Máte nějaký dotaz, připomínku či
konstruktivní kritiku?
Piště na victorias-stories@seznam.cz --- Najdete mě také na Databázi knih

Je ze mě druhačka!

21. června 2017 v 13:31 | Victoria |  Pár žvástů z mé nevymáchané pusy
Je to tady, vážení. Konečně jsem úspěšně dokončila první rok na vysoké škole. Tedy... on je to vlastně můj druhý rok, jak nejspíš víte, ale jelikož mě z České filologie vyhodili, nevzdala jsem to a nastoupila v září na Speciální pedagogiku.
A jak bych tento rok zhodnotila?
Oproti České filologii je to obrovská změna. Naštěstí můžu říct, že změna k lepšímu. Hodiny mě baví, probírané látky jsou pestré, prostě se nenudím. Je tu hodně psychologie, práva, sociologie, něco z lékařství, specky, expresivní terapie, pedagogiky,... prostě od každého trochu, a to mě na tom právě baví.
Taky mi přijde, že jsem se konečně naučila se učit. Respektive nemám problém se naučit 60 stran za dva dny. Ne že bych se takhle na poslední chvíli učila pořád, ale občas nevyjde čas, znáte to :-D. Jde prostě o to, že už nějak intuitivně vím, co je důležité a co ne. Nebo mi to prostě leze do hlavy samo, protože mě to baví :-D.
A moje známky? Musím říct, že jsem sama se sebou docela spokojená. Můj celkový průměr za tento rok je 1,35. To není špatné, že? :-) Ze známek mám jen áčka a jedno E, které mě upřímně hrozně štve :-D. Byl to prasácký test, jinak se to říct nedá. Spousta lidí to nedala a myslím, že hodně lidí skončilo. Byl to právě jeden z vyhazovacích předmětů, které nelze
opakovat příští rok, takže ti neúspěšní se se studiem budou muset rozloučit. Měla jsem vlastně docela štěstí. Ale stejně mě to štve. Jedno pitomé E! Vypadá to blbě :-D.

Olomouc je samozřejmě stejně úžasná jako vždy. A není to jen tím, že u Šantovky otevřeli stánek s trdlojogurtem :-D.
Jen ten byt mě docela štval, ale naštěstí své spolubydlící už neuvidím :-D. Teda až na Slovenku, tu si jako spolubydlící nemůžu vynachválit :-). Příští rok si chceme najít něco lepšího (a doufám, že i s lepšími lidmi), tak nám držte palce :-).


Trdelník s jogurtovou zmrzlinou, karamelovou polevou, banánem a lentilkami!
Jedla jsem to poprvé v životě a byla to paráda! Jen škoda, že je to tak drahé.
Člověk by si s takovou málem myslel, že je to snad vyrobené z pandí kůže :-D.

A další novinky? No... nic moc nového se neděje. Za zmínku stojí snad jen to, že můj milovaný notebook definitivně odešel do křemíkového nebe. Je v tak špatném stavu, že nemá cenu se ho pokoušet opravit. Budiž mu země lehká.
To tedy znamená, že jsem zatím bez počítače, takže očekávajte sníženou aktivitu Ona někdy nějaká byla? na blogu. Mám sice k dispocizi tátův notebook, ale ten je extrémně pomalý a hrozí nebezpečí, že moje netrpělivé já ho vyhodí z okna. Takže to nechci pokoušet :-D.

Ale konečně mám brigádu! V Albertu :-D. Jako... nemůžu říct, že bych se tam těšila, ale třeba to bude fajn. Respektive třeba mi to aspoň půjde :-D. Zatím budu u ovoce a zeleniny, což nezní tak hrozně. Prý ale možná půjdu i k podkladně.
Ale co, ať si pak nestěžují, až budu mít samé storno :-D. Nastupuji příští týden, tak mi držte palce, ať si neudělám nějaký trapas.

