Říjen 2017

Ledová královna

30. října 2017 v 20:32 | Victoria |  Blabásně a jiná zvěrstva

Házím žabky.
Místo toho padá do hlubin.
Ne kámen, ale mé srdce.
Žádné hladké přistání.
Rozvíří bahno na úplném dně,
stejně jako kdesi v nejtemnější mysli.
Nevidím, neslyším.
Díky bohu, že je pryč.
Ledové oči pohlédnou na vodu.
Nejdřív zmrzne,
komedie dramatu se tříští.
Posbíráš ty střepy?
Dej si pozor.
Řežou.


Strasti vysokoškoláka 9

29. října 2017 v 14:43 | Victoria |  Strasti vysokoškoláka
Tak se po delší době ozývám se svými strastmi. Ano, pořád ještě studuju, i když mám pocit, že začíná jít do tuhého. Tento semestr je jakýsi akční. Nějak si nejsem jistá, jestli mi to vyhovuje :-D. Ale co nadělám, že? Jak tedy bojuju jako druhačka?

Tento půlrok je plný terapeutických aktivit, takže se dá vlastně říct, že po jeho skončení budu mít hlavu úplně v pořádku :-D. Zatím mám spíš pocit, že se ze mě stává neurotik, ale když to musí být...
Arteterapie byla docela fajn. Komu by se nelíbilo kreslit? Ne že bych to uměla, ale jde přece o ten léčivý proces. Úplně jsem cítila to blaho na duši :-D. Tak jo, kecám. Ale tohle bylo ještě fajn.
Expresivně intervenční přístupy jsou na zabití jako vždycky, ale aspoň ta hodina rychle uběhne. Házíme si míčkem, odpovídáme na otázky, hrajeme pitomé hry, zkoumáme skupinovou dynamiku.
Třešničkou na dortu je kurz dramaterapie, který mě čeká v listopadu. Jedná se o pět dní kdesi v prdelovicích. Je to za jeden pitomý kredit a ještě si to musíme zaplatit. Celých pět dní budu poznávat své Já a dělat skupinové aktivity. Vyjadřovat své emoce divadlem a podobné kraviny. Zabijte mě. Prosím. Nesnáším organizovanou zábavu! Proto jsem nikdy nevyhledávala v dětství tábory. Vždycky mi přišlo naprosto nesmyslné, aby někdo organizoval můj čas :-D. A celých pět dní budu muset být milá a tvářit se, že mě to hrozně baví. Osobně bych radši podnikla cestu do Mordoru. Ale kdo ví? Třeba někdo z mého mozku vydlabe všechny mé démony. To bude teprve sranda! Jak říkám, zabijte mě.

Mám nový byt a s ním i nové spolubydlící! Tedy až na Slovenku, tak mi naštěstí zůstala :-). Noví spolubydlící jsou kluci, takže je to občas sranda. Ale vlastně mi to takhle vyhovuje víc. Jeden jen sice trochu namyšlený, ale jsou docela v pohodě. Aspoň mi nelezou na nervy jako princezna z minulého bytu :-D.

Minulý týden kluci úplně nádherně uklidili koupelnu! Věřte nebo ne, ale hrozně mě to dojalo :-D. A celkově mám pocit, že uklízí docela dost (na to, že jsou to kluci). Ještě se musí naučit mýt po sobě nádobí a bude to perfektní :-D.

Mám nového kámoše! V tramvaji si ke mně přisel takový ukecaný bezdomovec :-D. Prý nemám být smutná, že si určitě manžela najdu :-D. Že kdyby byl o dvacet let mladší, tak by neváhal. Ale prý co já s takovým staříkem :-D. A že mám krásné oči a další komplimenty. Pak ještě říkal, že jede načerno a že na něho na nádraží určitě budou čekat policajti. Fakt tam čekali! A nejlepší rada na závěr: hlavně nemám šlapat! :-D Přestože mě ten člověk neuvěřitelně rozčilovat, u téhle jeho poznámky jsem vyprskla smíchy. To se prostě nedá. Člověk holt narazí na různé lidi :-).

Celkově mám ale pocit, že bydlím v pěkně debilní části Olomouce. Respektive se tam objevují různá podivná individua. Hlavně bezdomovci a hádám i feťáci. Aspoň někteří na to vypadají. Spolubydlící zase natrefila na chlápky, kteří na zastávce velmi barvitě popisovali svůj sexuální život :-D. Já si ten paralyzér asi budu muset fakt pořídit :-D.

Zjistila jsem, že u nás na bytě je samý vůl. To je prostě vole sem, vole tam. Občas je zábavné ty kluky poslouchat :-D.

K čertu s metodologií! Tak nějak jsem doufala, že se na speciální pedagogice matematice vyhnu. Místo toho počítám odchylky, hypotézy a podobné kraviny. Vůbec si neumím představit, jak to použiju v praxi. A hlavně v bakalářce. No... pro začátek asi bude stačit, když udělám ten závěrečný test. *hystericky se směje a tluče hlavou o zeď*

Když už jsem u té bakalářky, zjistila jsem, že asi nebudu mít vlastní téma. Proč? Protože jsem blbá a nechala to na poslední chvíli. Jedna baba mi napsala, že už nepřijímá, další mi pro jistotu neodepsala vůbec. Jestli vám přijde divné, že si ve druháku vybírám téma bakalářky a vedoucího, nejste sami. Nechápu, proč se to dělá tak brzo.

