Máte nějaký dotaz, připomínku či
konstruktivní kritiku?
Piště na victorias-stories@seznam.cz --- Najdete mě také na Databázi knih

Knižní novinky 13

18. února 2017 v 17:57 | Victoria |  Knižní novinky
Jak jsem vám slíbila, jsem tu zpátky s dalšími knižními novinkami! Ty poslední byly 25. září, takže je logické, že se mi tu za ty měsíce nahromadilo spoustu knih. Přesněji celkem 14 :-).
Většina byla pořízena v lednu, protože jsem se musela za každou zkoušku nějak odměnit :-D.
Vánoční, narozeninové a recenzní knihy jsem schválně vynechala, protože to by bylo opravdu na dlouho.
Tak jdeme na to!

Z Levných knih:

Rváč (N. Leonard) - tak jo, snažím se nemyslet na to, že to napsal manžel autorky Padesáti odstínů šedi. Po této knize jsem pokukovala hrozně dlouho. Zaujala mě anotace a věřím, že by to mohl být docela dobrý thriller.Věčně zpívají lesy (T. Gulbrannsen) - další super úlovek, kolem kterého jsem kroužila jako nedočkavý sup. Dokonce jsem na ni měla i mírnou slevu kvůli drobnému poškození. Jedná se o norskou literaturu, takže se nejvíc těším na ty popisy přírody, které jsou prý v knize zahrnuty.Čokoláda (J. Harris) - nejdříve jsem viděla film s Johnnym Deppem, který mě naprosto okouzlil (film i Depp :-D). Když jsem viděla tuto knihu v LK, musela jsem ji mít!Cesta vlka, Zlato bohů (E. M. Grylls) - Beara Gryllse a jeho dokumentární seriál Boj o přežití fakt zbožňuju. Když jsem uviděla tyto dvě knihy v LK, nemohla jsem je tam jen tak nechat. Je sice fakt, že tyto jsou zaměřené spíše na dětské čtenáře, ale i tak se na ně moc těším. Aspoň zjistím, jestli je Grylls stejně dobrý spisovatel jako dobrodruh.
Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta (D. Mitchell) - S Davidem Mitchellem ještě nemám žádnou zkušenost, přestože mám ve své knihovničce jeho Atlas mraků. Tisíc podzimů mě ale velmi lákalo, takže jsem dlouho neváhala. Navíc byla kniha za skvělou cenu. Akorát mi přijde, že se tyto knihy hrozně rychle vyprodaly, takže jsem ráda, že jsem dlouho neotálela.


Mozek autisty (T. Grandin) - Kdo nezná film Temple Grandinová, nechť to urychleně napraví! Jedná se o nejznámější autistku. O autismus jako takový se hodně zajímám, takže jsem ráda, že mám tuto knihu ve své knihovničce. Navíc se mi to hodí i ke studiu.Poslední kabriolet (A. Myrer) - dlouho jsem uvažovala, jestli si knihu koupit, ale nakonec mě přesvědčila Databáze knih, na které má kniha velmi dobré hodnocení. Navíc má i zajímavou anotaci a nádhernou obálku :-).Odjinud:

