Strasti vysokoškoláka 7

8. května 2017 v 10:49 | Victoria |  Strasti vysokoškoláka
Vítejte u dalších Strastí vysokoškoláka! Stýskalo se vám? Chudákovi vysokoškolákovi teda jo. Zrovna se totiž pustil do boje se zlotřilými profesory/kami. Pár končetin mu chybí, ale zatím žije!

Ke škole - začíná to být docela sranda. Pořád mě baví, což je rozhodně pozitivum. Z předmětů jsem si hodně oblíbila propedeutické lékařské disciplíny, kde mě nejvíc zaujala genetika, ortopedie a první pomoc, a základy práva, u kterých si teda každý stěžuje, že je to děsná nuda, ale já si ty přednášky fakt užívám (ano, jsem asi vadná, ale co už se mnou). Jak už jsem naznačila v úvodu, vrhla jsem se do víru zkouškového, což v překladu znamená nedostatek spánku, krví podlité oči, hysterické záchvaty a litry kávy (věrný to společník). Ono vlastně to zkouškové ještě oficiálně nezačalo, ale jako správný cvok jsem využila předtermínů, takže mám za sebou už pět předmětů! No… angličtinu jsem zvládla už na začátku semestru, takže tam jsem pak ani nemusela chodit. Předminulý týden jsem absolvovala test z expresivně intervenčních přístupů, který by mimochodem nedal jen blbec - tak byl primitivní. A minulý týden jsem psala test z již zmíněného práva a lékařských disciplín. Obojí jsem zvládla, takže třikrát hurá! No a u pátého předmětu stačilo napsat seminárku, takže tak.
To vtipné na tom je, že mi zbývá asi ještě šest zkoušek, přičemž minimálně dvě z nich budou dost drsné. Takzvané síto v prváku. Jeden předmět si v příštím semestru nemůžeme zopakovat, kdybychom to náhodou nedali. Prostě by nám se slzami v očích zamávali šátečkem a vyprovodili nás za ruku ze školičky, abychom se náhodou neztratili. Takže ta horší část zkouškového teprve přijde. Držte mi palce!

Na mém oboru mě nejvíc štve fakt, že většina lidí tam nečte a NEUMÍ česky! Já vím, že na podělaném fejsbůku pravopis nikdo neřeší, ale kolikrát to fakt trhá oči. Nedávno mi spolužačka poslala nějaké poznámky ze školy a měla tam napsané obvikle! Samozřejmě chápu, že ne každý je genius na češtinu (já sama nejsem), ale obvikle? Z toho mi běhá mráz po zádech :-D.

Člověk by nevěřil, co všechno se vejde do notebookové tašky. Základ je tedy notebook a nabíječka. A teď přijde ta sranda. Obvykle mi v tašce nesmí chybět takové ty věci, jako je peněženka, mobil, sluchátka, klíče, balzám na rty, kapesníky, kartáč na vlasy. Dále s sebou tahám knížku do vlaku, protože co kdybych se nudila. Čas od času s sebou tahám dokonce dvě knížky, protože co kdybych na tu první neměla náladu. A ve zkouškovém období samozřejmě skripta. Pak se mi tam musí vejít deštník a šátek. A třešničkou na dortu je pepřák, který tam tahám celý rok a zatím jsem ho ještě nevytáhla. Asi trochu dlabu na svou bezpečnost, ale mám pocit, že dobře mířený kopanec do rozkroku by byl stejně lepší. Na svačinu a pití mi většinou nezbývá místo. Takže i když občas bývám během cesty hladová a žíznivá, co na tom. Hlavní je, že mám dvě knížky. Duševní potrava je přece nejdůležitější! :-D

Gestapačka nám před zkouškovým nezapomněla říct, že její test minulý rok nedalo 80% studentů. Milá paní.

Co se týče mých drahých spolubydlících, tak se skoro nic nezměnilo. Na bytě je furt stejný bordel a připadá mi, že uklízím jenom já. Nejvíc mě dorazilo, když princezna vyhodila rozbitý koš a místo něho tam nechala obří modrý pytel, u kterého trvalo snad sto let, než se zaplnil. Dovedete si to představit? Ten smrad a mušky, které poletovaly okolo? :-D Tož chvíli jsem to tolerovala, ale pak jsem navrhla, jestli bychom se nemohli složit na nějaký normální koš, aby to nevypadalo tak blbě. Všichni souhlasili. Druhý den jdu do kuchyně a tam je taková ta větší a pevnější Albert taška, ve kterém byl teda sáček na odpadky. Jo, mí spolubydlící jsou vážně kreativní. Nakonec jsem se rozhodla to radši neřešit a zachovat si svůj stoický klid.

