Co je u mě nového?

11. února 2017 v 23:25 | Victoria |  Pár žvástů z mé nevymáchané pusy
Tak jo, přiznám se bez mučení, poslední dobou jsem blog tak trochu zanedbávala. Zkrátka nebyla inspirace a ani chuť. Vsadím se, že až začne příští týden semestr a s ním i nedostatek času, tak ta chuť přijde. Jsem v tomhle ohledu fakt děsná. A co je vlastně u mě nového?

Ze života přežívajícího studenta

Musím říct, že mě škola hrozně baví. Pro ty, kteří tu informaci nějak zaspali, studuji Speciální pedagogiku - vychovatelství.
S loňským rokem se to vážně nedá srovnat. Líbí se mi, že tu máme různorodé předměty. A taky jsem letos absolvovala praxi ve speciální škole. Abych pravdu řekla, bylo to pro mě psychicky dost náročné. Hlavně když člověk viděl všechny ty postižené děti… kolikrát se mi chtělo i brečet a domů jsem chodívala psychicky zdeptaná. A kromě různých handicapů tam bylo i dost poruch chování. Ale na druhou stranu to byla skvělá zkušenost. Nejvíc se mi líbilo pracovat s autistickými dětmi. Napadlo mě, že bych mohla sepsat nějaký podrobnější článek na toto téma. Co myslíte?

Zkouškové jsem zvládla! Bylo těžké a měla jsem hodně předmětů, ale všechno jsem dala na první pokus! Je to fakt rozdíl, když se učíte něco, co vám baví. Něco, co vás aspoň trochu zajímá. Samozřejmě ne všechno bylo sluníčkové. U některých předmětů jsem neuvěřitelně nadávala, protože mi to špatně lezlo do hlavy (věci z práva apod.). Co se týče známek, tak většinou mám jen napsané, že jsem daný předmět splnila (to znamená, že žádnou známku vlastně nemám), jen u dvou předmětů mám známky - oba za A :-). Nejvtipnější byla somatologie a somatopatologie. Byla jsem smířená s tím, že jsem ten předmět asi nedala. Vždyť jsem tam napsala pár nesmyslů. Například místo střední mozek jsem napsala středový mozek. Nebo že se hlemýžď dělí na vestibulu a chodbičky :-D. Jako svým způsobem je to sice pravda, ale popsala jsem to jako žák základní školy. Těch nesrovnalostí jsem tam měla podle mě víc. Proto mě hrozně překvapilo, že jsem dostala z toho testu A! Dokonce jsem měla tendence napsat paní doktorce, jestli se náhodou nespletla :-D. Nebo to možná známkovala v podnapilém stavu :-D. Nebo se ze mě stává nesnesitelný šprt :-D. Ale potěšilo mě to, ne že ne.

Takže jak vidíte, během ledna jsem se vážně nenudila. Zkrátka jsem se jen a jen učila. Tak jo, pěkně kecám. Ale strávila jsem zbytek času velmi plodně. Tak například:
-jsem během ledna zkoukla asi tři série (spíš víc) seriálu Průměrňákovi a v posledním týdnu i 6 dílů X-Menů (je tu někdo, kdo taky zbožňuje mladého Charlese Xaviera? :-D) a 4 části Lásky v bílém pekle (John Thornton - další favorit! :-D).
-umřelo mi několik generací simíků
-přečetla jsem osm knih (ale jedna z nich byla ke zkoušce z filozofie, takže to se nepočítá)
-při pokusu o kuchařské umění (vaření oběda) se mi podařilo v troubě roztavit plastovou misku, které jsem si nevšimla
-byla jsem pasována na královnu prokrastinace

A jaké předměty mě čekají v letním semestru? No… dala jsem si toho docela dost. Já většinou když vidím ty předměty, tak mám chuť všechno vyzkoušet.
Nakonec mě tedy čeká toto: expresivně intervenční přístupy ve SPP1, propedeutické lékařské disciplíny 1 (myslím, že mě rovnou můžete zabít, vyjde to nastejno), seminář z patopsychologie, seminář ze sociální psychologie, sociálněprávní propedeutika (hádám, že to bude další zabijácký předmět), sociální patologie, základy poradenství, základy psychologie 2, základy speciální pedagogiky 2, anglický jazyk pro nefilology 2, etiologie a prevence sociální patologie, poetoterapie.
Mám toho málo, že? :-D Ale jak říkám, u některých ještě nevím, jestli si je nechám. Třeba taková poetoterapie, což je vlastně terapie poezií. Copak jsem se zbláznila? Vždyť já poezii nesnáším! Ale z tohoto hlediska by to mohlo být zajímavé. Jsem prostě nepoučitelná!

Jinak jsem díky zkouškovému získala spoustu nových knih. Respektive jsem si vždycky za odměnu šla koupit nějakou novou. Takže se těšte na další Knižní novinky!