Prokletí Salemu (S. King) - k tomuto snad netřeba komentáře :-). King je prostě King. A když jsem na něho narazila v antikvariátu, nemohla jsem ho tam jen tak nechat :-).Bez šance (N. Shusterman) - jedna povánoční kniha, kterou jsem si koupila za poukázku :-). Dystopie mám ráda a tahle vypadá i inteligentně (ne jako Divergence). Téma mi přijde originální a svým způsobem trochu zvrhlé. Představte si společnost, ve které vás rodiče mohou nechat rozebrat na náhradní díly :-D.Je to i můj život (J. Picoult) - druhá povánoční kniha, kterou jsem už dokonce stihla přečíst. Kniha byla úžasná! Bylo v ní spoustu myšlenek o životě, takže určitě doporučuji. Akorát konec mě hrozně zklamal. Tak moc zklamal, že jsem byla na autorku docela naštvaná a rozhodla jsem se, že knihu už číst znovu nebudu. Četl ji někdo z vás? Co na ni říkáte?Otroci ze Sokora (J. Flanagan) - třetí povánoční kniha :-D. Musím říct, že se panu Flanaganovi Bratrstvo velmi povedlo. Zatím jsem přečetla první tři díly, ale už mám doma všech 6 knih, tak snad to všechno brzy doženu :-).Cranford: Cranfordské dámy (E. Gaskell) - tuto knihu mi darovala sestra, protože ji měla dvakrát, takže jsem samozřejmě ráda. Od E. Gaskellové bych si hrozně moc chtěla přečíst sérii Sever a Jih, ale bohužel se tyto knihy nikde nedají sehnat. Kdybyste náhodou o jejich existenci věděli (respektive je třeba chtěli prodat), tak se hlásím! :-)Pokání (I. McEwan) - tohle byla odměna za zkouškové :-). Přiznám se, nebýt Jamese McAvoye, o této knize bych se nikdy nedozvěděla :-D. Hraje totiž ve filmu, který je natočený podle této knihy. Ale nejdříve se chytám samozřejmě na knížku :-). Prý je velice dobrá, i když na čtení docela těžká.A co nového jste si koupili vy? :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Čteš rád/a?

Miluji to! 86.8% (131)
Celkem ano 6.6% (10)
Nepřeháním to 2.6% (4)
Moc ne 0.7% (1)
Nenávidím to! 3.3% (5)

Komentáře

1 Jane Jane | 18. února 2017 v 19:08 | Reagovat

Kdybys do "knižních novinek" zařadila i knížky z Vánoc a narozenin, tak bys rozhodně nebyla na tak ubohém čísle 14. Každopádně doufám, že se Ti brzy poštěstí to všechno přečíst.

2 Victoria Victoria | Web | 18. února 2017 v 19:47 | Reagovat

[1]: Knížky z Vánoc a narozenin najdeš v jiném článku, který jsem před nedávnem přidala :-).

3 Anie Anie | Web | 20. února 2017 v 16:07 | Reagovat

Naprosto okouzlující úlovky! (a můj milovaný King :D ) Děkuji především za tyto tipy: Poslední kabriolet a Mozek autisty. Dívala jsem se na Databázi a vypadají opravdu lákavě. Určitě si je přečtu.

4 Casion Casion | Web | 22. února 2017 v 14:41 | Reagovat

Veľa zaujímavých kníh, Bez šance si chcem prečítať a rovnako tak Bratrstvo, túto sériu od Johna akosi zanedbávam :D

5 Gauri Gauri | E-mail | Web | 25. února 2017 v 14:28 | Reagovat

Juchů, jsi zpátky!!!! Fakt jsem se do Tvého blogu zamilovala, tak doufám, že nás teď budeš články jen zahlcovat! :D
Dost knížek, co sis pořídila, bych si chtěla přečíst taky. Třeba knížku Čokoláda. Miluju čokoládu, takže knížka o ní musí být prostě úžasná. :D King je prostě King, takže od něj mě taky láká každá knížka, haha. :D A mozek autisty? Uá. Ani jsem nevěděla, že ta knížka existuje, ale Temple Grandin znám, film jsem viděla a tu ženskou moc obdivuji. Doufám, že pak napíšeš recenzi nebo tak něco. :)
Je to i můj život jsem četla. Už je to tedy delší doba, ale četla jsem ji. A mně se konec právě docela líbil. :) Protože byl nečekaný a všechno obrátil vzhůru nohama a mně to tam prostě sedělo víc, než kdyby to dopadlo tak, jak se očekávalo, že jo. Ale existuje i film a tam ten konec předělali, tak třeba by se Ti to líbilo víc. :)

