Strasti vysokoškoláka 10

15. prosince 2017 v 17:57 | Victoria |  Strasti vysokoškoláka
Je zkouškové a měla bych se učit, takže je konečně čas na další Strasti vysokoškoláka! Zkrátka prokrastinace vládne (nejen vysokoškolskému) světu! Tož jdeme na to :-).


Přežila jsem týdenní kurz dramaterapie! Pro neznalé - dramaterapie je vlastně terapie divadlem. Docela jsem se toho bála, protože mi dělá problém se takhle otevřít před větší skupinou lidí. Ale nakonec to tak hrozné nebylo. Většinou jsme dělali spíš skupinové hry zaměřené na dynamiku, sebepoznání, uvědomění si některých hodnot apod. Něco podobného jako při seznamováku. Nejvíc se mi líbily hry poslepu a super byl i kruh důvěry (nebo tak nějak - už si nevzpomínám, jak se to přesně jmenuje), kdy stojíte v kruhu lidí, máte zavřené oči, jste zpevnění a oni si s vámi pohazují, jak chtějí :-D. Trošku adrenalin no :-D.
Bezvadná byla taky taneční terapie. Tedy ne že by mi to šlo, jsem na tanec totálně levá, ale hrozně se mi líbí, když to někdo umí. Nejedná se tedy o klasický tanec, je spíš takový pomalý, intuitivní. Docela mi to připomínalo tai-chi.
Jediné, co se mi fakt nelíbilo, byla poetoterapie (terapie poezií). Který (ne)normální člověk by chtěl takovou terapii? Ráda píšu blabásničky, ale na povel psát fakt nedokážu.
A konečně jsem trochu poznala některé spolužáky. I když pořád mám problém se před nimi trochu víc otevřít. Možná bych potřebovala spíš měsíční kurz + pár panáků k tomu :-D. Jo, a vidět svoje profesory ožralé je taky zážitek :-D.
Nicméně jsem ráda, že už to mám za sebou. Nakonec to bylo docela v pohodě, i když si pořád myslím, že výprava do Mordoru by byla zábavnější :-D.
Bylo to kdesi v Jeseníkách a lišky tam dávaly dobrou noc.
Ale ta příroda kolem byla fakt nádherná!

V poslední době se u nás na bytě dějí samé změny. Kluci odešli a nastoupila slečna Jednoslovná. Člověk si s ní fakt pokecá. Na všechno totiž odpovídá jedním slovem. Můžete jí zkusit říct, že jste ve skříni objevili vstup do Narnie, s ní to ani nehne.

Když už jsem u toho bytu, tak se nejspíš budu taky stěhovat. Začíná mě to tu štvát čím dál víc. Internet neustále vypadává, voda teče mimo sprchovou hlavici a je tu taková zima, že si nejspíš brzy adoptujeme partu tučňáků. Máme tu jen malý radiátor na elektřinu, který samozřejmě nemůžeme nechat zapnutý přes den (respektive nechceme být zodpovědné za případný požár). Takže si to dovedete představit. Když k tomu připočtu vzdálenost od centra a podivné existence všude okolo, je to asi fakt nejrozumnější řešení. Tak držte palce, ať to vyjde :-).

Já při psaní eseje:
Koukám na ten slovní průjem, mlátím se pěstí do čela a hlasitě u toho nadávám.
"Jsem blbá! Úplně blbá! Bez názoru! Zabijte mě někdo, ať to nemusím psát!"

Tento týden jsem se učila surdopedii a hrozně mě pobavila tahle věta:
Sluchový analyzátor (někdy též jednoslovně označován jako "ucho") začíná vznikat již v počátcích…

Já vím, že mám asi divný smysl pro humor, ale fakt mi to přijde vtipné. Který člověk by řekl sluchový analyzátor?

"Chci další náušnici, tak jsem si nechala propíchnout sluchový analyzátor."
"Jdi si vyčistit oba sluchové analyzátory!"
"Z toho hluku mě bolí sluchové analyzátory."

Takže kdybyste někdy použili termín "ucho", buďte v klidu. Taky je to správně :-D.

Pravidelně potkávám chlápka v černém oblečení, s černou kapucí přes hlavu a většinu obličeje má zakrytý černým šátkem. Když jsem ho potkala poprvé, byla docela tma, takže jsem sebou trochu škubla, protože vypadal jako smrtka :-D. Potkat ho s kosou, tak zdrhám :-D.

Včera jsem jela tramvají a zaujal mě rozhovor dvou starších žen. Jedna doporučovala druhé nové DVD, které si koupila. Jedná se o "film" s hořícím krbem :-D. Devadesát minut se můžete koukat, jak vám v televizi plápolá oheň a praská dřevo. A jako bonus si k tomu můžete pustit koledy nebo namluvené pohádky. Jako jo, ten bonus ještě chápu. Ale ten krb? Jsou to blázni, ti mudlové :-D.

Ještě pořád chodím na jumping! A furt mě to hrozně baví! Akorát jedna jediná věc mě štve. Boty si teď v zimě musíme nechávat na chodbě. Nedávno jsem docela spěchala, popadla boty a pak měla takový divný pocit, jestli mám svoje boty :-D. V tramvaji jsem si je prohlížela ze všech stran a přemýšlela, jestli ty provázky kolem kotníků byly i na těch mých. Řeknu vám, že spolucestující na mě koukali dost divně :-D.
Bože. Co jsem to za holku, že nepoznám svoje boty? Jestli se teď škodolibě chechtáte, že jsem zlodějka bot, tak vás asi zklamu. Nikdo si nestěžoval, takže hádám, že opravdu byly moje. Tohohle trapasu jsem naštěstí byla ušetřena :-D.

V Šantovce otevřeli nový obchod se zdravou výživou! A je to tam úplně parádní!
Nesmím tam chodit. Jinak utratím všechny peníze. A pak se vesele stavit do antikvariátu, že? Jsem v háji! :-D

Můžete mi říct, co dávají do francouzského punče? Sakra, z čeho se vlastně dělá punč? Z vína? Já fakt nevím, ale byl docela dobrý. Jenom nechápu, proč se mi po něm motala hlava :-D. Vždyť jsem měla jen jeden! Je fakt, že jsem posledních pár dní moc nespala, ale to mi chcete říct, že nic nevydržím? :-D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jane Jane | 15. prosince 2017 v 21:01 | Reagovat

Takže jsi vlastně byla na táboře pro větší děti:-D Chuděrko.

Hýpání tě nejspíš dost baví, že? Já bych to nedala, přijde mi to jako sport pro děti. Nebo pro mě nedůstojné (nejspíš bych blinkala).

Takže nový Juan Salvado Pinquino?

Francouzský punč:https://www.labuznik.cz/recept/francouzsky-punc/

2 Victoria Victoria | 15. prosince 2017 v 21:09 | Reagovat

[1]: Podle porcí jídla bych řekla, že aj jo :-D.

Mrkni na youtube a uvidíš, že tohle pro děti není. Ale blinkat z toho můžeš, to je fakt, pokud se před cvičením najíš :-D.

Jé, uděláme? Ale tobě nealko, jinak by byl můj synoveček blbý :-D.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Design od