Tento semestr jsem si dobrovolně zvolila znakovku. Řeknu vám, že mi ještě žádný jazyk nedělal takové problémy. Učí nás neslyšící paní, takže to máme svým způsobem s rodilým mluvčím :-). Jako rozhodně je to zajímavé a chtěla bych to umět, ale asi jsem přecenila své schopnosti. Jsem v tom fakt mizerná :-D. Nejhorší je, že všichni ostatní už umí aspoň základy (přestože je to předmět pro začátečníky). Takže jsem vždycky tak trochu za blbečka :-D.

Už měsíc chodím na jumping! Rozhodla jsem se aktivně dělat nějaký sport, abych jen neseděla ve škole nebo na bytě. Úplně jsem si to zamilovala. Všechen stres zmizí a nabije mě to pozitivní energií. Je to teda docela makačka a párkrát jsem myslela, že umřu, ale jak vidíte, zatím ještě žiju :-D. Co se týče nějakých výsledků, tak na sobě pozoruji akorát pevnější nohy a možná lepší fyzičku. Ale to je tak všechno. Boky jako skříň mi zůstaly, stejně tak i zadek jako Brazílie :-D. Jen už se to tolik netřepe :-D. Tak jo, dost nechutností. Aspoň si můžu zpívat tuhle písničku :-D.Nedávno jsme si v propedeutických lékařských disciplínách fascinovaně prohlíželi jehly. Tou jednou se myslím odebírá mozkomíšní mok, druhá byla na kostní dřeň. Radši vám nebudu popisovat, jak takové jehly vypadají. Doktorka se na nás jenom podívala a prohlásila: "Co s tím jako děláte? Chcete napichovat kuře nebo co?"

O letních prázdninách jsem četla knihu, která byla místy tak trochu o mně. Jmenuje se Marta v roce vetřelce. Depresivnější knihu už jsem dlouho nečetla. Ale proč to zmiňuji? Marta chodila stejně jako já na českou filologii. A naprosto ji nenáviděla, takže jsem se v tom samozřejmě úplně viděla. Jsem opravdu ráda, že jsem se nakonec rozhodla přestoupit na jiný obor. Sice jsem ztratila rok, ale nelituji. A i když na specku čas od času nadávám, neměnila bych.
Pro pobavení přidávám úryvek z knížky. Úplně si vybavuji ty pocity (hlavně když šlo o poezii) :-D. Jen upozorňuji, že knížka je z knihovny a ten flek už tam byl :-D.
Avokádové guacamole

27. října 2017 v 18:01 | Victoria |  Receptíky
A jsem tu zpět se svým kuchařským (ne)uměním! Jste rádi? Dobrou zprávou je, že v domácnosti zatím nikdo neumřel, třikrát hurá! Špatnou zprávou je, že mám v poslední době obrovskou nechuť tvořit, protože se prostě vždycky něco posere. A to je u vaření těžce demotivující :-D. Tímto se tedy stává úhlavním nepřítelem!
Každopádně v knížce Život po tobě jsem narazila na pojem guacamole. Louisa prohlásila, že to vypadá jako sopel, což mě samozřejmě navnadilo, abych si daný recept vyhledala. A... no... něco na tom je, ale bylo to výborné! Tož jdeme na to :-).

Potřebujeme:

cibuli
sůl
3 ks rajčat (tvrdší, malé)
česnek
šťáva z limetky
2 ks avokáda
bagetu nebo toast

Postup:

Avokádo rozmačkáme v misce na kaši, přidáme nakrájenou půlku cibule a na kostičky nakrájená rajčata. Smícháme a dochutíme prolisovaným česnekem, solí a limetkovou šťávou. Bagetu rozpůlíme, lehce pokapeme olivovým olejem a pár minut opékáme na pánvičce z obou stran. Pak na ni dáme avokádovou směs a můžeme se pustit do jídla.


Opět těžce neumělecká fotka. Měla bych to nějak vychytat :-D.

Dobrou chuť!

Zdroj: TADY

Birdy

16. října 2017 v 20:25 | Victoria |  Hudba, videa
Už si ani nevzpomínám, jak jsem Birdy objevila. Nejspíš zase úplnou náhodou. Mám ráda různé hudební žánry. Většinou převažuje rock a metal, ale čas od času mám chuť i na něco jemnějšího. Je to jako s čokoládou. Miluji hořkou, ale mléčná je čas od času super :-).

Dle mého skromného názoru má Birdy opravdu nádherný hlas. Její písně jsou uklidňující, na zamyšlení, mají zkrátka jakési kouzlo. Navíc mi u toho zpívání přijde hrozně přirozená. Jde vidět, že si na nic nehraje. Rozhodně se k ní budu často vracet. Co na ni říkáte? :-)


1) People Help The People2) Wings3) Just A Game4) Deep End5) Save Yourself6) Winter


Design od