Máte nějaký dotaz, připomínku či
konstruktivní kritiku?
Piště na victorias-stories@seznam.cz --- Najdete mě také na Databázi knih

Knižní novinky 14

20. července 2017 v 18:18 | Victoria |  Knižní novinky
Nevím, čím to je, ale poslední dobou se mi ty knihy nějak namnožily. Nebo mi knihovničku doplňuje nějaký knižní skřítek. Já v tom prsty samozřejmě nemám :-). No tak jo. Možná trošku... trošičku. Co mi pod ruku přišlo tentokrát?

Z Levných knih:

Ten den jsem se rozhodl zemřít (J. Destin) - mám ráda psycho knížky. A tahle vypadá dost brutálně. Je to o klukovi, který byl šikanový a rozhodl se to řešit sebevraždou. Ještě jsem ji nečetla, stále jsem nějak neměla odvahu. Ale její čas přijde.


Studenti, láska, Čeka a smrt (A. Rachmanovová) - jedná se vlastně o deník mladé holky, která píše o bolševickém převratu. Abych se přiznala, o Rusku toho moc nevím. A chci to napravit. Myslím, že by to mohlo být něco ve stylu Deníku Anny Frankové, takže se na to docela těším.


Cesta k mým matkám (E. Holá) - další knížka, která se zabývá docela vážným tématem. Samozřejmě jsem ji v LK nemohla nechat :-).Za horou smrti (E. Hagerup) - téhle knížečky bych si zřejmě vůbec nevšimla, kdyby nebylo té epesní obálky! Tímhle si mě okamžitě získala. Obálka i příběh na mě působí tak trochu ve stylu Darrena Shana (asi že si vždycky představím Upíří horu :-D). Sice si myslím, že to bude spíš kniha pro děti a mládež, ale komu to vadí? Mně určitě ne :-D.


Lovci snů (L. Hrdlička) - tohle fantasy/sci-fi jsem tam rozhodně nemohla nechat. Přestože jsem k českým autorům občas trochu skeptická, Lovci snů mě zaujali. I obálka se mi moc líbí. Tak snad mě kniha nezklame.


Bridget Jones´s diary (H. Fielding) - chci si trochu oprášit angličtinu, takže jsem si říkala, že bych měla začít s něčím jednodušším. Hádám, že tohle bude celkem v pohodě. Jen se přinutit nějak začít :-D.


Darované (asi jsem byla moc hodná):

Zkouška (J. Charbonneau) - tuhle knihu jsem dostala od kamarádky k narozeninám. Dystopie teď nějak frčí a já na ni byla moc zvědavá. Styl psaní je jednodušší a děj docela vykrádá Hunger games a Divergenci, ale nebylo to špatné. Taková odpočinková četba, která se rychle čte. Na Hunger games to však nemá, to je moje srdcovka.


Zaklínač - Poslední přání (A. Sapkowski) - kniha k svátku, tentokrát od sestry a budoucího švagra. Bylo to moje první setkání s panem Sapkowskim. A jsem nadšená! Je to taková zvláštní fantasy s trochu temnějšími pohádkovými prvky. A Geralt je prostě sekáč :-D. Jen ten jazyk byl dost komplikovaný... kvůli tomu se mi to trochu hůř četlo.


Zkurvenej příběh (B. Minier) - táta mi koupil knížku! Zapřísáhlý odpůrce čtení, který by z knih nejradši postavil hranici. A pak se díval, jak hoří :-D. Zkurvenej příběh byl zkurveně dobrý! Jinak se to napsat nedá :-D.


HU - Bitva na Hackhamské pláni (J. Flanagan) - v příštím životě chci být hraničářka! Zatraceně, ti mají fajn život. Toulat se po lesích, střílet z luku, pít litry kávy, občas se zapojit do nějaké té bitvy... no nebylo by to fajn? :-D Omlouvám se za to fantazírování, ale zrovna tuhle knihu čtu, tak jsem trochu ovlivněná :-D. Flanagan opět nezklamal, je skvělý!


Život po tobě (J. Moyes) - knihu už jsem stihla přečíst. Byla samozřejmě nádherná, jak je u Jojo zvykem. Řekla bych, že na Než jsem tě poznala nemá, ale pokračování to bylo pěkné.