No, já jsem si taky pár knížek pořídila. A spoustu jsem jich dostala. :D Ale mezi ty, které jsem si koupila, patří třeba A hory odpověděly od Hosseiniho. Četla jsem od něj Lovce draků a Tisíce planoucích sluncí a teda paráda. Ohromně silné knihy. Pokud jsi ještě nečetla, napravit! :-D
Potom knížku Zen a umění psát od Bradburyho. Ještě jsem to nepřečetla celé, ale rovněž doporučuji. :) No a pak nějaké další knížky.. jako třeba Farmu od autora, co napsal Díte č.44, jestli Ti to něco říká. Nebo Volání kukačky od Rowlingové. No a pak jsem jich teda hromadu dostala, ale to bych tu byla do večera. :-D
Jinak, k Tvému komentáři u mě na blogu (nevím, jestli bys to tam našla :D): P.S. Miluji Tě, na mě taky nějak valný dojem neudělalo. Ale když přihlédnu k tomu, že ten román začala psát ve svých šestnácti letech a dokončila někdy v jednadvaceti, tak myslím, že to bylo hodně dobré. Chci říct, že byla ještě hodně mladinká a jednalo se o její prvotinu a tak. S láskou, Rosie je sice poměrně pěkná knížka, ale myslím, že si jí dojem na autorku taky moc nevylepšíš. :-D Ale doporučila bych Ti od ní knížku Dárek, ta se mi líbila hodně. :) A Jak najít lásku, ta mě hodně bavila. Byla vtipná. Ale jinak ji řadím spíš mezi oddechové autorky, ovšem hrozně se mi líbí styl, jakým ona vypráví. :) A taky to, jaké postavy ona umí vytvořit. I když ne každý si k ní tu cestu najde, no. :) Jo a povídku dokončuji, tak snad už se to povede! Měla jsem teď docela tvůrčí blok. :(
No, vítám Tě zpátky a taky se pokusím o návrat! :-D

6 Siginitou Siginitou | Web | 28. února 2017 v 20:27 | Reagovat

Některé knihy jsou opravdu užasné. Já si chci teď našetřit a koupit Zaklínače

7 Victoria Victoria | 3. března 2017 v 21:24 | Reagovat

[5]: Tak snažím se být trochu aktivnější, takže doufám, že mi to zůstane :-D.

Film Je to i můj život jsem viděla - líbil se mi víc než knížka :-). Možná že kdybych nejdříve četla knihu, bylo by to jinak.

A hory odpověděly mě hrozně lákají. Lovce draků mám doma, ale ještě jsem se k tomu jaksi nedostala :-D.
Tak doufám, že brzy napíšeš recenzi :-).

Ten Dárek teda zkusím. Snad to bude už o něco lepší :-D.

A na tvou povídku se velice těším, tak si zkus pohnout :-D.

8 Maitter z Creepfellu Maitter z Creepfellu | Web | 12. července 2017 v 12:32 | Reagovat

Věčně zpívají lesy je krásný název.
Docela by mě zajímalo, jestli je Bear Grylls píše sám, nebo je za něj někdo přepisuje. :-D
Od Mitchella mám v plánu Atlas mraků (film je bezva, ale věřím, že kniha musí být mnohokrát lepší, zvlášť co do přehlednosti) a Trináct měsíců.
Temple Grandinovou si přidávám do filmového tudůlistu.
Poslední kabriolet má nešťastnou obálku. Dle popisu na DK přidávám na seznam.
Bez šance mám doma... respektive má ji půjčenou kamarádka :-D Jsem na ni zvědavá, jen možnosti špatné kvality, jak to u „týn dystopií“ bývá, se obávám.
Je to i můj život disponuje děsivým tématem a nejsem si jistá, jestli se do tohohle typu kontroverze chci pouštět. A pokud tě závěr naštval... ech.
Přísahám, že jednou se do Flanagana pustím :-D
Od Kinga jsem četla jen Carrie (skvělá) a Cujo (dobré, ale neohromilo mě).
Cranford mne neláká a Pokání také ne... ve filmu jsou Keira a McAvoy, pravíš? :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama