Březen 2017

Vysoká hra

21. března 2017 v 17:59 | Victoria |  Čtenářský koutek
Autor: Kay Hooper
Počet stran: 147
Nakladatelství: Omega
Rok vydání: 2017"Velmi úspěšná autorka bestsellerů
New York Times Kay Hooper
spřádá příběh o zradě
a druhé šanci dvou milenců,
které rozdělí poslední mise."


Myslím, že už při pohledu na obálku čtenáře napadne, že se bude jednat zřejmě o nějaký napínavý thriller se sexy hlavním hrdinou. Pěkný chlap s vlnitými vlasy, strništěm a tajemným pohledem zajisté nalákal spoustu dam. Když k tomu připočtu šedočernou barvu s jasně rudým písmem, je jasné, že v této knize půjde o napětí. Ale teď už k samotnému ději!

Jak už jsem naznačila, hlavním hrdinou je alfa samec Skye Prescott, tajný agent, který má složitou osobnost, stejně jako minulost. Jeho práce je však pro něho to nejdůležitější, tedy dokud nepotká svou dávnou lásku, se kterou se neviděl šest let. Katrina Kellerová, temperamentní zrzka, je stejně jako on tajná agentka. Potkali se na misi v Berlíně, kde se do sebe vášnivě zamilovali a vzali se, avšak Skye ji za nějaký čas opustil, protože se po mylných informacích domníval, že zradila svou vlast.
A právě po šesti letech se nečekaně setkávají v zábavním párku na další misi.

Už zapomněl na to, jak její dlouhé vlnité vlasy ozářené sluncem jakoby explodovaly rudou barvou. Zapomněl na její velké kočičí oči, které měly nezvyklý nádech jantaru a které byly lemované hustými řasami. Zapomněl na její vystouplé lícní kosti, které by jí dokázaly zajistit bohatství ve světě modelingu, stejně tak jako její dokonalý nos a ústa vytvarovaná pro polibky a sny.
Skye věděl, že sám sobě lže. Nezapomněl vůbec na nic. Spíš si nedovolil vůbec na něco vzpomínat.

(str. 9)

Skye se všemožně snaží získat Katrinu zpátky. Když si spolu vyříkají minulost, opět začnou jeden druhému věřit. A opět mezi nimi vzplane láska. Protože tak to přece u spřízněných duší bývá.
Oba se však musí soustředit i na jinou věc, a tou je jejich mise. Jistý Adrian se chce totiž pokusit o atentát na guvernéra. Podaří se jim ho zastavit?

Nenáviděl, když od ní musel pryč! "Jasně, že si nemyslím, že jsem ze železa," odpověděl nakonec rozladěně, protože ta otázka nebyla důležitá.
"Tak proč jdeš sám?" Hlas měla prudký a v očích jí plál oheň.
"Vezmi s sebou Dana! Nebo kohokoliv!"
Přinutil se k trpělivosti. "Už jsem ti říkal - sám tam budu rychleji. Už jsem jednou Adriana sledoval a vím, jak přemýšlí." Sklonil hlavu a hluboce ji políbil, načež z bundy uvolnil její ruce a ustoupil.

(str. 105)


Můj názor:
Bohužel musím říct, že mě Vysoká hra docela zklamala. Nejvíc mě naštval fakt, že se jedná o jedenáctý a zároveň poslední díl, což v knize nebylo uvedeno. Je sice pravda, že se dá kniha číst i samostatně, ale kvůli neznalosti děje z předchozích dílů jsem občas tápala ve vedlejších postavách. Respektive jsem si k nim nevytvořila žádný vztah.
Co se týče samotného děje… no… žádný zázrak to není. Při čtení jsem si říkala, že by z toho byl parádní béčkový film. Dost mi vadilo, že se v knize prakticky nic neděje. Hlavní náplní byla rádoby romantická zápletka, kdy se hlavní hrdinové jakože děsně milovali. Já teda nevím, ale lásku si představuju jinak. V tomto případě šlo o pouhý chtíč. Erotika v knize mi nevadí, ale tohle už byla kapku nuda.
Abych jen nekritizovala, musím zdůraznit, že kniha byla opravdu čtivá. Není moc tlustá, takže pokud nehledáte nic složitého na čtení, je to ideální volba.

Co víc říct? Myslím, že Vysokou hru bych doporučila hlavně dámám, které mají rády jednoduché příběhy s milostnou zápletkou.

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji nakladatelství Omega.

Vysokou hru můžete zakoupit přímo na stránkách nakladatelství Omega
nebo na e-shopu knihkupectví Knihy Dobrovský.

Nový design - jarní

10. března 2017 v 21:30 | Victoria |  Oznámení
Jak jste si nejspíš všimli, po delší době má můj blog opět nový kabátek :-). Tentokrát jsem chtěla něco jarního, svěžího, optimistického... zkrátka nám pomalu začíná svítit sluníčko, tak jsme to chtěla trochu přenést i na blog, což se myslím povedlo :-). Za sebe mohu říct, že jsem vážně nadšená! Jedná se samozřejmě o tvorbu Gaz. Tímto tedy děkuji za vytvoření i nastavení.

