelář. :-D
Příští pátek budu v Olomouci, tak třeba se potkáme. :-D

5 Baru Baru | 18. prosince 2016 v 20:31 | Reagovat

Stejně nechápu, v čem tě ta ČF tak štvala, mám to v dvouoboru a je to zatím jednoduché... Ale hlavně, že jsi teď spokojená.

6 Victoria Victoria | 18. prosince 2016 v 20:50 | Reagovat

[5]: Každému vyhovuje něco jiného. Mně štvalo nejvíc to, že mi to přišlo nepoužitelné pro život. Prostě se učíš všechno jen teoreticky. A pokud tě to baví, je to super, ale já v tom neviděla smysl. Teď mi to vyhovuje mnohem víc - mám tu dost psychologie a taky praxi, kde můžu uplatnit všechno, co jsem se naučila. Navíc můžu někomu pomáhat.

7 Victoria Victoria | 18. prosince 2016 v 20:52 | Reagovat

[6]: Oprava - mě :-D. Abych tady někoho nepohoršovala :-D.

8 Baru Baru | 19. prosince 2016 v 18:01 | Reagovat

Já to dělám s vidinou, že pak chci učit. Specka taky každému nesedne. Tak hodně štěstí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Design od