Ze života cvoka

Vánoce jsem prožila celkem v klidu. Ještě předtím jsem tedy absolvovala brigádu, kde jsem prodávala vánoční ryby. Tentokrát jsem byla u kasy. Překvapilo mě, že jsem to docela zvládala, ale někteří lidi byli vážně na zabití.
Jinak jsem dostala spoustu super dárků! Hromadu knížek (5 knih od Jo Nesba, Vlci u našich dveří, Dívka, již jsi tu zanechal, Střet králů, Dvůr trnů a růží a Vražedná léčba), úžasnou tašku z Knižního vesmíru s nápisem z Pána prstenů, přívěsek Arwen/Aragorn, úžasné hrníčky a spoustu dalších věcí. Kdybych měla všechno vypsat a vyfotit, bylo by to na dlouho. Původně jsem chtěla dát své vlastní fotky, ale pořád se mi přetáčely, takže nakonec jsem se rozhodla pro obrázky z internetu. Snad to nevadí. Oba jsou z Knižního vesmíru.

Ve skutečnosti je to mnohem dokonalejší, než na obrázku! :-)

A aby toho nebylo málo, rozhodla jsem se, že vám ukážu svoje dílo. Vánoční ježky! Dobře, mohlo to vypadat trochu estetičtěji, ale i tak jsem na ně pyšná :-D.Ostříhala jsem si vlasy! Měla jsem vlasy skoro do pasu a nechala jsem si je ustřihnout asi po klíční kost. A je to super! Měli jste vidět výraz mé drahé matky. Nevím proč, ale je nějak citově závislá na mých vlasech. Takže jsem si vyposlechla řeči, že přijdu o to, co mě dělá krásnou, že budu tuctová, že už mi to nikdy tolik nenaroste,… bla, bla, bla. Fakt už to docela přeháněla. A čím víc mě přemlouvala, tím větší jsem měla chuť to ustřihnout. A vůbec nelituju. Chvíli mi trvalo, než jsem si na to zvykla, ale je to neskutečná úleva, když to nemusím pracně rozčesávat. Zkrátka nejlepší rozhodnutí! :-)

Dnes je mi 22 let a jsem oficiálně stařena :-D. Své narozeniny bych nejradši ignorovala, ale okolí má zřejmě jiný názor. I když letos jsem asi byla extrémně hodná, protože jsem dostala lístek na úžasnou skupinu Lord of the Dance! Kdo neví, je to irské taneční a hudební představení. Hrozně se na to těším. Jinak jsem dostala peníze na oblečení, nádhernou bílou růži úplně jako od prezidenta Snowa (narážka na Hunger games, kdyby někdo nepochopil), dvě nové knížky (poslední díl Bratrstva a Muž bez tváře - Neuvěřitelný vzestup Vladimíra Putina) a pár dalších věcí. Upřímně, tu knížku o Putinovi jsem fakt nečekala :-D. Je to spíš takový vtípek, ale docela jsem na to zvědavá - aspoň budu chytrá :-D.

Něco v tomto stylu (pro zasmání):


https://www.youtube.com/watch?v=i3XLzYU7H8o

Nedávno jsem dostala velice zajímavou nabídku. Asi šedesátiletý pán mě zval na skleničku :-D. Fakt nechápu to jeho sebevědomí, když mě žádal o číslo. Samozřejmě jsem to slušně odmítla. Možná bych přijala, kdyby mi nechal postavit obří knihovnu s takovým tím posuvným žebříkem :-D.

Dostala jsem od sestry krásnou kytičku - primulku Everdeenovou. Kdo mě zná, ví, že většina kytek u mě nepřežije. Ne že bych to dělala schválně, ale evidentně nemám talent. Tentokrát jsem se ale vážně snažila! Snažila jsem se tak moc, že nebohá primulka začala chřadnout. Já si myslela, že usychá, ale opak byl pravdou. Skoro jsem ji utopila. Ale vypadá to, že se snad vzpamatuje, třikrát hurá!

Tak to by bylo pro dnešek vše.

Mějte se fanfárově! :-)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jane Jane | 12. února 2017 v 11:54 | Reagovat

Je super, že se Ti ve škole líbí. Je mnohem lepší číst nadšené články, místo těch zdeptaných. A v podstatě se chceš pochlubit, že jsi šprt. To je super. Hlavní je, že jsi narozeniny řádně oslavila. Tak to má být.

2 Anie Anie | Web | 20. února 2017 v 16:16 | Reagovat

Opožděně všechno nejlepší k narozeninám!! Gratuluji také ke zkouškovému :) Jsem ráda, že tě škola baví. Je dobře, že jsi změnila obor.
Jinak musím pochválit také krásné vánoční dárky. Tolik skvělých knih bych taky chtěla! A ta taška...nemám slov :D

PS.: nehodila bys tu recept na ježky? Jsou totiž k sežrání :D

3 Maitter z Creepfellu Maitter z Creepfellu | Web | 12. července 2017 v 12:51 | Reagovat

O lecčem ze školy jsem si už přečetla v pozdějších článcích, tak ti tu výjimečně nechám krátký komentář.
Ježci vypadají fakt dobře :-D
Taška je nádherná.
A ty narozeniny mi připomněly, že jsem ti zapomněla popřát i k svátku :-( Souhrnně a s olbřímím zpožděním, za které se omlouvám, ti přeji hodně štěstí, pevné zdraví, spoustu elánu a nadšení, knihovnickou katedrálu (nebo raději rovnou hrad) a přátelské okolí :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Design od