Strasti brigádníka

25. července 2017 v 22:59 | Victoria |  Pár žvástů z mé nevymáchané pusy
Už je to skoro měsíc, co brigádničím v jednom hypermarketu, konkrétně v úseku ovoce a zeleniny. Jméno hypermarketu tu raději psát nebudu. Prozradím vám jen, že začíná na A a končí na T :-D. A musím říct, že zážitků mám víc než dost. Chcete vědět, jak (ne)přežívám?

Jezdím s paleťákem. A hodně. Poslední dobou mám pocit, že už jsem se s ním docela zkámošila. Konečně.
Negativní na tom je, že ze mě všichni skladníci musí mít psinu. Pokud tedy sledují mou snahu o to, abych se nevybourala.
Pozitivní na tom je, že nepotřebuju řidičák. A nikdo mi nedá pokutu, když nabourám do dveří, banánových krabic,... doplňte dle libosti.

Myslela jsem, že ovoce a zelenina bude docela sranda. A vážně to tak je. Za celou směnu si nesednete a kolikrát ani nestíháte přestávku.
Negativní na tom je, že máte na konci směny neskutečně oteklé nohy. Tedy do té doby, než si nohy zvyknou. A jste unavení. A máte hlad.
Pozitivní na tom je, že chtě nechtě začnete trochu hubnout. U mě se jedná o 3 kg, což za měsíc není zas tak moc, ale potěší to.

Zvedáte bedny. Hodně beden. A jsou těžké. Například banány mají 18 kg. Docela sranda, když je máte na paletě v úrovni hlavy a musíte je sundat dolů. Nebo když potřebujete zboží, které je na paletě úplně naspodu a máte na něm naskládané zboží, které zrovna nechcete. Prostě neustále něco zvedáte. S tím se asi člověk musí smířit. Že ženy podle zákoníku práce mohou zvedat max. 10 kg? Pche. Bezpečnost práce nikoho nezajímá. Kvůli tomu jsem taky samá modřina a škrábanec. Jeden den jsem objevila modřiny na rukách, nohách i břichu :-D. A s těmi škrábanci vypadám občas jak emo.
Negativní na tom je, že se člověk fakt neskutečně nadře. A po čase ho začnou bolet záda.
Pozitivní na tom je, že se mi začínají dělat svaly na rukách. To mám místo posilovny.

Nesnáším lidi. Respektive zákazníky. Občas se najdou fajn lidičkové, kteří s vámi chtějí kecat, ale přijde mi, že spíš narážím na samé kretény. Jak mám sakra vědět, jestli odpoledne budou vajíčka? :-D Nebo kde najdou to a to? Ať si koupí mapu!
Negativní na tom je, že se musíte neustále usmívat a mile odpovídat, i když jste spali čtyři hodiny a máte chuť pár lidí (nejen) z vedení pozabíjet.
Pozitivní na tom je, že je většinou můžete poslat na informace. Jedině tak se jich zbavíte :-D. Ale samozřejmě pokud vím, poradím.

Tradá. Po měsíci nám zavedli úplně nový systém. Takže skoro všechno, co jsem se naučila, se musím učit znovu. A jinak. Třešničkou na dortu bylo, když si každý musel zvolit ke svým přihlašovacím údajům nové heslo. Jelikož jsem děsně šikovná, podařilo se mi udělat rekord. Asi po dvaceti minutách jsem si to nové heslo zablokovala. Všichni se samozřejmě tvářili hrozně mile a chápavě *mává cedulí sarkasmus*.
Negativní na tom je, že jsem se to měsíc učila úplně zbytečně.
Pozitivní na tom je... vlastně nic.

Když se nezeptáte, nic nevíte. Nikdo vás za ručičku nevede. Možná tak první tři dny. Nejoblíbenější zaučovací metoda je házení do vody. Po včerejší inventuře jsem měla sto chutí dát výpověď. Proč by se mi to někdo obtěžoval vysvětlit, že? Však ona na to přijde. Stres ještě nikomu neuškodil. Tradá.
Negativní na tom je, že nemůžete poslat vedení do... však víte kam.
Pozitivní na tom je, že se naučíte spoléhat jen sami na sebe. A naučíte se sebeovládání tím, že zadržujete slzy a snažíte se neposlat vedení do... no však přece víte.