Poppy Day (A. Prowse) - u Dobrovského byly zlevněné knihy, takže jsem toho využila a za zkouškové si něco koupila. Obálka se mi líbí moc a anotace mě taky zaujala. Akorát hodnocení to má takové rozporuplné, ale stejně se na knihu těším.A co pěkného jste si koupili vy? :-)
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Čteš rád/a?

Miluji to! 86.8% (131)
Celkem ano 6.6% (10)
Nepřeháním to 2.6% (4)
Moc ne 0.7% (1)
Nenávidím to! 3.3% (5)

Komentáře

1 Jane Jane | 21. července 2017 v 9:56 | Reagovat

Gratuluji k pěkným úlovkům. Snad se ti podaří doplnit knihovničku o hromadu dalších knih.

2 Maitter z Creepfellu Maitter z Creepfellu | Web | 21. července 2017 v 13:14 | Reagovat

Ten den jsem se rozhodl zemřít vypadá zajímavě. Se šikanou se setkává hrozná spousta lidí a stoprocentně se jí předejít nedá. Snad ale takto drsné případy postupně vymizí... Psychika je vrtkavá věc.
Čeka mě neláká, zato o Cestě k mým matkám jsem si přečetla na DK a, fíha, to by mohlo být duševně drsné. Psychověci mě lákají též :-D
Za horou smrti určitě recenzuj, klidně jen jako P. S. k některému jinému článku. Jsem moc zvědavá, co se z toho vyklube :-D
Lovci snů – pěkný název, sci-fi a ještě v českém prostředí? Už bych konečně měla začít ochutnávat české autory :-) Mimochodem, znáš Lovkyni snů od Lisy McMannové? Krásný nápad. Doporučuji.
Od Deníku Bridget Jonesové mě odrazuje vidina trapného humoru, jaký jsem nesnesla ve filmu. Jaká je předloha? A když už jsme u Fieldingových – autorka Joy Fieldingová píše výborně čtivě a o psycho tématech. Podívej se na její tvorbu :-)
Univerzita výjimečných je typický příklad marketingového tahu a nikdo mne nepřesvědčí o opaku :-D Obálka je přesně ve stylu Čtyřky: Divergentních povídek. Jednoduchých dystopií už mám však nějak po krk...
Zaklínač, nové vydání, leč se stejným překladem... hmm... stejně mám chuť sehnat si ta stará, od Krve elfů až po Paní jezera :-D Dosud jsem je nečetla :-?
Jmenuje-li se film či kniha tak expresivně jako Zkurvenej příběh, mimoděk očekávám kravinu. :-D Zatím jediná detektivka, k níž jsem si našla cestu, je Milénium.
Jednou... jednou se do Flanagana pustím :-D
Než jsem tě poznala je na DK podezřele dobře hodnocená kniha... že bych ji předhodila mamince, aby mi ji také ohodnotila? Většinou má všecko přečtené předem :-D
U Poppy Day mě zajímá sloh, recenze se vskutku dost liší.
Těším se na další článek, Vics, zatím se měj krásně! :-)

3 Maitter z Creepfellu Maitter z Creepfellu | Web | 23. července 2017 v 15:23 | Reagovat

Erebos je bezvadná kniha a kdybys chtěla něco strašidelnějšího, stoprocentně si přečti Saeculum. :-D

4 Casion Casion | Web | 24. července 2017 v 20:14 | Reagovat

Krásne knižné prírastky :-) Za horou smrti ma zaujala, o knihe som ešte nepočula ale vyzerá pútavo :-) Inak Univerzita výjimečných sa mi páčila, dúfam, že bude aj tebe a Zaklínač je skvelá séria :D HU je stará dobrá klasika, tento diel mi sadol viac než predošlý :D

5 Anie Anie | Web | 25. července 2017 v 17:59 | Reagovat

Krásné úlovky! Nejvíc mě zaujala první kniha, pokud na ni budeš psát recenzi, určitě si ji ráda přečtu :)

Já měla teď narozeniny, takže těch darovaných knih bylo taky víc :) Jen moje knihovna už praská ve švech :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama