Komentáře

1 Lux Lux | Web | 19. června 2018 v 23:10 | Reagovat

Ten pocit znám. Jde jen o to, se sebou pracovat. Trávit čas i sama se sebou a posouvat hranice své osobnosti dál. Naučit se být spokojená. Bez nároků jenom prostě být :) Je to dlouhá cesta, ale život je pak mnohem lehčí :)

2 Gru Gaz Gru Gaz | Web | 20. června 2018 v 10:25 | Reagovat

Chápu, co myslíš, taky těmto lidem závidím, vždycky jsem si říkala, že můj cíl je stát se flegmatiko-sangvinikem, ale zatím jsem stále spíš ty druhé dva typy. Věřím, že malými krůčky se člověk dokáže trochu "přetvořit", aby všechno tak moc nehrotil, aby dokázal nad prkotinami mávnout rukou a jít dál.
Nejdůležitější je, aby byl člověk sám se sebou spokojený. Nebýt apatický, ale přijímat věci, tak jak jsou a vědět, že to je v dané situaci to nejlepší a nejsprávnější a hlavně jediné. Netrápit se tím, co člověk řekl a jak, že by to šlo říct lépe atd.. prostě to brát už jen jako vzpomínku a pamatovat si z ní to hezké, ne to trapné a divné a chybné.   Zrovna ode mě to sedí, zatím se tímhle fakt neřídím, ale doufám, že jednoho dne to pro mě takové bude se vším - budu se usmívat, a to přirozeně, protože se nebudu trápit malichernostmi, které ještě ke všemu nejde změnit.

Ať už máš teď cokoli za období, držím palce, ať se z chmurných myšlenek dostaneš a žiješ šťastný život.:)

P.S. plusové body za titulek článku.:)

3 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 20. června 2018 v 10:50 | Reagovat

Občas se mi taky stává, že mě chce převládnout panika, bývá to když je přede mnou nějaká velká změna (stěhování do dražšího s vyššími výdaji, přechod ze školy do zaměstnání a tak), takže se to vždycky snažím porazit tím, co dělám ve chvílích, kdy nemám co dělat, běžně, když nemám starosti - vymýšlím altenrativní vesmíry a fanfikce v mých oblíbených dílech. A je úplně jedno, jestli je to slavnej seriál nebo obskurní film. Fakt to hodně pomáhá :D Ale pokud jde o každodenní život a běžné problémy, tak to neřeším. Možná na chvilku bouchnu, jsem chvilku naštvaná nebo tak, ale hodit to za hlavu jsem se naučila brzo. Nebo spíš hodit to za hlavu není ten pravý termín. Spíš jako... prostě přepnout. Třeba můžu být totálně vytočená a naštvaná na všechny okolo, když se prodírám davem, ale jakmile z toho davu vylezu, tak jako bych ani nevěděla, že tam nějaký dav byl. Prostě se tím vůbec nezabývat, okamžitě zapomenout, ani ne to úmyslně házet za hlavu nebo si o tom něco říkat, ale vědomě to neřešit vůbec.

4 Victoria Victoria | 20. června 2018 v 11:57 | Reagovat

[1]: Přesně to si myslím.

[2]: Neřekla bych, že by tohle bylo nějaké extra špatné období, ale spíš jsem tak nějak na mrtvém bodě. Ale děkuju za milý komentář. A jsem ráda, že titulek někdo poznal :-D.

[3]: Jo, fanfikce mi taky pomáhají :-). Nebo prostě celkově fantasy literatura - člověk na chvíli unikne.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
Design od