S víkendy se jednou za 14 dní rozlučte. A se státními svátky taky. Lidé by jinak umřeli hlady. A to nemůžeme dopustit!
Negativní na tom je, že se člověku o víkendu děsně nechce. Protože prostě víte, že to bude blázinec. Lidé zřejmě berou nakupování v hypermarketu jako rodinnou akci. Výlet. Je to na hlavu.
Pozitivní na tom je, že mám příplatky za víkendy. Prý.

Měla jsem jít dělat sekuriťáka. Ti si akorát chodí po prodejně a vykecávají. Maximálně chytají myši, ale u toho jsem ještě nebyla. A zrovna tohle bych chtěla vidět.
Negativní na tom je, že vám každý den koukají do batohu, jestli jste náhodou zrovna něco neukradli. A občas si neodpustí blbé kecy.
Pozitivní na tom je... na to jsem pořád ještě nepřišla. Možná jen to chytání myší.

Další nazabitívěcí je rádio a jeho reklamy. Pomalu mi to začíná lézt na mozek. Šplíchoni. Maso před grilováním ne-na-kle-pá-vá-me, protože pak je maso tuhé! A nabízíme jistotu stabilního zaměstnání a možnost kariérního růstu! Přijďte mezi nás, rádi vás poznáme! Bla. Bla. Bla.
Negativní na tom je, že to jsou děsné kecy, které vám prostě lezou na nervy. Tady už jde o duševní zdraví!
Pozitivní na tom je, že tohle spešl rádio pouští i normální písničky. Člověku nejednou zvedne náladu, když uslyší svoji oblíbenou písničku.

Pořád musím kontrolovat kvalitu. Je to vážně paráda, když přebíráte rajčata a najednou nechtěně zaboříte prst do zhnilého rajčete. Na(ne)štěstí vám občas napoví invaze mušek, takže většinou zhnilý produkt velmi rychle najdete.
Negativní na tom jsou samozřejmě ty hniliny a mušky. I když já osobně považuji za nejhorší zážitek prasklý jetý meloun. Čas od času se musíte držet, abyste nezačali zvracet.
Pozitivní na tom je, že máte nekonečnou zásobu (nejen) zhnilých rajčat, kdyby šel náhodou na nákup jeden nejmenovaný prezident :-D. Nebo někteří politici. Nebo rovnou úhlavní nepřátelé.

Tak to by bylo vše, vážení! Vy, nepracující, užívejte si volna a prázdnin. Však ono vám to jednou skončí. Já bych ráda vydržela do půlky září. Takže nebojte, určitě se se svými Strastmi zase ozvu.

Zatím se mějte krásně!
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Líbí se ti moje tvorba?

Ano 90.2% (138)
Ne 5.2% (8)
Jen některá 4.6% (7)

Komentáře

1 cosmetic-world cosmetic-world | Web | 25. července 2017 v 23:15 | Reagovat

Taky brigadnicim v obchodě jsem dělala taktéž ale v Tescu za pokladnou,vydržela jsem dva měsíce😀😀 hrozný taky,ale přestávku na jídlo by ti podle mě dat měli.A nelíbí se mi že jako holka tahas takové těžké bedny to mi přijde taky divný.Zni to jako dost otrocina,ale když člověk chce peníze,tak dělá cokoliv.Ja třeba teď dělám v kuchyni na šest hodin taky skoro nestíhám jídlo a mam hrůzu že tam zhubnu😂 ale jsou tam dobří spolupracovníci tak naštěstí že to je brigáda a neděláme to celý život to musíme brát pozitivně😂😂

2 Victoria Victoria | 25. července 2017 v 23:20 | Reagovat

[1]: No jo, ty markety jsou nejspíš všechny stejné. Však já to celkem beru pozitivně :-). Jako na druhou stranu mi ta směna strašně rychle utíká, když se pořád hýbu. Přijde mi to pořád lepší, než někde u pásu - i to už jsem dělala :-D. Tak ať to rychle utíká ;-)

3 Maitter z Creepfellu Maitter z Creepfellu | 26. července 2017 v 12:26 | Reagovat

Jestli jsem se předtím pitomě culila nad komentáři, které jsi mi zanechala u Elfí hry, tak teď se prohýbám smíchy, protože tenhle článek je napsaný úžasně. Jsi skvělá, A****t zvládneš! Jen do toho, bojovnice! :-D