Myslím, že už mě na bytě nic nepřekvapí. Jednou takhle přijedu ráno na byt, vejdu do pokoje a v mé posteli leží cizí kluk! Nakonec se ukázalo, že to je nějaký kamarád spolubydlící. Jako nebrala jsem to nijak tragicky, ale popravdě jsem se sama trochu těšila, že si ještě chvíli pospím, než budu muset do školy. Takhle mi překazit plány! :-D

Musím však říct, že moje spolubydlící Slovenka je vážně skvělá. Lepší spolubydlící bych si snad nemohla přát. Třeba jsme se shodly na tom, že noc je nejlepší část dne, protože se člověk konečně vyspí :-D. Nebo když se jedné z nás nechce do školy, tak si vždycky říkáme, že kašleme na školu a uděláme si maraton Pána Prstenů :-D. A že si navzájem napíšeme omluvenku :-D.

Začínám mít pocit, že přitahuju bezdomovce jako magnet. Jako by cítili, že jsem hodný blbec. I když už jsem se snad naučila, jak na ně. Nedávno mě zastavila jedna paní, jestli bych jí nepřispěla na lístek do Přerova. Tak jsem se usmála a v klidu jí řekla, že jí ten lístek klidně koupím a pak jí ho dám. Kupodivu souhlasila. Takže jsem aspoň měla jistotu, že si za ty peníze nekoupí chlast. I když moje kamarádka tvrdí, že ten lístek pak klidně mohla prodat, ale tak vychcaní snad lidi ještě nejsou :-D. Navíc kdo by ten lístek od ní koupil, že. Ale jak říkám, jsem prostě pitomá, takže kdo ví :-D.


Tak to by bylo pro dnešek vše! A jak bojujete vy, drazí vysokoškoláci? :-)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Jane Jane | 8. května 2017 v 19:19 | Reagovat

Jsi nejšikovnější člověk,kterého znám. Takže držíme všechny palečky ;-) , které tu máme a až vše úspěšně dáš, uděláme piknik.

2 Blondie Blondie | Web | 13. května 2017 v 1:41 | Reagovat

Jeeej! Gratuluju k hotovým zkouškám :D já se zrovna učím na první letošní klauzuru :-( Ráda vidím, že už je to se školou lepší :) doufám, že to už půjde jenom nahoru. Za základy práva samozřejmě chválím :-D  :-D
Slovenské spolubydlící jsou ta nejlepší stvoření na celém světě! Sice místo Pána Prstenů sháníme růžovou vodnici, ale vzájemná láska není o nic menší! Takových lidí se člověk má držet, hm?
Zamilovanost asi nejde nevidět co? :D Při vystupování z kolejního výtahu jsem zírala do mobilu a naběhla přímo do (velmi pohledného) spoluobyvatele a ještě mu asi po minutovém rozhovoru oznámila, že mě bere na zmrzlinu :-D

3 Atheira Atheira | Web | 17. května 2017 v 11:09 | Reagovat

Pepřák nemá být pohřbený v tašce, ale v kapse nebo někde, kde se k němu dostaneš. :-P Co kdybys ho fakt náhodou potřebovala? :D
Mimochodem, běžně pepřák expiruje za dva roky. Tak si ho nezapomeň včas vyměnit. Rok jsi ho nepoužila, třeba ho budeš potřebovat použít za dva a půl roku a on jenom škrtne, prdne a nic. :D

Nechci se nikoho zastávat, ale taková pravopisná bota se občas stane každému. Právě spíš v takovém slově, jako je obvykle... Jedna moje kamarádka (mimochodem, učí češtinu) jednou napsala "vydět" a pak řádně šílela... No... já jednou napsala "knich" místo "knih" a taky jsem pak málem dostala infarkt. :D  :D

4 Victoria Victoria | 17. května 2017 v 11:40 | Reagovat

[3]: No jo, ale když já na ten pepřák vždycky zapomenu :-D. Nebo možná trpím falešným pocitem bezpečí, těžko říct :-D.

Jasně, já samozřejmě chápu, že se občas nějaká ta chyba stane. Ta daná slečna tam ale měla těch chyb tolik, až to trhalo oči :-D. I když věřím, že většina lidí by to asi neřešila. Možná je to ještě nějaká pozůstalá deformace z české filologie, kterou jsem rok studovala :-D.

[2]: Tak držím palečky. A to pozvání je super! Taky bych chtěla být takhle odvážná :-D.

5 Maitter z Creepfellu Maitter z Creepfellu | Web | 12. července 2017 v 10:46 | Reagovat

Ten puch by mne zničil. To mi opravdu vadí – obří chuchvalce prachu, starobylých pavučin a lepivých skvrn, které byly v minulém životě součástí lidské potravy.
Ještě, že všecko popisuješ s nadhledem. Skoro se přestávám bát budoucnosti :-D
K notebookové tašce jen jediná věc: vím přesně, o čem mluvíš. :-D
S bezdomovci bych to patrně měla podobně, takže se jim snažím vyhýbat (asi je to zlé, nicméně jsem hodně skeptická vůči lítostivým příběhům...). Podle mě ses zachovala správně :-)

Korektorčina poznámka: Albert taška, ve kterém – bez m; 80% studentů – mezera (Osmdesát procent – 80 %, osmdesátiprocentní – 80%.).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Design od