Kapitola pátá - NOVÝ SVĚT

1. července 2018 v 22:21 | Victoria |  Safírové srdce
Asi po roce přidávám další kapitolu :-D. Jako... už je mi to docela trapné, ale prostě jsem měla po dlouhé době chuť něco napsat. Dlouho jsem nepsala. Sakra dlouho. Takže je možné, že se to odrazí na kvalitě, ale snaha byla. Povídka Safírové srdce byla vždycky moje srdcovka, tak jsem zvědavá, jakým směrem se to vyvine. Přeji příjemné čtení!

Vesnice se pomalu vzdalovala. Evelyn ještě pořád slyšela křik a zmatek, který způsobil požár a Johanina smrt, ale vše postupně sláblo. Asi po hodině už neslyšela nic, jen zpěv ptáků a tichý šepot stromů. Až doteď šla mlčky a myslela jen na svou matku, ale nakonec se dostavil strach, co s ní teď bude. Christopher řekl, že je Zelený! Často slýchávala pohádky o bytostech, které jsou potomky lidí a elfů. Tyto bytosti ovládaly magii, ale o tom už se koneckonců přesvědčila. Pravdou však bylo, že nikdy v příbězích nebylo jasné, zda jsou to ti hodní, nebo zlí. Christopherovi jakž takž důvěřovala, ale proč by se staral o obyčejné, chudé děvče? Chtěla se ho na to zeptat, ale vždycky, když se k tomu téměř odhodlala, tak ten kluk přistoupil ke stromu, položil na něho dlaň a na chvíli zavřel oči. Když to udělal už asi po třetí, rozhodla se, že toho využije.
"Co to vlastně děláš?" zeptala se plaše. Konverzace s cizími lidmi jí nikdy moc nešla, nebyla ten typ, co se snadno druží.
Letmo na ni pohlédl a pokračoval. Chvilku neříkal nic, vypadalo to, že je dokonale soustředěný. Nebo že ji dokonale ignoruje, pomyslela si Evelyn. Pak však otevřel oči a usmál se.
"Zanechávám stopy. Každá magie zanechává stopy. Jak jsem ti předtím říkal, jsem něco jako lidský chameleon. Občas ale dokážu změnit i barvy prostředí. V tomto případě se snažím změnit část stromové kůry. Vidíš, jak se nepatrně vlní a barva je světlejší?"
Evelyn se pozorně zadívala. Popravdě neviděla vůbec nic. "Myslím, že…" Pak to však uviděla. Skoro jako voda.
"No páni! To bych chtěla taky umět!" vykřikla nadšeně.
"Vlastně to není nic moc. Můj mistr ovládá oheň, to je teprve něco. Ale když chci zanechat stopy, je to užitečné. Většina lidí by si toho nevšimla, ale Grow ví, co má hledat."
"Grow? To je tvůj mistr, že?" Najednou měla pocit, že už to jméno někde slyšela.
"Bojuje s Černými, aby nás ochránil. Doufám, že bude v pořádku." V Christopherově hlase zazněl opravdový strach. Evelyn to nemohla tušit, ale obstát před tolika Černými najednou, chtělo opravdu skvělé bojové dovednosti. Grow to samozřejmě měl, ale nebezpečí hrozilo vždy. A Christopher popravdě netušil, co by si bez svého mistra počal. Musel se toho ještě tolik naučit…
"Černí jsou ti, co zabili mou matku?" zeptala se Evelyn, ale tentokrát po plachosti nebylo ani stopy. Cítila jen nenávist k těm, co ublížili její jediné rodině.
Chris přikývl.
Evelyn chvíli přemýšlela a pak překvapila samu sebe, když odhodlaně řekla: "Chci pomstít matčinu smrt." Čekala, že se jí mladík vysměje, ale on opět vážně přikývl.
"Celkem jsem to čekal. A určitě k tomu budeš mít příležitost. Ale musíš se toho ještě hodně dozvědět. A hodně se toho naučit."
"Jako co? Chci jen vědět, kde Černé najdu a jak ty zrůdy dokážu zabít!" vykřikla. Opět byla překvapená tou bojovnou náladou. Netušila, že za to může nenávist, která zaplavila její srdce. A že právě nenávist jí bránila prolévat slzy.
"Třeba něco o sobě," povzdechl si Christopher. Věděl, že už to tajemství nemůže dál střežit, protože se mu situace začínala vymykat z rukou.
Když Evelyn mlčela, pokračoval. "Nejsi jen obyčejná dívka. Všechno se vším souvisí. Nikdy jsi nepatřila mezi lidi. Jsi totiž Zelená."
Evelyn se zatočila hlava. Zelená? Jak by ona mohla být Zelená? Pak si však vzpomněla na své sny. A na to jediné slovo: Mantúlië! Najednou jí došlo, co to znamená. Bylo to přivítání. Ten muž jí vítal do nového světa. Otázkou však bylo, jestli dokáže opustit ten starý.

***

Nebylo to lehké. Přestože byl Grow silný a schopný bojovník, měl co dělat, aby se udržel naživu. Salfova síla rostla, cítil to. Jen díky poslednímu střípku safírového srdce, který se momentálně vyjímal Evelyn na krku, dokázal Černé zabít. Kdyby ho Salf získal, bylo by nemožné je zničit. Svět by padl do záhuby.
Grow rychle prohledal mrtvoly, aby zjistil, jestli u sebe Černí neukrývají nějaké depeše. Nenašel nic, ale v podstatě to čekal. Věděl, že tu byli kvůli němu a safírovému střípku. Evelyn a Johana v tom byly nevinně. Za normálních okolností by si vyčítal, že je do toho namočil. Vždyť Evelyn tenkrát nemusel nechávat jako novorozence před dveřmi chalupy. Nemusel jí nechávat safírový střípek. Na výčitky však nebyl čas, musel rychle zmizet. Když došlo ke střetu, vesničané se schovali ve svých chalupách. Byli sice prostí, ale ne hloupí. Život byl pro ně nejdůležitější. Jenže brzy budou vylézat první zvědavci a nakonec by se mohlo stát, že by Growa obvinili z Johaniny smrti. To bylo to poslední, co potřeboval. Samozřejmě nemohl vědět, jestli Johana opravdu zemřela, ale pokud její dům navštívili Černí, bylo to téměř jisté.
Rychle se rozhlédl a téměř neslyšně zmizel mezi stromy. První půlhodinu udržoval svižné tempo, potom se zastavil, aby si odpočinul. Při boji utržil tržnou ránu na paži a levém boku. Nebylo to nic hlubokého a ani se to nemuselo šít, přesto to znepříjemňovalo život. Trochu se napil vody z čutory, která už měla pachuť kůže, ale pít se ještě dala. Musel pokračovat. Doufal, že se Christopher o Evelyn postaral, ale podle znamení, která míjel, mu to myslelo dobře tak jako obvykle. Tušil, že je bude čekat dlouhá noc plná otázek a vysvětlování. Kromě toho se však budou muset soustředit ještě na další důležitou věc. Dopravit Evelyn a safírový střípek bezpečně k radě, aby se mohlo rozhodnout, co dál. Salf to určitě nenechá jen tak. Grow si povzdechl, ale pak potřásl hlavou.
"Nu co, budeme připraveni."


kapitola 4. / 6.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jane Jane | 3. července 2018 v 20:15 | Reagovat

Snažím se pohnout se Čtenářskou výzvou a ty zacneš psát :-). Ale povedená kapitola.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Design od