Tak co na něho říkáte? :-)


Neviditelná knihovna

8. března 2017 v 19:39 | Victoria |  Čtenářský koutek
Autor: Genevieve Cogman
Počet stran: 285
Nakladatelství: Omega
Rok vydání: 2017
"Sbírání knih
je v této napínavé fantasy
opravdu nebezpečné.

Představte si Doctora Who
Se špionskými Knihovníky!"


Co musím na Neviditelné knihovně vyzdvihnout, je její nádherná obálka, která vás upoutá na první pohled. Líbí se mi, že na ní není žádný kýčovitý obrázek, ale pouhé lemování, které působí decentně a zároveň trochu starožitně, takže se to ke knize hodí. Barvy jsou laděny do fialova, což působí tak nějak tajemně a my máme pocit, že samotná kniha něco skrývá.
Ale teď už k samotnému obsahu!

Irene má práci, kterou by jí mohl každý knihomol závidět. Pracuje totiž pro Knihovnu, což je speciální instituce, která shromažďuje vzácné knihy z alternativních světů. Ale nenechte se zmýlit! Irene není žádná obyčejná knihovnice, která sedí na zadku a čte si. Jejím úkolem je knihy získávat.
K tomu využívá Jazyk, což je řeč, která plní funkci podobnou magii. Pro tuto mladou ženu je to zkrátka práce snů.
Až do dne, kdy dostane velmi těžkou misi.
Různé světy totiž skrývají různá nebezpečí. Ať už se jedná o magii, tajemná stvoření či sílu chaosu, Irene si s tím musí poradit.

"Nebylo to o vyšším poslání zachraňovat světy. Bylo to o hledání unikátních beletristických děl a jejich uchovávání na místě mimo čas a prostor. Někteří lidé by si možná mohli myslet, že je to malicherný způsob, jak strávit věčnost, ale Irene byla se svou volbou spokojená. Každý, kdo opravdu miloval dobrý příběh, by to pochopil."

(str. 17)

Naštěstí nebyla na tak velký úkol sama. Dostala také mladého pomocníka Kaie, který se ukázal jako velmi schopný a inteligentní muž. Přestože měla Irene pocit, že Kai něco skrývá, vložila do něj svou důvěru, což jí nejednou zachránilo život. V průběhu mise se také oba setkávají s místním detektivem Valem a další Knihovnicí Bradamant, která však touží Irene spíše ponížit.
Svět, do kterého vstoupili, je však zmítán chaosem. Brzy se ukáže, že nebezpečí hrozí nejen od místních, ale také od zrádce Albericha, který byl kdysi knihovníkem a lidé ho vnímají spíše jako legendu.
Podaří se Irene a jejím přátelům získat knihu, po které Knihovna tak touží?

Můj názor:
Abych pravdu řekla, ze začátku jsem byla ke knize trochu skeptická. Fantasy detektivka? No nevím, říkala jsem si.
Ale v průběhu čtení jsem podstatně změnila názor.
Co musím vyzdvihnout, je její neobyčejná čtivost. Vtáhne vás do sebe a vy se ocitnete v úplně jiném světě. Stanete se knižním špionem, bojujete se zlem. Zkrátka se stanete součástí příběhu.
Nápad s Knihovnou byl prostě skvělý a celkem jsem si oblíbila i postavy (až na Valea, ten mi upřímně lezl na nervy), takže za mě palec nahoru. Jen škoda, že to bylo takové ukecané… chtělo to víc akce. Také se mi některé věci zdály málo promyšlené, ale i tak jsem zvědavá na další díl.


Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji nakladatelství Omega.

Neviditelnou knihovnu můžete zakoupit přímo na stránkách nakladatelství Omega
nebo na e-shopu knihkupectví Knihy Dobrovský.

Adriana Figueroa

3. března 2017 v 21:01 | Victoria |  Hudba, videa
Na tuhle dívčinu jsem narazila úplnou náhodou, když jsem si pouštěla písničky přes Youtube. A musím říct, že její hudba je neskutečně nádherná! Adriana většinou nazpívá nějakou známou písničku, ale dává těm písním něco svého. Mají prostě v sobě takové zvláštní kouzlo. Poslouchám je, když nějakým způsobem potřebuju uklidnit svou duši. Nejvíc se mi líbí její upravené písně z Hunger games, které doplňují nádherné kresby (jestli je to její tvorba, to už bohužel netuším).
Tak co na Adrianu říkáte? :-)

1) Safe and Sound (Hunger games & Taylor Swift Cover)2) Rue´s Lullaby (Hunger games Fan Arrangement)3) The Hanging Tree (Hunger games / Mockingjay Original Arrangement)4) Once Upon A December (Anastasia Cover)5) Daughter Of The Moon (Original Song)6) Titanium (Acoustic Cover // David Guetta ft. Sia)7) Healing Incantation (Tangled Colver)Design od