Vysoká hra

21. března 2017 v 17:59 | Victoria |  Čtenářský koutek
Autor: Kay Hooper
Počet stran: 147
Nakladatelství: Omega
Rok vydání: 2017"Velmi úspěšná autorka bestsellerů
New York Times Kay Hooper
spřádá příběh o zradě
a druhé šanci dvou milenců,
které rozdělí poslední mise."


Myslím, že už při pohledu na obálku čtenáře napadne, že se bude jednat zřejmě o nějaký napínavý thriller se sexy hlavním hrdinou. Pěkný chlap s vlnitými vlasy, strništěm a tajemným pohledem zajisté nalákal spoustu dam. Když k tomu připočtu šedočernou barvu s jasně rudým písmem, je jasné, že v této knize půjde o napětí. Ale teď už k samotnému ději!

Jak už jsem naznačila, hlavním hrdinou je alfa samec Skye Prescott, tajný agent, který má složitou osobnost, stejně jako minulost. Jeho práce je však pro něho to nejdůležitější, tedy dokud nepotká svou dávnou lásku, se kterou se neviděl šest let. Katrina Kellerová, temperamentní zrzka, je stejně jako on tajná agentka. Potkali se na misi v Berlíně, kde se do sebe vášnivě zamilovali a vzali se, avšak Skye ji za nějaký čas opustil, protože se po mylných informacích domníval, že zradila svou vlast.
A právě po šesti letech se nečekaně setkávají v zábavním párku na další misi.

Už zapomněl na to, jak její dlouhé vlnité vlasy ozářené sluncem jakoby explodovaly rudou barvou. Zapomněl na její velké kočičí oči, které měly nezvyklý nádech jantaru a které byly lemované hustými řasami. Zapomněl na její vystouplé lícní kosti, které by jí dokázaly zajistit bohatství ve světě modelingu, stejně tak jako její dokonalý nos a ústa vytvarovaná pro polibky a sny.
Skye věděl, že sám sobě lže. Nezapomněl vůbec na nic. Spíš si nedovolil vůbec na něco vzpomínat.

(str. 9)

Skye se všemožně snaží získat Katrinu zpátky. Když si spolu vyříkají minulost, opět začnou jeden druhému věřit. A opět mezi nimi vzplane láska. Protože tak to přece u spřízněných duší bývá.
Oba se však musí soustředit i na jinou věc, a tou je jejich mise. Jistý Adrian se chce totiž pokusit o atentát na guvernéra. Podaří se jim ho zastavit?

Nenáviděl, když od ní musel pryč! "Jasně, že si nemyslím, že jsem ze železa," odpověděl nakonec rozladěně, protože ta otázka nebyla důležitá.
"Tak proč jdeš sám?" Hlas měla prudký a v očích jí plál oheň.
"Vezmi s sebou Dana! Nebo kohokoliv!"
Přinutil se k trpělivosti. "Už jsem ti říkal - sám tam budu rychleji. Už jsem jednou Adriana sledoval a vím, jak přemýšlí." Sklonil hlavu a hluboce ji políbil, načež z bundy uvolnil její ruce a ustoupil.

(str. 105)


Můj názor:
Bohužel musím říct, že mě Vysoká hra docela zklamala. Nejvíc mě naštval fakt, že se jedná o jedenáctý a zároveň poslední díl, což v knize nebylo uvedeno. Je sice pravda, že se dá kniha číst i samostatně, ale kvůli neznalosti děje z předchozích dílů jsem občas tápala ve vedlejších postavách. Respektive jsem si k nim nevytvořila žádný vztah.
Co se týče samotného děje… no… žádný zázrak to není. Při čtení jsem si říkala, že by z toho byl parádní béčkový film. Dost mi vadilo, že se v knize prakticky nic neděje. Hlavní náplní byla rádoby romantická zápletka, kdy se hlavní hrdinové jakože děsně milovali. Já teda nevím, ale lásku si představuju jinak. V tomto případě šlo o pouhý chtíč. Erotika v knize mi nevadí, ale tohle už byla kapku nuda.
Abych jen nekritizovala, musím zdůraznit, že kniha byla opravdu čtivá. Není moc tlustá, takže pokud nehledáte nic složitého na čtení, je to ideální volba.

Co víc říct? Myslím, že Vysokou hru bych doporučila hlavně dámám, které mají rády jednoduché příběhy s milostnou zápletkou.

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji nakladatelství Omega.

Vysokou hru můžete zakoupit přímo na stránkách nakladatelství Omega
nebo na e-shopu knihkupectví Knihy Dobrovský.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jane Jane | 22. března 2017 v 14:04 | Reagovat

Velmi povedená recenze.

2 Karin Karin | Web | 24. března 2017 v 20:08 | Reagovat

No jo, takových knih je plno. Snad budeš brzy recenzovat něco, co tě bude bavit! :)

3 Siginitou Siginitou | Web | 26. března 2017 v 10:49 | Reagovat

Tohle může být dobrá kniha :)

4 Maitter z Creepfellu Maitter z Creepfellu | Web | 12. července 2017 v 11:36 | Reagovat

Upřímně, podle obálky si představím spíš další z těch ó úžasných polopornoděl a rychle se vzdálím :-D Odradily mě už klišoidní úryvky a hlavní postavy.
Pěkné shrnutí, Vics.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Design od