4 Terka Terka | E-mail | Web | 26. července 2017 v 17:05 | Reagovat

[1]: Tak oni by ji na přestávku pustili, kdyby řekla. :D Ale nechce... :D To by asi manažerka neviděla ráda... :D

Ale zvedání těch beden je sranda. :D I ten nový systém je sranda... :D Tak je jasné, že tě nikdo nebude vodit za ručičku, ale to od ukončení střední školy takhle nefunguje přece ani na vysoké... :D

Jsi mě ale zklamala... :-( nezmínila jsi tam, jak se tě jeden pán ptal, jestli je v meruňkách cukr. :D

Kvalita je děs, ale někdo to holt dělat musí, no... :D však teď jsem už druhý den vyhodila po bedničce špatných rajčat. :D

No jo, já jsem asi jediný blázen, kterému se do práce o víkendu chce... :D teda pokud toho skrz nový systém nemá plné zuby. :D Už chci pátek! :D

5 Jane Jane | 26. července 2017 v 17:05 | Reagovat

Ber to z té lepší stránky. Budeš děsně bohatá a to množství knižních novinek taky není k zahození. Škoda jen, že nemůžeš pendlovat v oddělení kávy, tam bys aspoň mohla zahlédnout Hraničáře s nenápadným výrazem:-D (...a mohla bys ho zatáhnout do skladu na přepočítání zásob)

6 Victoria Victoria | 26. července 2017 v 17:18 | Reagovat

[4]: Tak v pátek se na přestávku fakt jít nedá :-D. Většinou. To musíš uznat sama :-D. Jako možná bych teoreticky mohla, ale pak bych těžce nestíhala...
Navíc když ti tam dají "pomocníka", kterého musíš neustále hlídat :-D.

Samozřejmě po nikom nechci, aby mě vodil za ručičku. Však víš, jak to myslím. Narážím hlavně na tu inventuru...

[5]: Vážně myslíš, že bych dokázala zahlédnout hraničáře? S tou jeho super maskovací pláštěnkou? :-D

7 Terka Terka | E-mail | Web | 26. července 2017 v 17:23 | Reagovat

[6]: To je fakt. :D Ale včera jsem byla i já, asi po sto letech. :D Chápu. :D Jasné, ten byl na nervy... :D

Však jo... ale zvládla jsi to i bez toho! :-)

[5]:[6]: Nevím, o jaké pláštěnce mluvíš, ale do oddělení kávy, které je hned vedle klidně můžeš - fejsovat prodejnu. :D ;-)

8 Jane Jane | 26. července 2017 v 22:28 | Reagovat

[6]:Dokonce si myslím, že bys dokázala svést hraničáře. Udělala bys dojem svými nově získanými svaly:-D.

[7]: Mohla bys fejsovat tělo hraničáře:-D

9 Victoria Victoria | 26. července 2017 v 22:30 | Reagovat

[8]: Bože :-D. To s tebou dělají ty těhotenské hormony, co? :-D

10 Jane Jane | 26. července 2017 v 22:39 | Reagovat

Představa Halta jen v pláštěnce? Neříkej, že bys nefejsovala

11 Ilía Ilía | E-mail | Web | 15. září 2017 v 14:37 | Reagovat

Nevím, jestli se víc směju článku nebo komentářům o Hraničářích. Je doopravdy perfektně napsaný, tobě tyhle články vždycky šly, to si ještě pamatuju. :D Vykašlala bych se na A****t a spíš bych psala do novin,  na tvém místě. :D

Jen tak mimochodem, kdybys tam opravdu někde potkala Hraničáře, určitě ho se svými novými svaly dokážeš přeprat. Zaval ho krabicemi od banánů a drž ho tam tak dlouho, než přijedu. Chtěla bych fotku a podpis. :D

12 Jane Jane | 15. září 2017 v 20:46 | Reagovat

A když už toho hraničáře chytneš, tak mu sundej pláštěnku :-D ňami

13 Victoria Victoria | 16. září 2017 v 13:38 | Reagovat

[11]: Díky :-). No nevím, jestli bych si troufla do novin :-D. Je fakt, že ráda píšu lehce sarkastické články ze života, ale hádám, že ne všichni by to ocenili :-D.

Hraničář mi utekl neznámo kam. Šlohl pár nejlepších káv a zdrhl přes rampu :-D.

14 Jane Jane | 18. září 2017 v 13:02 | Reagovat

Měla ses okoupat v kávě, to by z tebe ten jazyk nesundal:-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Design od