Jinak moc plány na léto nemám. Chci chodit hlavně na tu brigádu, začít cvičit, trochu se opálit a pohnout s knížkami, které se mi tu za celý rok nějak namnožily :-D. Já ty prázdniny zas tak moc nemusím, radši bych šla zase do školy. Ale aspoň si vydělám nějaké peníze. A jaké jsou vaše plány? :-)

Zatím se mějte krásně!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 B. B. | 22. června 2017 v 14:35 | Reagovat

Gratuluji, letos byly tvé články mnohem pozitivnější, je skvělé, že ses v oboru našla. Já mám za sebou rok na ČF a jsem nadšená. Tak krásné léto!! ;-)

2 Kateřina Kateřina | Web | 22. června 2017 v 15:51 | Reagovat

To vypadá na pohodové studentské prázdniny, tedy, opatřené brigádou....

3 Victoria Victoria | 22. června 2017 v 16:43 | Reagovat

[1]: To rozhodně. Je rozdíl, když člověk studuje něco, co ho opravdu baví :-). A je super, že jsi nadšená z ČF, to ti přeju :-). A tobě taky pěkné léto!

4 Jane Jane | 22. června 2017 v 18:44 | Reagovat

Trdlojogurt vypadá báječně. Měla jsi vyfotit, jak vypadala tvoje pusa po pozření té dobrůtky:-). Takové nom nom nom. Každopádně jen tak dál, šprte.

5 Terka Terka | E-mail | Web | 24. června 2017 v 23:51 | Reagovat

Začít cvičit? Tak jo, já tě teda v zelce naučím s paleťákem! To tě nápad na cvičení hned přejde! :D

6 Maitter z Creepfellu Maitter z Creepfellu | Web | 12. července 2017 v 9:47 | Reagovat

Jooo, zvládla jsi to na nejlepší! *mává transparenty, v jednom koutku úst píšťalu a v druhém frkačku, kolem pasu řetěz z rolniček a rozhazuje vstupenky na koncerty Maidenů ve všech koutech vesmíru* To je naprostá paráda :-) Jsem hrozně ráda, že tě tenhle obor baví, i v tvých článcích je vidět změna myšlenkové atmosféry. Už to není nucený optimismus a unavené doufání. Boha, je to skvělé! :-)
Šedesát stran za dva dny? Páni, to chci umět! Nejlépe hned. Ale budu si nejspíš muset ještě řádku let počkat, než něco takového dovedu. S mým zaměřením na úplně zbytečné detaily, jehož se ne a ne zbavit, protože „Co kdyby se to náhodou hodilo?“... :-D
K odchodu křemíkového domácího mazlíčka upřímnou soustrast. Nehledě na tragičnost vyhlídky na ztenčení úspor :-D

Ááá! Nemínila jsem nikoho vyděsit! Ozářením jsem myslela rentgen, kruci, vůbec mě nenapadla rakovina :-( Hlásím, že jsem v pořádku, žádná rakovina v dohledu.
Nepočítám s tím, že mi gympl zajistí dobrou budoucnost, avšak doufám v aspoň větší šanci úspěšně zvládnout přijímačky (náš gympl je dost náročný)... doufám, doufám, doufám...
Ráda se podívat na stránky oněch tří bloggerek-hraničářek. Jen nevím, zda k nim řadit sebe. Spíš ne. Asi. K umělečnu mohu dodat, že o přímou úměru asi nepůjde, ale z nějakého důvodu bývají umělci často tím či oním způsobem „ulítlí“. Odmítám však věřit, že optimistická/asertivní hlava nedovede kouzlit. Pfff!
Děkuji ti, nesmírně ti děkuji za podporu a oporu, jakou jsi. Šťastní lidé, kteří tě mají v životě, ať virtuálním, či fyzickém :-)

P. S. V uvítání na blogu máš dva překlepy: "v mé lesním sídle" a "nakoukeneme". Divím se, že jsem si toho dřív nevšimla, čtu si jej pokaždé, protože pokaždé potěší :-)

7 Maitter z Creepfellu Maitter z Creepfellu | Web | 12. července 2017 v 9:49 | Reagovat

Oprava: ráda se podívám. Grr.

8 Maitter z Creepfellu Maitter z Creepfellu | 18. července 2017 v 11:04 | Reagovat

Aye, to vysvětlování by mě štvalo. Nejlépe, aby to tetování nikdy nikdo kromě mne neviděl :-D :-D Páni, Darrenupíří citát mne nenapadl, a to jej vidím stejně jako ty. Hmm. Ještě budu uvažovat. Je to daleko a třeba se nakonec neodvážím vůbec k ničemu. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama